Я шукаю...

Інвестування в дерева: світові компанії відновлюють ліси

Інвестування в дерева: світові компанії відновлюють ліси - icoola.ua - фото

Інвестування в посадку дерев

Компанії з різних секторів працюють разом через ініціативу Всесвітнього економічного форуму 1t, яка підтримує глобальний рух за висадження 1 трильйона дерев до 2030 року. З моменту запуску цього глобального процесу у вересні 2021 року понад 30 компаній взяли на себе зобов’язання зберегти, відновити та виростити понад 3,6 мільярда дерев у більш ніж 60 країнах. Найближчим часом до них приєднаються Bank of America, Ecopetrol, Fresh Del Monte та Metlife.

Компанії співпрацюють через Корпоративний альянс 1t, щоб досягти впливу, прагнучи до лідерства, дій, прозорості та чесності. Альянс керує робочими потоками, які дозволяють компаніям спільно вирішувати загальні проблеми, і з’єднує підприємства зі спільнотою інноваторів, партнерів та регіональних підрозділів 1t.

Компанії, які сильно залежать від лісів, такі як компанії, що займаються виробництвом споживчих товарів, коригують практику у своїх ланцюгах поставок, щоб підвищити стійкість бізнесу. Наприклад, Nestlé взяла на себе зобов’язання висадити 200 мільйонів дерев на фермах, де компанія отримує інгредієнти, і навколо них. До 2024 року в Кот-д’Івуарі та Гані було висаджено 2,8 мільйона дерев, які забезпечуватимуть життєво важливі екосистемні послуги, які корисні для какаоферм завдяки тіні та покращенню стану ґрунту.

Інші компанії мають обмежений прямий вплив на ліси через свої ланцюги поставок. Наприклад, AstraZeneca взяла на себе зобов’язання висадити 50 мільйонів дерев у всьому світі до 2025 року, на сьогоднішній день висаджено 1,7 мільйона дерев. Очікується, що до 40 000 індонезійських фермерів отримають вигоду від навчання та підтримки агролісомеліорації, а в проекті вже працюють сотні місцевих жителів на посадах, де вони здобувають навички розмноження розсади, виробництва органічних добрив та боротьби зі шкідниками. Відповідно до рекомендацій 1t, AstraZeneca відстежує як екологічні, так і соціальні вигоди від відновлення лісів.

Інвестування в дерева: світові компанії відновлюють ліси - icoola.ua - фото2

Значення посадки дерев

Ліси мають вирішальне значення для здоров’я планети. Вони поглинають вуглець, регулюють глобальну температуру та потоки прісної води, поповнюють грунтові води, закріплюють родючий ґрунт і діють як бар’єри від повеней. Вони містять 80% світового біорізноманіття, і є джерелом існування та виживання для 350 мільйонів людей.

Втрата лісів дестабілізує природні системи в масштабах, небачених в історії людства. Ми втратили майже половину з 6 трильйонів дерев, які існували на Землі до початку сільського господарства 12 000 років тому. Щороку, незважаючи на палкі зусилля зі збереження природи, ми втрачаємо приблизно 15 мільярдів дерев. Вирубка та деградація лісів є причиною 15% викидів парникових газів на планеті і основною причиною втрати та зникнення видів.

Дізнайтесь, що таке коралові рифи і чому вони такі важливі!

Важливість для бізнесу стає все більш очевидною. Більше половини щорічного глобального ВВП, або 44 трильйони доларів, потенційно під загрозою втрати, оскільки бізнес залежить від природи та її послуг. Оскільки дерева зникають, послуги, пов’язані  їх наявністю, стають менш актуальними. Це знижує продуктивність ґрунтів і природних поглиначів вуглецю, зменшує наш доступ до чистої води та стійкість до екстремальних погодних явищ.

Актуальний підхід до інвестування у відновлення лісів

Запущений на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму у 2020 році на підтримку Десятиліття ООН з відновлення екосистем, 1t підтримує зростаючу динаміку рішень, заснованих на відновленні природи, як засобу для вирішення проблем зі зміною клімату та втратою ресурсів.

1t організовує залучення зацікавлених сторін у регіонах, які потребують уваги, зокрема: басейні Амазонки, Китаї, Індії, Великій зеленій стіні Сахеля та Сполучених Штатах. Рух трильйонів дерев продовжує розвиватися. У березні 2024 року Індійська платформа 1t була запущена для підтримки зобов’язань країни за Паризькою угодою щодо відновлення 26 мільйонів гектарів вирубаних лісів і виснажених земель до 2030 року.

Інвестування в дерева: світові компанії відновлюють ліси - icoola.ua - фото1

А на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму 2024 року Спеціальний посланець Китаю з питань зміни клімату оголосив,  що за допомогою Всесвітнього економічного форуму та China Green Foundation Китай планує висадити та зберегти 70 мільярдів дерев до 2030 року за допомогою нещодавно оголошеної 1t China Action.

Внесок ICOOLA у збереження природи

Компанія ICOOLA взяла на себе обов'язок садити дерево за кожен проданий iPhone, оскільки наша природа як ніколи потребує захисту та відновлення. Щороку сотні тисяч кілограм сміття по всьому світу, в тому числі і зламаних телефонів, забруднюють нашу планету. Як сервіс з відновлення гаджетів, компанія розуміє свою відповідальність в цій сфері і, окрім зменшення електронного сміття, прагне озеленити нашу планету.

Не забудьте дізнатись про еко-тренди 2024 року, щоб бути вкурсі усіх найцікавіших еко-звичок!

Ваша оцінка: