Я шукаю...

Додатки на iPhone, яких варто уникати за будь-яку ціну

Програми, що негативно впливають на ваш телефон

Всі ми переймаємося за власну безпеку та налаштування приватності у додатках, що завантажуються на наші девайси. Проте іноді користувачі навіть не підозрюють, що застосунки, якими вони регулярно послуговуються можуть не тільки не приносити ніякої користі, але й шкодити пристрою. Часто навіть в App Store трапляються застосунки-шпигуни, які збирають інформацію, що не пов’язана з їхнім прямим призначенням. Кожного користувача, який завантажує новий додаток мають насторожити ситуації, коли, наприклад, антивірус запитує дозвіл на доступ до телефонної книги, галереї й так далі. Таких «гостів», які збирають всю інформацію на вашому девайсі, варто уникати.

Сьогодні ми розповімо яких саме додатків на iOS варто уникати за будь-яких умов, щоб і ви, і ваші дані залишалися в безпеці.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

Flashlight та інші програми-ліхтарі

Дуже часто в App Store можна зустріти великий перелік програм-ліхтарів, які, по суті, не мають жодної корисної функції. Всі ліхтарі давним-давно присутні на будь-якому iPhone, тому ці застосунки вже мають викликати хоча б найменші підозри з приводу своєї працездатності. Вам дуже пощастило, якщо така утиліта виявилася просто нефункціональною, а не завдала вашому девайсу шкоди. Розробники таких утиліт зазвичай описують їх гарними фразами, розписують їхні функції у всій красі та викликають довіру у своїх користувачів, проте натомість завантаження такого ліхтарика не закінчується нічим хорошим.

Раніше такі додатки були улюбленим творінням хакері, які використовували їх, щоб під виглядом звичайного ліхтарика витягувати з власника гаджета особисті дані. На щастя, сьогодні завдяки цифровій обізнаності й вбудованому в смартфон ліхтареві можна обійтися без завантажень подібних «шпигунів», проте ще раз впевнитися в тому, що додаток варто обходити десятою дорогою точно не буде зайвим.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

Phone Booster та інші застосунки, призначені для звільнення місця в смартфоні

Усі застосунки, які заявляють, що підвищать продуктивність вашого телефону та оптимізують всі процеси в ньому, частіше всього насправді вам не потрібні. Розробники таких утиліт заявляють, що вони виправлять проблеми з пам’яттю на телефоні, а також допоможуть регулювати роботу інших застосунків у фоновому режимі. Для звичайного користувача, який не дуже добре розбирається у всіх нюансах таких додатків може навіть не виникнуть підозри, що з такими програмами потрібно поводитися обережніше. На жаль, такі програми частіше всього не несуть в собі ніякої користі, адже сучасні гаджети й самі чудово справляються з оперативною пам’яттю. 

Часто трапляються випадки, коли такі клінери навпаки шкодять здоров’ю гаджета через те, що вони блокують певні процеси, які система надалі не може розпізнати. Це змушує цю саму система завантажувати все по новій, що значним чином б’є по функціональності вашого пристрою. Хорошим рішенням в такому випадку стане повна відмова від подібних клінерів, адже як ми вже сказали, ваш девайс сам чудово справляється з усіма фоновими процесами, а у випадку, якщо він став повільніше працювати просто спробуйте видалити з нього кілька програм, якими ви не користуєтесь.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

Читайте також: iCloud проти OneDrive: який сервіс використовувати для продуктів Apple

CamScanner і інші сумнівні програми для сканування

Схожі додатки створені для того, щоб перетворювати те, що фотографує користувач у файл формату PDF. На жаль, розробників таких сканерів не раз ловили на тому, що вони додавали в них віруси та трояни, за допомогою яких весь смартфон перетворювався на одне суцільне рекламне оголошення. До того ж поява реклами – не найгірший наслідок завантаження таких сканерів, адже деякі користувачі відмічали, що через них з їхніх карток зникали гроші та автоматично оформлювалися платні підписки на непотрібні утиліти.

Набагато кращим варіантом стане використання софту від перевірених розробників, а саме: Adobe Scan та Microsoft Office Lens. Звісно, ніхто не виключає можливості підробки таких утиліт, проте факт того, що вони розроблені верифікованими компаніями, знижує відсоток того, що ви завантажите саме зламану версію.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

«‎Музичний плеєр» та інші не верифіковані додатки

Деяким користувачам не подобаються ті музичні плеєри, що за замовчуванням вбудовані в їхні телефони, через що вони йдуть в  App Store і починають шукати аналогічні додатки за ключовими словами. Там вони знаходять і завантажують певну кількість не верифікованих сервісів для прослуховування своїх улюблених треків, проте навіть не підозрюють, що роблять це дарма. 

Розробники такого софту іноді називають ключовими словами не тільки свої творіння, а ще й свої акаунти, щоб у звичайного користувача було більше шансів знайти їхній додаток при використанні пошукової системи. Мало того, що ви отримуєте один з сотні клонованих додатків, що може викрадати персональні дані,  частіше за все такі додатки виконані дуже погано і взагалі не виконують своєї функції. Набагато кращим рішенням стане перехід на спеціальні стрімінгові платформи на кшталт Spotify чи Soundcloud, якими сьогодні користуються мільйони людей у всьому світі.  Якщо у вас не завжди є доступ до прослуховування в  режимі онлайн, завжди можна завантажити музику на iPhone за допомогою надійних застосунків як-от PlayerPro чи AIMP.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

Easy Uninstaller та деінсталятори інших розробників

Під час пошуку деінсталяторів у App Store ви, звісно ж, знайдете сотні додатків з таким функціоналом. Розробники заявляють, що прямою ціллю їхніх творінь є видалення зайвих файлів, що залишають після деінсталяції деяких програм та як наслідок звільнення значної кількості вільного місця на вашому девайсі. Також зазвичай такі утиліти покликані видалити всі непотрібні додатки, що  дарма займають оперативну пам’ять.

Проте насправді тут є кілька моментів, що змушують значним чином засумніватися у потрібності деінсталятор. По-перше, сучасні смартфони цілком в стані самотужки видалити застосунок та залишкові файли, а по-друге, без root-прав, до яких у програм на кшталт Easy Uninstaller просто немає доступу, неможливо видалити жоден застосунок. Замість того щоб звертатися до сумнівних деінсталяторів краще зайти в розділ «Додатки» в налаштуваннях вашого пристрою і вже звідки видалити всі непотрібні утиліти.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

UC Browser та ненадійні браузери

UC Browser авторства компанії Alibaba є доволі популярним серед користувачів у Китаї та Індії. На жаль, більшість людей, що користуються цим застосунком на регулярній основі навіть не підозрюють, що їхні дані щодня краде велетенська компанія. Перелік інформації, яку зливають за допомогою подібних браузерів просто вражає. Ось приклади того, що додатки зливають великій компанії:

  •  номер IMSI та IMEI
  • MAC-адреса вашого Wi-Fi
  • детальні дані геолокації, включаючи ширину та довготу вулиці, на якій ви знаходитесь під час експлуатації браузера

 Коли звичайний користувач шукає браузер, що буде зручніше вбудованого, він натикається на масу схожих між собою утиліт, з-поміж яких завдяки дизайну та гучним обіцянкам розробників вирізняються UC Browser, Dolphin і так далі. Останній браузер, так само як і перший, теж має дурну славу через те, що він відсилає в компанію розробника абсолютно всі дані про відвідування сторінок в Інтернеті. Це стосується як звичайного історії, так і перегляду сайтів у режимі Інкогніто. Важливо вберегти себе і свій девайс від встановлення таких додатків на айфон, оскільки максимум, що ви там знайдете – велику кількість рекламних оголошень та крадіжку персональних даних.

Найкращим виходом стане завантаження браузерів від перевірених виробників, які підтримують свій кредит довіри серед тисяч користувачів вже не перший рік. Одними з таких браузерів є Firefox та Chrome, а якщо ви переймаєтесь через налаштування приватності, завжди можна обрати DuckDuckGo Privacy Browser.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

ES File Explorer та додатки, схожі за функціоналом

Ще буквально кілька років тому ES File Explorer був досить популярним додатком, який допомагав своїм користувачам організувати файли та документи на своїх пристроях. Проте, на жаль, з часом все змінилося і зараз ця утиліта представляє велетенську кількість реклами та непотрібного програмного забезпечення. Ці фактори відбивають бажання завантажувати додаток у будь-якого користувача, який стежить за здоров’ям свого девайсу.

До того ж не так давно розробники цієї утиліти були піймані на тому, що вони вбудували у своє творіння код, за допомогою якого взаємодія з рекламними оголошеннями відбувалася без відома власника смартфону. Програму прибрали з офіційних магазинів, проте вона все одно доступна до завантаження через сайт розробників, тому варто бути обережним і не втрапити в рекламну пастку. Інші хакери взяли ES File Explorer за приклад і почати штампувати аналогічні додатки, що не містять в собі жодного функціоналу. Щоб уникнути втручання з боку шахраїв варто користуватися додатками верифікованих видавців, а саме: Google Files, Total Commander, X-plore File Manager та інші.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

QuickPic та аналоги цього застосунку

 QuickPic, на жаль, повторив долю додатку, про який ми говорили вище: раніше це була зручна утиліта з хорошим інструментарієм, проте з плином часу вона перетворилася на збірку реклами та шахрайських маніпуляцій. Це сталося через те, що програму купила компанія Cheetah Mobile, яка має не найкращу репутацію у сфері мобільних додатків. Хакери взяли до уваги дизайн і цього застосунку, тому знайти його в мережі буде не так важко. Головне – в жодному разі не завантажувати цю утиліти на свій смартфон.

Призначення таких додатків – замінити вашу галерею, якщо вам не подобається оптимізація та зовнішній вигляд вбудованої. У такому випадку варто звертатися до перевірених джерел, тому кращим варіантом буде завантажити Simple Gallery на айос.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

GetContact і інакші програми для того, щоб визначати номер

GetContact та інші аналогічні додатки націлені на те, щоб захистити вас від атак спамом та шахрайських дзвінків, проте насправді такі утиліти є далеко не тим, за що себе видають. Розробники кажуть, що за допомогою ГетКонтакт можна дізнатися як саме ви записані в телефонній книзі інших людей. Насправді ж велика кількість користувачів навіть не підозрює яку кількість даних цей додаток зливає дуже велику кількість вашої особистої інформації.

Після завантаження додатку ви надаєте йому доступ до велетенської бази ваших конфіденційних даних, з якими треті лиця натомість можуть робити все, що їм заманеться. Наприклад, деякі шахрайські організації можуть продати ті номери, що записані у ваших контактах, іншим фірмам та компаніям, які використовуватимуть їх на власний розсуд. Якщо якимось чином ваш номер телефону все-таки опинився у цьому додатку, у мережі можна знайти інструкції з детальним поясненням процесу видалення номеру телефона з бази.

Додатки на iPhone, яких варто уникати

Варто прочитати: Додатки для творчих особистостей на iPhone. Програми, які допоможуть не вигорати

Наша цікавість часом нас може завести не туди, куди потрібно, а за допомогою певних додатків вона навіть може стати потенційно небезпечною. Щоб уберегти себе від різноманітних шахраїв та крадіжок інформації уникайте додатків на айфон, які ми перерахували вище.

Ваша оцінка: