Я шукаю...

Користувачі винні у тому, що компанія Apple прийняла рішення не комплектувати смартфони зарядними адаптерами

Зарядні адаптери Apple

Як відомо, компанія Apple прийняла кардинальне рішення, яке вплинуло на всіх користувачів - не комплектувати смартфони адаптером живлення. Своє рішення в Купертіно аргументували тим, що такі дії допоможуть заощадити 861 тис. тонн металу.

Проте рішення стало справжнім шоком для користувачів які з нетерпінням чекали осінньої презентації 2020 року. До того ж компанія не просто вирішила не комплектувати нові смартфони адаптером, але й застосувала подібне рішення для всіх вже раніше випущених смартфоні. Теж саме стосується й інших гаджетів компанії.

Крім цього в Apple розповіли, що більшість користувачів мають зарядні адаптери, а з придбанням нового смартфона змушені викидати їх до смітника. А відтепер їх можна буде використовувати й щодо нових пристроїв.

Та користувачі зі всього світу все ще не можуть оговтатися від подібної новини, і вважають подібні дії лицемірством зі сторони Apple. Адже адаптери придбати все одно доведеться й відповідно старі все ж потраплять до смітника. Натомість доведеться потратити додаткові кошти, чого раніше робити було зовсім не обов’язково.

Компанія Apple не комплектує коробки зарядками

У коробці з новим Айфоном 12 лежить USB-C-Lightning кабель, а не раніше розповсюджений USB-A-Lightning. У 2019 році саме останній йшов в комплекті з одинадцятим поколінням смартфонів, тому користувачі продовжують висловлювати своє невдоволення.

Після того, як в Apple вирішили не класти адаптерів до коробки на у зв’язку з  позицією захисту екології, подібний хід вирішили повторити й інші виробники. Флагманські моделі смартфонів відомих брендів зараз також залишилися без зарядного адаптера і користувач змушений його придбати, адже старі пристрої не достатньо потужні.

Читайте також: Змінюємо звук зарядки iPhone на iOS 14.

В Apple вирішили заробити на продажі зарядних адаптерів

Подібна думка з’явилася у користувачів, які придбали новий Айфон 12 і побачили, що у коробці немає зарядного адаптера. Й придбання нового пристрою – це всього лиш одна з небагатьох проблем.

Не лише iPhone 12 без зарядки залишився, але й інші раніше випущені смартфони. Крім цього, додаткову проблему зуміли створити безпровідні зарядки. Після виходу нових смартфонів, також з’явився набір аксесуарів для MagSafe. Цікавим є момент, що безпровідний пристрій має значне обмеження у швидкості підзарядки Айфона. Так, максимальної швидкості можливо досягнути лише на потужності 15 Вт, що є досить малим показником в порівняні з дротовими способами.

Apple заробляють на продажі адаптерів живлення

А ось аксесуари від стороннього виробника й зовсім показують жахливий результат – 5 Вт. І проблема зовсім не в стандартах, адже два пристрої працюють по Qi, відповідно проходили однакову сертифікацію.

З адаптером все по-іншому. Вони мають велику кількість стандартів. Айфон працює з USB Power Delivery, й на SuperVOOC він буде заряджатися на мінімальній швидкості.

Враховуючи даний момент, слідує висновок, що в Apple не просто вирішили не комплектувати гаджети зарядними адаптерами, але й зробити все щоб сповільнити безпровідні зарядки від інших виробників, й тим самим заробити на продажі власних приладів.

Удосконалені зарядки від Apple

Швидкий адаптер з’явився лише у 2019 році, а ось у конкурентів набагато раніше. Однак, в тому ж Айфоні 11 все ще в коробці користувачі отримали повільний пристрій. При цьому упродовж всього періоду максимальна потужність не змінювалася й залишилася на рівні 18 Вт.

Відсутність адаптера призвела до зменшення коробки смартфона

Конкуренти почали водночас стрімко розвиватися. Сьогодні швидка зарядка випущена виробниками андроїд-пристроїв вища за показник 18 Вт.

Наприклад, iPhone 11 Pro Max здатен зарядитися на 100% лише за 2,5 години.

Чому користувачі винні у тому, що в Apple вирішили відмовитися від зарядного адаптера?

В Apple всіляко намагаються обійти стороною питання швидкісних зарядок. Й очевидним стає той факт, що в Купертино відмовилися від прогресу щодо створення потужних адаптерів живлення. Айфон залишився без адаптера живлення й обираючи його у магазині, все ж користувач придбає не потужний, а доступний пристрій. Відповідно попиту на дорогу швидкісну зарядку немає і не буде.

В Apple не будуть створювати нові швидкісні зарядки

Ще декілька років тому, в Apple значно випереджали своїх конкурентів на ринку, щодо зарядних адаптерів, однак зараз ситуація склалася зовсім по-іншому. Андроїд-виробники відмовилися від адаптерів лишу у деяких флагманських моделях, про те інші смартфони все ще мають все необхідне у коробці.

Ситуація з iPhone адаптер може змінитися. Однак вже очевидно, що комплектація Айфон 13 не зміниться у 2021 році.

Компанія Apple з роками втрачає свій статус ідейного творця культури у сфері сучасних технологій й починає перетворюватися на машину по заробітку коштів. Однак, лише вона здатна змінити культуру користувача, ні одному виробнику андроїд-пристроїв подібного не вдавалося зробити й напевно найближчим часом не вдасться.

Турбота про екологію

У 2020 році новий Айфон залишився без адаптера живлення, й очевидно, що все по аналогічній схемі буде відбуватися й у 2021 році.

Ні для кого не є секретом, що компанія Apple відома своєю позицію щодо захисту екології. Й крім економії металу, який би міг піти на адаптер значно зменшилася й коробка в яку упаковують новий смартфон. А це дозволило організувати набагато ефективніше доставлення. За даними компанії, відтепер кожен транспортний піддон може вміщувати на 70% більше продукції ніж це було раніше.

Компанія Apple турбується про екологію

Згідно зі звітами компанії викиди CO2 були скорочені й становили 25,1 млн тонн у 2019 році, а ось у 2020 показник зменшився й складає 22,6 млн тонн. Відбулося й зменшення щодо споживання електроенергії.

Відомо, що у Купертино намагаються використовувати перероблені матеріали. Так, MacBook Air з дисплеєм Retina на 40% складається з переробленого пластику. Є й інформація про те, що Айфон 12 та інша продукція також містить перероблені компоненти.

Враховуючи все це досить логічним став крок відмовитися від комплектації смартфонів адаптерами й зберегти 861 тис. тонн цинку, металу та олова. Однак виникає питання, чому не знизити шляхом цього ціну на новий смартфон, адже це також би було достатньо логічним й справедливим рішення стосовно користувачів.

Прочитайте також: Бюджетні квадрокоптери для Айфона.

Ваша оцінка: