Я шукаю...

Екологія: вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Екологія

Деякі користувачі всесвітньої мережі не мають жодного уявлення про те, як Інтернет впливає на екологію. Здавалося б, що це зовсім незв’язані між собою поняття, проте насправді тут все влаштовано трошки складніше, ніж здається на перший погляд. Шість років тому в GeSI або ж Глобальній ініціативі із забезпечення стійкості визначили, що Інтернет завдає навколишньому середовищу шкоди, яка рівноцінна викидам вуглекислого газу під час регулярних авіаперельотів. Це своєю чергою не тільки забруднює повітря, а й сприяє розвитку парникового ефекту.

Відоме Агентство з охорони навколишнього середовища та ефективного використання енергії, розташоване у Франції, кілька років тому теж випустило наукові матеріали на цю тему. Там спеціалісти підтвердили, що регулярне та об’ємне користування мережею має негативний вплив на екологію. Вуглекислий газ утворюється у таких кількостях, що через нього екологічна система усього світу вже не перший рік зазнає в собі негативні зміни.  

вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Як електронні листи впливають на екологію?

Переважній більшості людей здається, що електронні листи не витрачають майже ніяких ресурсів, щоб опинитися у скриньці потрібного користувача. Велика частина користувачів навіть не задумується про це. Здається, що один лист нічим не зашкодить, від всіх спам-розсилок можна відписатися, а непотрібні повідомлення, які приходять багатьом людям кожного дня навіть нічого не значать. Насправді це далеко не так.

У недавніх дослідженнях було виявлено, що один електронний лист, що потрапляє до вас у скриньку, «з’їдає» стільки ж енергії, скільки лампочка, яка могла б світити цілу добу. Якби компанія, у якій кількість співробітників складає близько ста людей, переписувалася цілий рік, то енергію, яку вона виробляє, можна було б застосувати для організації тринадцятьох перельотів з Франції в Америку.  

Тому, на перший погляд, незначна дія може суттєво покращити екологічну ситуацію. Ми в iCOOLA Eco вважаємо, що догляд за планетою починається в першу чергу з нас. Якщо кожен докладе хоча б мінімальних зусиль для того, щоб допомогти нашій природі дихати вільніше, ми зможемо значним чином покращити екологічну ситуацію.

вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Бристольський університет зі своєю групою дослідників визначив, що стрімінгові сервіси або ж платформи для відеохостингу теж роблять свій внесок в глобальне потепління. Через функцію автовідтворення на доволі популярному сайті YouTube у світі регулярно відбувається викид значної частини вуглекислого газу. Коли ви забуваєте про плеєр і залишаєте його на режимі автоматичного відтворення, ви несвідомо збільшуєте «вуглецевий слід». За даними вчених, якби сервіс прибрав цю опцію зі свого сайту, викид вуглекислого газу зменшився б більше ніж на 300 тисяч тонн на рік.

Як з’являються цифрові забруднення?

На надлишковий викид вуглекислого газу впливають не тільки електронні листи, а й звичайні пошукові запити, які вже стали звичною частиною нашого цифрового життя. Шість грамів CO2 – приблизно стільки надлишкових викидів вуглекислого газу відбувається після введення одного пошукового запиту. Це відбувається через те, що всі процеси комунікацій в мережі пов’язані зі складними системами та машинами. Це складові, що забезпечують нормальне функціонування Інтернету у всьому світі. Для того, щоб вони працювали як слід і зберігали в собі, здавалося б, незліченну кількість інформації, їм необхідна енергія. Саме під час того як машини для зберігання даних використовують енергію, відбувається викид шкідливих речовин.

вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Читайте також: 5 порад з очищення свого пристрою від цифрового сміття

На утворення цифрових емісій значним чином впливає виробництво пристроїв, якими ми користуємося щодня. Смартфони, звичайні та графічні планшети – тільки маленька частина того, що впливає на утворення парникового ефекту. Центри, які відповідають за зберігання та обробку даних в мережі, потребують значного використання електроенергії. У цьому випадку CO2 виділяється не тільки через безпосередню роботу центрів, але й через їхню потребу в охолодженні. Цей процес теж робить значний вклад у погіршення екологічної ситуації.

Також на емісію негативних елементів значно впливає регулярне використання програмного забезпечення та зберігання електронної пошти. Одне об’ємне електронне повідомлення може виділяти близько п’ятдесяти грамів вуглекислого газу. Понад 80% відсотків електроенергії, якою ми користуємося щодня, йде просто на сортування повідомлень. За допомогою цього у своєму кошику ми отримуємо розділ з важливими повідомленнями та спамом. За даними нещодавніх досліджень було виявлено, що середньостатистична людина, що користується технікою на кшталт комп’ютерів, телефонів і так далі, щороку сприяє викиду понад 100 кілограмів вуглекислого газу. П’ята частина цих викидів частіше всього пов’язана із зайвими електронними повідомленнями та небажанням користувачів відписуватися від зайвих розсилок. 

вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Учені в ICF International дослідили, що регулярне очищення своєї електронної скриньки сприяє пониженню кількості спаму більше ніж на 70 відсотків. Здавалося б, що спам нічого не значить, проте насправді таке скорочення еквівалентне зникненню зі світових трас понад двох мільйонів автомобілів. Ви зможете значно допомогти екології за допомогою регулярного видалення спаму, проте набагато кращим рішенням буде боротися не з наслідком, а з причиною. Саме тому варто відписуватися від всіх непотрібних вам розсилок. Так ви заощадите час, адже вам не доведеться потім все це видаляти, а також вплинете на покращення екологічної ситуації в Україні та світі.

Варто прочитати: У Золочеві планується висадка 2000 дерев від ICOOLA

Великі корпорації прагнуть зменшити викид вуглекислого газу шляхом введення технологій блокчейну. Відомі компанії на кшталт Microsoft і Google найближчим часом планують повністю перейти на екологічну роботу своїх сервісів. Проте у такого переходу, на жаль, є й негативна сторона, адже зі зміною всіх джерел на «зелені» аналоги, ціни на послуги цих компаній можуть значно зрости.

вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Для того, щоб допомогти навколишньому середовищу і зробити свій внесок у покращення екологічної ситуації, варто робити кілька простих речей:

  • регулярно відписуватися від непотрібних розсилок і сортувати листи
  • надавати перевагу іншим методам спілкування
  • мінімізувати кількість інформації, яку ви надсилаєте

Завдяки цьому переліку з простими завданнями ви зможете самотужки зменшити викид вуглекислого газу і зробити нашу планету трошки чистішою.

Ваша оцінка: