Я шукаю...

Електромобіль Xiaomi, як нове слово популярного бренду

xiomi auto

Нині автомобільний ринок асоціюється з такими іменитими брендами як Volkswagen, BMW, Mercedes, Ford або Volvo. Тобто такими компаніями, які виробляли свої автомобілі протягом десятиліть. Нещодавно гідним конкурентом їм стала Tesla. Судячи з продажу, компанія сміливо може змагатися і з більш досвідченими гравцями. Не виключено, що незабаром до гонки приєднуватися та інші учасники, які мріють про успіх, порівнянний або навіть більшій, ніж в Ілона Маска. За останнє десятиліття, крім Tesla, на ринку не з'явилося жодного нового масового виробника автомобілів. Дві найвідоміші спроби не увінчалися успіхом. Спочатку Джон Де Лориан в 1970-х роках, а потім Хенрік  Фіскер Після 2000 року намагалися створити свої продукти. Обидва мали великий галузевий досвід, отриманий на відповідальних посадах в GM і BMW. Що вже говорити про електромобілі? Їх випуск відкладається до кращих часів?

xiomi auto

Ми все частіше чуємо заяви про Apple Car, модифікації моделей Tesla. Однак мало хто знає, що китайці теж не проти зайняти лідируючі позиції на ринку авто. Тим більше для цього у них є всі можливості. На цей раз такими виявилися виробники Xiaomi. Компанія, заснована у 2010 році, за десять років існування встигла посісти третє місце серед постачальників смартфонів станом на січень 2020 року. Xiaomi має великий досвід створення інтелектуального програмного забезпечення та розробки сервісів на основі інтернету речей і штучного інтелекту (AIoT). Але, мабуть, найголовніше, що у них є - гроші, які вони можуть витратити на виробництво електромобілів.

Читайте також: Компанія Apple перестала замінювати зламані айфони на нові в сервісних центрах

Інтелектуальні електромобілі найближчим п'ять-сім років стануть однією з найбільших можливостей для бізнесу. Вони стануть постійним елементом «розумного» життя і важливим аспектом економіки. Найбільші компанії зацікавлені в створенні власних електромобілів. Входження в цей бізнес - природний вибір для багатьох передових фірм, таких як Apple. За словами генерального директора, частина команди тепер буде працювати не зі смартфонами, а саме з електро авто.

xiomi logo

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Xiaomi як і раніше хоче бути схожою на Apple?

Цього разу, всупереч філософії бренду, Xiaomi створює продукт привабливий для більш вишуканих покупців. В основному, своїм потенційним клієнтом бренд бачить людину, яка в змозі витратити чималу суму на автомобіль. Безумовно, китайський автомобіль буде дешевше анонсованого Apple Car. Тому він спокійно може скласти йому конкуренцію, і боротьба брендів буде вестися не тільки на ринку смартфонів. Крім того, стало відомо, що Xiaomi веде переговори з відомими місцевими виробниками автомобільного ринку, тому китайський автомобіль може бути побудований швидше, ніж той, який представила компанія з Купертіно. Одним з виробників, за чутками, став BYD, корпорація, що займається виробництвом автомобілів, автобусів, електричних велосипедів, вантажівок і власних акумуляторів.

Китайські автомобільні компанії виробили вже досить багато електромобілів. Однак вони не дуже відомі в Європі та навряд чи викличуть великий інтерес за межами місцевого ринку. Чого не можна сказати про електрику Xiaomi, яка ще не створена, але вже широко обговорюється. І тому багато причин. Зрештою, бренд давно зарекомендував себе на континенті. Він відрізняється високою симпатією користувачів і великими продажами різних побутових пристроїв.

electrocar xiomi

Суспільна думка

Лей Цзюнь, президент і головний виконавчий директор компанії, нещодавно розкрив деякі подробиці. Цікаво, що раніше він провів безліч опитувань в соціальних мережах, щоб краще зрозуміти очікування потенційних клієнтів. Наприклад, одне з опитувань стосувалось думки фанатів про деякі ключові аспекти електромобіля. Питання включали в себе те, чи віддадуть перевагу фанати автомобілю марки Xiaomi або він повинен бути випущений в партнерстві з визнаним автовиробником. Також було поставлено питання про тип бажаних автомобілів. Ними могли бути позашляховики, седани, спортивні автомобілі та будинки на колесах. У питанні про ціновий діапазон, більшістю користувачів був обраний варіант «Менше ніж 100 000 юанів» (~ 15 тисяч доларів).

Крім аналізу потенційного ринку, дискусії піддався логотип Mi. Компанія вважає, що новий дизайн буде краще підходити для автомобіля, ніж попередній, квадратний. Чи буде насправді змінений логотип - невідомо. Він був розроблений до того, як Xiaomi оприлюднила плани з випуску електромобіля.

Плани та надії

Xiaomi сподівається запропонувати світові високоякісні інтелектуальні електромобілі. Третій за величиною виробник смартфонів буде конкурувати не тільки з такими довгостроковими автомобільними концернами, як Geely, а й з іншими, такими як Nio і Xpeng Motors.

Компанія бачить в цьому прибутковий бізнес. Згідно з результатами дослідження, проведеного Canalys, у 2021 році в Китаї було продано 1,9 мільйона електромобілів. Це означає зростання на 51 відсоток, в порівнянні з попереднім роком. Інтернет-компанії також бачать потенціал в секторі електромобілів. Прикладом може слугувати китайська Baidu, яка створила незалежну філію, що займається цим типом виробництва. Бум в секторі чисто електричних автомобілів в Китаї обумовлений сильною політичною підтримкою Пекіна. Субсидії й просування даного типу будівництва дали свої плоди, про що свідчить постійне зростання реєстрації автомобілів і зростаюча конкуренція на ринку.

На жаль, ще занадто рано вказувати точну дату випуску автомобіля Xiaomi. Передбачається, що він вийде на ринок не раніше Apple Car, і його прем'єра очікується у 2024 році.

charging auto

У скільки обійдеться створення електромобіля?

Засновник ставить перед собою нове завдання - створити дочірню компанію, яка отримає вливання капіталу. За його словами, рішення було прийнято після довгих роздумів з партнерами компанії, і для Xiaomi це перший крок в абсолютно новий світ. Розробляється великий бізнес-проект, можливо, останній в житті засновника. «Я готовий поставити на карту всю свою репутацію і боротися за майбутнє нашого розумного електромобіля Xiaomi», - каже Лей Цзюнь.

За даними Reuters, компанія планує зробити початковий внесок у проєкт більше в10 мільярдів юанів (1,5 мільярда доларів). Протягом наступних десяти років з моменту запуску сума збільшиться до 10 мільярдів доларів. Xiaomi покладає великі надії на автомобільний ринок і ринок розумної електроніки в цілому. Великі вкладення говорять про те, що задумана машина буде не тільки дивиною, але і серйозним великомасштабним проектом. Швидше за все, з часом пропозиція Xiaomi розшириться шляхом більшої кількості електромобілів, що належати до різних сегментів і доступних в широкому ціновому діапазоні. Спочатку електрика з'явиться в Китаї, але не виключено, що пізніше ми побачимо її й на наших дорогах.

xiomi logo

Скільки буде коштувати авто від Xiaomi?

Китайський гігант вже брав участь в автомобілебудуванні, коли у 2017 році інвестував в місцевий автомобільний стартап Xрeng. Що стосується власного авто, першим творінням Xiaomi буде або седан, або позашляховик. Автомобіль, який, як очікується, буде заряджатися від електро струму, надійде в продаж за роздрібною ціною від 100 000 юанів (близько 15 000 доларів США) до 300 000 юанів (близько 45 000 доларів США). Це означає, що електрокар не стане бюджетним продуктом, а буде позиціюватися середнім класом або навіть вище середнього. Це пов'язано з тим, що не визначився остаточний сегмент і розмір автомобіля, а також його комплектація. Адже китайці, швидше за все, націляться на бюджетний продукт, з елементами шику.

Читайте також: Що таке функція True Tone і чому вона насправді є корисною

charging auto

Висновки

У 2018 році бренд Xiaomi поступався місцем своїм конкурентам і претендував лише на 4 місце після Apple, Samsung і Huawei. Але у 2021 році опинився в трійці світових лідерів і став одним з найбільших виробників смартфонів у світі. Протягом декількох років він розширював поле діяльності і досліджував такі галузі як створення програмного забезпечення, розробка розумного одягу і побутових гаджетів. Концерну Xiaomi треба було всього 4 роки, щоб зайняти домінуюче становище на китайському ринку. Скориставшись розвиненим маркетинговим потенціалом та конкурентоспроможною ціною, китайський виробник може викликати справжній переполох на ринку, що розвивається автомобілів. Чекаємо наступних новин і сподіваємося на анонси від компанії.

Ваша оцінка: