Я шукаю...

Чим відрізняється формат ProRaw в iPhone 12 Pro від звичайної фотографії?

iPhone 12 Pro

Камера iPhone 12 не сильно відрізняється від iPhone 11. Але у новому смартфоні є нова функція – «Нічний режим», що дуже сподобалася користувачам. І взагалі камера в iPhone 12 Pro була покращена. Також вона має найякіснішу стабілізацію сенсору, завдяки цьому зображення є дуже чіткими.

Взагалі, камера нового смартфону є надійною завдяки більшості нових цифрових технологій.

Також, нічні автопортрети, які можна зробити на iPhone 12, просто неймовірні.

Нічні автопортрети з iPhone 12 Pro

Стосовно знімання відео на сучасному гаджеті, то можна зробити такі висновки: високий рівень деталізації, світлові блиски та дуже яскраві кадри вночі.

При ідеальних умовах освітлення, відео може бути не лише красивим, а й професіональним. В результаті ви отримаєте: гарні відтінки шкіри, чіткі деталі та різкі кольори.

Основний датчик на дуже яскравому рівні, наприклад, коли ви перемикаєтесь на широкий режим, то все робиться трішки темнішим. Проблемою також є те, що будь-яке світло, що потрапляє в об’єктив (фари машин), може бути зображений у фото чи відео. Така проблема була і в попередній версії iPhone.

Але, взагалі, вся система камер просто неймовірна. Коли ви записуєте відео у форматі Dolby Vision, то результат просто на найвищому рівні. Ви будете в захваті!

До речі, ще одна унікальна функція в iPhone 12 Pro – це оновлення Smart HDR. Завдяки цій функції з’явилося багато чудових можливостей. В результаті буде якісна деталізація, навіть, якщо фото було зроблено в темному місці. Але щодо фотографування силуету, то ця функція не для цього.

Якщо ви являєтесь фотографом, то в iPhone 12 Pro має покращені настройки камери, що може дати більше переваг для професіоналів. Більше доступів буде для iOS 14.

Заблокована настройка експозицій точно сподобається професіональним фотографам. Навіть, якщо ви заблокуєте свій смартфон і повернетесь до нього пізніше, то він все одно запам’ятає усе настройки вашої експозиції. Це дуже нагадує роботу з традиційною ручною камерою.

Заблокована настройка експозицій в iPhone 12 Pro

Більшість камер демонструє автоматичну експозицію на основі посередності світла на сцені. Це означає, що якщо у вашому кадрі забагато яскравого світла, то автоматична експозиція зробить деякі частини м’якшими.

Ще однією чудовою функцією камери iPhone 12 Pro – це «Захват фотографії поза кадром». Користувачі можуть корективи під час знімання. Ця функція не може не подобатися, адже завдяки їй, ви можете підкреслити сильні сторони кадру.

Також з‘явилася кнопка для збільшення гучності при серійному зніманні. Якщо ця функція увімкнена, то треба лише натиснути й притримувати кнопку збільшення гучності для активізації режиму серійної зйомки чи, навпаки, можете зменшити гучність під час запису відео.

Ще одне покращення камери iPhone 12 Pro – Таймлапс з нічним режимом. Завдяки цій функція, ви можете зняти дуже красивий захід сонця. Дуже плавний перехід і якісна експозиція.

Найбільшим відкриттям являється різке збільшення ISO на широку камеру, розмір якої 5808. Тобто екран вашого смартфону є більш чутким до світла.

Для кожного користувача важлива безпека камери свого телефону, але дуже часто ми можемо перебувати в екстремальних умовах під час зйомки. В цьому випадку компанія Apple забезпечила нам покращений фізичний захист камери телефону. iPhone 12 Pro має тверде, надійне, керамічне переднє скло.

Також, бувають випадки, коли знімання може відбуватися при умовах високої вологості, але з iPhone 12 Pro це не так страшно. Тому що, Apple забезпечила власникам цього смартфону водонепроникність.

Водостійкий iPhone 12 Pro

Завдяки найкращим даним EXIF, користувачі сучасного гаджету можуть виявляти можливості спорядження зображень під час нічної зйомки.

Також завдяки такій високоякісній камері можна робити професіональні фотографії на великій відстані.

Ще однією чудовою перевагою для любителів робити якісні та красиві фото є поява ProRaw – це назва функції зйомки на камеру iPhone 12 Pro й iPhone 12 Pro Max у формі Raw.

Цей новий формат зйомки відрізняється від стандартних тем тим, що данні з камери зберігаються в максимально можливому об’ємі: відсутність алгоритмічних натискань й оптимізацій.

ProRaw потрібен для того, щоб після зйомки в цьому форматі, фото можна обробляти в професіональних фоторедакторах.

Ця функція є корисною і чудовою, але вона не всім підходить. Скоріш за все, вона для тих, хто має звичку або професіональну необхідність редагувати фото на комп’ютері.

Але треба пам’ятати, що без редагування після зйомки фото у режимі Raw на 99,9% буде виглядати гірше, ніж знімання у звичайному режимі. Ця функція створення фото для професіонального фоторедагування.

Якщо ви фотографуєте яскраві деталі чи кольори, то кадри в режимі ProRaw виглядають не так деталізовано, як при звичайній зйомці.

Перевагою використовування режим Apple ProRaw – це можливість брати з фотографій те, що ви хочете – з максимальною деталізацією.

iPhone 12 Pro має режим Apple ProRaw

ProRaw в iPhone 12 Pro і 12 Pro Max дає змогу ретельного контролю, якого потребують професіонали творчості, але без жертви щодо найсильніших сторін гаджету.

Ще потрібно знати, що редагувати самі файли ProRaw не можна. Адже внесок коректування зберігаються у новому файлі деструктивної зміни вихідного файлу з зображенням.

До речі, Apple ProRaw не дозволить вам робити якісні портрети, бо він не підтримує цей формат.

Також, фотографії, які ви зробили в режимі ProRaw зберігають в собі багато пам`яті, тому і розмір файлів більший.

Якщо у вас немає дзеркальної цифрової камери й ви хочете користуватися iPhone Pro 12 як основною камерою, то ProRaw – це функція, яку варто використовувати, якщо ви не плануєте зберігати фотографії у смартфоні довгий час.

Можна впевнено відмітити, що після редагування фотографій, зроблених у форматі ProRaw, вони виглядають набагато чіткішими та якіснішими, чим після редагування зображень, зроблених у звичайному режимі.

Камера iPhone 12 Pro для аматорів та професіоналів

Але для тих, хто робить знімки на смартфоні для себе чи для сім`ї, соціальних мереж, не маючи ніякого відношення до професіональної творчості й взагалі не зациклюється на цьому, то функція ProRaw вам не потрібна. Тим більш, краще робити фотографії у звичайному режимі й довіритися алгоритмам після опрацювання Apple.

Ця функція є прекрасною лише для тих, хто професіонально займається редагуванням фото.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Ваша оцінка: