Я шукаю...

Що є у Телеграм, чого немає у Вайбер та інших месенджерах?

Що є у Телеграм, чого немає у Вайбер та інших месенджерах? - ICOOLA.UA - фото

Сьогоднішні можливості інтернету практично безмежні. З його допомогою можна стати багатим і відомим, але також можна дійти краху особистого життя та кар'єри. Зараз дуже важливо дотримуватися цифрової гігієни і з великою обережністю викладати в мережу фото, документи чи повідомлення. Останнім часом все частіше можна почути новини про витік інформації з особистих листувань та інших конфіденційних даних. Все частіше користувачі замислюються над тим, наскільки безпечні месенджери, такі як Телеграм або Вайбер, чи варто їх використовувати? І якщо так, то який саме вибрати. Постараємося докладніше розібратися у перевагах та особливостях месенджерів.

Популярні месенджери в Україні: що використовують частіше - Вайбер чи Телеграм?

Месенджери є досить популярним засобом для спілкування. За даними анонімних досліджень, найбільш популярними вважаються серед користувачів такі програми:

 • Viber – є основним для 73,6% українських респондентів;
 • Telegram – його використовують 31,6% опитаних, а у віковій групі від 18 до 29 років ним користуються 64,3% українців;
 • Facebook Messenger – 42,7% учасників опитування вважають його найкращим;
 • WhatsApp – 25,3% респондентів віддають йому перевагу;
 • Signal - всього 1,8% опитаних використовують цей месенджер.

Багато користувачів використовують кілька месенджерів, розділяючи особисте та робоче спілкування.

Напевно, практично всі користувачі мережі інтернет перепробували різні програми для спілкування. Кожен зупинив свій вибір на певному сервісі. Однак хотілося б виділити основні причини, чому перевага надається Телеграм або Вайбер.

Отже, порівняємо основні характеристики Telegram vs Viber.

Телеграм:

 1. Максимально швидкий месенджер.
 2. Є можливість створення та просування свого каналу.
 3. Можна використовувати боти.
 4. Усі файли зберігаються у хмарі та доступ до них відкритий з усіх пристроїв.
 5. У чати може бути додана велика кількість учасників.
 6. Є готові стікери, але також є можливість створити свій варіант безкоштовно.
 7. Високий рівень безпеки.

А останні оновлення Телеграм додали нововведення, які напевно зроблять цей сервіс ще більш затребуваним та популярним.

Вайбер:

 1. Можна надсилати іншим користувачам фото, відео, документи до 200 МБ, ділитися розташуванням.
 2. Є набори безкоштовних та платних стікерів.
 3. Чати до 250 користувачів.
 4. Групові аудіо- та відеодзвінки до 35 користувачів.
 5. Приховані чати можна знайти лише після введення пароля.
 6. Зниклі повідомлення – режим, який через встановлений користувачем проміжок часу (від 10 секунд до 24 годин) знищить передану інформацію та попередить, якщо той, з ким ви спілкувалися, зробить її скріншот.

Більшість користувачів вказали, що їх приваблює насамперед можливість здійснювати по Вайбер безкоштовні аудіо- та відеодзвінки.

Telegram vs Viber - відмінності та переваги Телеграм

Месенджери - це сервіси, які набагато ближче знаходяться до кінцевого споживача і вважаються швидшими та зручнішими, ніж соцмережі. Повідомлення через них надсилаються максимально швидко, а соціальні мережі, як правило, вимагають від користувачів вчинення значно більшої кількості дій.

Якщо говорити про відмінність Телеграм від Вайбер та інших месенджерів, то можна виділити основні його переваги:

 1. У сервісі Telegram немає алгоритмів, відповідно до яких виводяться на екран повідомлення. Все відбувається виключно в хронологічному порядку, а не залежить від кількості коментарів та лайків.
 2. Месенджер не блокує та не песимізує посилання. Перед ним не стоїть ціль не дати користувачеві перейти на сторонній ресурс.
 3. Телеграм дозволяє викладати відео контент таким чином, як зручніше користувачеві. Це може бути безпосередньо відео файл або просто посилання на його розміщення на іншому ресурсі.
 4. Завантаження тексту зі стороннім форматуванням та можливість форматувати його всередині відсутня практично у всіх соцмережах. А у сервісі Телеграм з 2020 року стало можливим не лише це, а й зашивання гіперпосилань у слова чи фрагменти тексту.
 5. Репости, лайки та коментарі в принципі не потрібні у месенджері. Але якщо це потрібно, то Телеграм дозволяє додати подібні функції за допомогою ботів.

Якщо ж йдеться про те, що є в Telegram, чого немає в інших месенджерах, то варто виділити цілу низку можливостей, яких або зовсім немає у конкурентів, або вони розвинені не настільки грамотно та професійно:

 • захист від небажаного спаму та можливість двосторонньої відмови при надсиланні повідомлень;
 • зберігання усієї листування в хмарному сховищі, що дозволяє нічого не втратити, навіть змінюючи гаджет;
 • якщо користувач додається в груповий чат, йому доступно повністю все листування;
 • досить зручно влаштована функція надсилання контактів з телефонної книги;
 • якщо потрібно надіслати кілька повідомлень з чату, то зробити це можна одночасно;
 • за допомогою активного посилання можна одразу відкрити чат з людиною, навіть якщо вона не є вашим контактом;
 • дуже зручно і швидко можна записувати, надсилати та прослуховувати голосові повідомлення;
 • тривалість запису голосу може досягати 60 хвилин, що набагато більше, ніж у інших месенджерах.
  програма займає дуже мало пам'яті пристрою, в 2-3 рази менше, ніж інші послуги;
 • права адміністраторів груп досить великі.

Рекомендуємо ознайомитися з актуальною інформацією про те, який айфон купити

Звичайно ж, вибір сервісу найчастіше визначається перевагою кола спілкування та звичкою, але якщо вище перелічені моменти важливі, то звикнути до нового комунікатора не складе труднощів. Головне розпочати, а потім відбудеться оцінка переваг і вже не захочеться повертатися до інших обмежень.

Viber vs Telegram: основні характеристики та відмінності Вайбер

Вайбер має деякі корисні функції, які роблять питання, що краще - Вайбер або Телеграма особливо актуальним.

 1. Можливість читати повідомлення непомітно. Viber перестане відображати фіолетові галочки поруч із повідомленнями, але врахуйте, що Ви також не будете бачити, чи Ваші повідомлення були переглянуті іншими користувачами.
 2. Можливість приховати чат із користувачем, видаливши його зі списку діалогів.
 3. Можливість приховати фото Вашого профілю від сторонніх - його бачитимуть лише люди зі списку контактів.
 4. Резервне копіювання історії листування на iCloud або Google диск.
 5. Вбудований перекладач у чаті.
 6. Функція групових дзвінків

Telegram vs Viber: що краще?

Якщо ви знаєте, як оновити Telegram до останньої версії, вам будуть доступні наступні покращення.

Автоматичне видалення повідомлень

Тепер у будь-якому чаті та для всіх користувачів буде доступна функція, що дозволяє налаштувати видалення повідомлень через 7 днів або 24 годин після їх надсилання. Важливо розуміти, що це стосується лише тих записів, які були зроблені вже після установки таймера. Все більш раннє листування залишиться недоторканим в історії чату і може бути видалено лише вручну. Але це стосується лише особистого листування. Тільки адміністратори груп та каналів зможуть це робити.

До речі, пропонуємо ознайомитися з інформацією, як видалити програму з iPhone

Віджети на домашньому екрані

Багато хто хотів би мати максимально простий доступ до вибраних чатів. Для цього тепер достатньо встановити на екрані віджет Telegram, і він показуватиме останні повідомлення, а також імена контактів та фотографії.

Якщо смартфон працює на Андроїді, то розмір власник може змінювати на свій розсуд. А повідомлення оновлюватимуться в момент їх отримання. На Айфон все відбувається трохи інакше: дані оновлюються набагато рідше, а розмір віджета є фіксованим і постійним. Все це залежить не від телеграм, а від системних обмежень Apple.

Тимчасові посилання

Якщо безкоштовно оновити Телеграм до останньої версії, то з'явиться можливість створювати додаткові посилання. Їхньою відмінністю є те, що для кожного з них можна встановити термін дії, а також кількість вступів до групи. Причому так само можна буде використовувати одночасно два зазначені параметри.

Запрошення тепер можуть бути у вигляді QR-коду. Завдяки цьому достатньо буде просто навести на нього камеру. При веденні бізнесу це дуже зручно, адміністратори і власники каналу зможуть відстежувати ефективність посилань. Це дозволить відстежувати ефективніші канали залучення клієнтів та виключати ті, які з якоїсь причини не працюють.

Групи з великою кількістю учасників

У сервісі Telegram розмір чатів до 200 000 чоловік. Після оновлення, при наближенні до максимуму, можна буде перевести його в групу для трансляцій, яка допускає будь-яку кількість людей. У подібних спільнотах користувачі не матимуть можливості писати повідомлення. Такий привілей залишиться виключно у адміністраторів. Вони зможуть лише спілкуватися голосом.

Такі варіанти чудово підходять компаніям, яким важливо своєчасно доносити до своєї широкої аудиторії новини, оголошення, а також публікувати інсайти або коментувати будь-що.

Покращений імпорт

Розробники сервісу продовжують працювати над покращенням перенесення історій листування зі сторонніх месенджерів та додатків. Вихідні та імпортовані повідомлення будуть розмежовані відповідно до моменту їх надсилання. Однак це можливо буде лише у чатах, де є менше 100 повідомлень. За інших варіантів нові повідомлення опиняться наприкінці наявного листування.

Дізнайтесь, що робити, якщо айфон не виключається стандартним способом, та як вимкнути iPhone 11

Оновлення у надсиланні скарг та нові емодзі

Для боротьби з фейковими акаунтами і для зручності користувачів, тепер при надсиланні скарги потрібно буде відзначити порушення повідомлення. Також з'явилася можливість залишати до кожної конкретної скарги додатковий коментар.

Розробники Telegram постійно намагаються додавати різноманітні анімовані емодзі. Особливо подобається це тим, хто любить прикрашати кожне своє смс рухомими картинками.

Чому Вайбер поступається Телеграм позицією кращого месенджера для спілкування

Вайбер, як і будь-який інший популярний месенджер, має багато переваг. Але у більшості активних користувачів з часом з'являються зауваження. У порівнянні з іншими месенджерами, у тому числі Telegram, Вайбер дещо застарів і рідше оновлюється. Через це виникла низка недоліків, які ускладнюють його використання. Наскільки вони серйозні, судити вам.

 1. Застарілий дизайн. Теми Вайбер не змінювалися роками, і порівняно з більшістю сучасних месенджерів він не такий зручний та інтуїтивно зрозумілий.
 2. Низька швидкість роботи, через що програма "підвисає" і під час дзвінків зв'язок регулярно переривається, пропадає звук і зображення.
 3. Багато спаму. Оскільки Вайбер має можливість додавання користувачів у різні чати без їх відома, цим активно користуються для нав'язливої ​​реклами та розсилок “супервигідних пропозицій”, “останніх днів акції” тощо.
 4. Займає багато місця на смартфоні. Завдяки налаштуванням за замовчуванням, файли з чатів автоматично переходять у пам'ять телефону, і він швидко захаращується непотрібними відео та картинками. А щоб знайти та змінити ці налаштування, доведеться попрацювати.
 5. Небезпека. За тими ж параметрами за замовчуванням, користувачі, які не входять до Вашого списку контактів, бачать Ваше фото, IP-адресу та іншу особисту інформацію. Система Viber неодноразово зазнавала зламів. Не варто також забувати, що сервери компанії зберігаються в росії. І хоча там стверджують, що на них лежать дані тільки російських користувачів, цю інформацію не можна ніяк перевірити. Гарантій, що дані українських користувачів не зберігаються на тому ж місці, немає. Так що інформація, якою Ви ділитеся у листуванні Viber, не захищена належним чином.

WhatsApp vs Telegram

Порівняння функціоналу WhatsApp vs Telegram:

 1. Листування WhatsApp зберігається на хмарних серверах, щоб зберегти його, потрібно налаштувати резервне копіювання даних або робити це вручну. Телеграм зберігає всю інформацію на своїх серверах і доступна з будь-якого пристрою.
 2. У WhatsApp можна створити лише один обліковий запис плюс ще один у бізнес-додатку. А в Телеграмі можна створити кілька акаунтів, розділивши особисті та робочі інтереси.
 3. У WhatsApp є обмеження на розмір файлів, що пересилаються, на відміну від Телеграм.
 4. У чатах WhatsApp, у порівнянні з Telegram, менша кількість корисних можливостей. У телеграмі можна відзначати важливу інформацію, використовуючи # або закріплюючи повідомлення, додавати опитування, групувати діалоги за категоріями.

Перенесення листування з WhatsApp до Telegram для Айфонів

Оновлення для iOS дозволяє власникам «яблучних» гаджетів перенести своє листування з Line, KakaoTalk і WhatsApp в Telegram. В оновленнях для телефонів, що працюють на Андроїд, такої функції поки що немає.

Якщо знати, як оновити Телеграм на Айфоні, то після дій з'явиться можливість видаляти секретні чати або створені групи, а також історію дзвінків. Буде доступне налаштування звуку в голосових чатах для окремих учасників. Слід зазначити, що з'явилася можливість подання скарги на канали чи групи.

Signal vs Telegram

Програма Signal максимально орієнтована на конфіденційність користувачів. Щоб використовувати його, потрібний лише номер телефону. За замовчуванням Signal використовує наскрізне шифрування. Інформація, яку Ви надсилаєте, зашифровується, залишаючи Ваш пристрій, і розшифровується, досягаючи пристрою одержувача. Це дозволяє максимально засекретити вміст повідомлення на проміжному етапі передачі. Telegram використовує шифрування на сервері. Як і Telegram, Signal є як Apple Store, так і Google Play Store, а також доступний для iPad і планшетів, а також існують настільні версії для Windows, Linux і MacOS. Хоча за конфіденційністю Signal краще, Телеграм відрізняється, насамперед, різними додатковими функціями, наявністю чат-ботів та значно більшою популярністю.

Підсумовуючи всього вище викладеного, можна дійти до висновку, що Telegram – це відмінний месенджер, який зручно використовувати як для особистого спілкування, так і для організації свого бізнесу, перетворивши його у канал зв'язку між партнерами, клієнтами і власниками компанії. Саме Телеграм здатний суттєво підвищити інтерес цільової аудиторії до продукту чи бренду загалом.

Ваша оцінка: