Я шукаю...

Цифрова революція і "зелена" трансформація економіки

Цифрова революція і "зелена" трансформація економіки - icoola.ua - фото

Життя змінилося майже до невпізнання за останні кілька десятиліть. Штучний інтелект (ШІ) замінив цілі сфери роботи — інтелектуальне програмне забезпечення тепер може переглядати юридичні документи, що раніше виконувалося лише юристами. Машинне навчання означає, що технічні системи можуть поєднувати цілі бібліотеки інформації в одному портативному пристрої. Тепер існують віртуальні простори, де люди з усього світу можуть обмінюватися інформацією та спілкуватися.

Цифрові технології та ефективне використання ресурсів

У 2019 році очевидно, що цифрові інновації продовжать змінювати суспільство та економіку, але незрозуміло, чи принесуть ці нові технології користь глобальному переходу до сталого розвитку. Чи дозволять цифрові технології всім жити у світі, де розвиток не залежить від вичерпання обмежених ресурсів та збільшення викидів?

Безперечно, є підстави для оптимізму. Цифрові технології можуть зробити використання енергії та ресурсів більш ефективним. Аналізуючи оптимальну кількість води, необхідної кожній культурі, та відповідним чином використовуючи інтелектуальну систему зрошення, сільське господарство може стати набагато ефективнішим. Цифрові системи можуть оцінювати оптимальне використання транспортних засобів. Замість однієї людини, яка володіє одним автомобілем, який використовується лише протягом години щодня, а потім залишається припаркованим до кінця дня, кілька людей можуть користуватися одним електромобілем, що скорочує загальну кількість необхідних транспортних засобів.

Цифрові технології можуть значно підвищити ефективність використання ресурсів та енергії. Вперше цифрові технології можуть всебічно відстежувати, документувати та аналізувати кожен ресурс і продукт у міру їх переміщення глобальними ланцюжками поставок. Це може створити економіку замкнутого циклу, в якій ресурси, такі як вода та рідкісноземельні метали, надходять туди, де вони необхідні, а відходи, такі як пластикове сміття, не викидаються, щоб забруднити навколишнє середовище.

Цифровий моніторинг може допомогти вченим краще зрозуміти, як екосистеми по всьому світу, такі як ліси, рифи та льодовики змінюються в режимі реального часу. Це може допомогти захисникам природи зрозуміти, як захищати і відновлювати навколишнє середовище, забезпечуючи при цьому, щоб уряди та приватні компанії несли відповідальність за свої публічні зобов'язання щодо збереження природного довкілля. Цим уже займається Global Forest Watch – це веб-система з відкритим вихідним кодом, яка використовує супутникові дані для спостереження за лісами та їх знищенням.

 Цифрова революція і "зелена" трансформація економіки - icoola.ua - фото1

Як цифрові технології змінюють суспільство

Але поки що цей потенціал не використовується для того, щоб зробити світову економіку екологічнішою. Натомість стався технологічний вибух у обчислювальних центрах з високим енергоспоживанням, які необхідні для підтримки Інтернету, що розширюється, його платформ соціальних мереж та аналізу даних. До 2024 року глобальні потоки даних збільшилися більш ніж утричі, порівняно з 2017 роком. Поки у світовому енергетичному балансі переважають види палива, розширення цих обчислювальних центрів прискорить зміну клімату.

Підраховано, що центри майнінгу біткойнів споживають на рік стільки ж енергії, скільки вся Ірландія.

Вирішення глобальних проблем, таких як зміна клімату та нестабільність фінансових ринків, потребує співпраці всіх країн.

Цифрова революція трансформує суспільство і, як і інші важливі винаходи, розпочинає нову епоху людської цивілізації. Але якщо не використовувати ці цифрові прориви для підвищення стійкості глобальної економіки, потужні інструменти цифрової революції лише помножать проблеми.

Системи штучного інтелекту можуть замінити більшу частину висококваліфікованої робочої сили, але без політики підтримки працівників у перенавченні чи використанні переваг меншого робочого часу безробіття та бідність можуть різко зрости. Тим часом авторитарні режими вже використовують цифровий моніторинг, щоб контролювати своїх громадян та впливати на їхню поведінку.

Світові лідери повинні забезпечити, щоб органи державного управління були готові до ефективного та етичного управління цими цифровими проривами. Більшості урядів по всьому світу нині не вистачає досвіду в галузі штучного інтелекту, машинного навчання та віртуальної реальності — багато бюрократій все ще працюють на паперових носіях. Уряди з усіх сил намагаються пристосуватися до нових реалій, які порушують важливі питання про закони про конфіденційність даних, а також про необхідність та бажання отримувати дедалі більше переваг від цифрових систем.

Урядам необхідно збільшити інвестиції в цифрову інфраструктуру, направивши їх на забезпечення стійкості всього сучасного світу. Їм необхідно забезпечити, щоб кожен міг отримати вигоду з нових можливостей цифрової доби і щоб ніхто не залишився позаду. Це включає інвестиції в широкосмугові мережі і розширення освіти для наступного покоління цифрових інженерів.

Поєднання штучного інтелекту, аналізу великих даних, досліджень геному та розробок у галузі когнітивних наук відкриває двері в абсолютно новий світ. У багатьох відношеннях темп цифрової революції може перевизначити те, що означає бути людиною, покращуючи наші фізичні, психологічні та когнітивні здібності.

Цифрова ера – це нова реальність, подобається це людям чи ні. Світ стоїть на роздоріжжі – на користь всього людства стати на шлях сталого розвитку. Цифрові технології можуть привести нас до цього — краще і швидше, ніж будь-коли, якщо ми будемо використовувати їх правильно.

Також ви можете переглянути як купити оригінальний Iphone...

Ваша оцінка: