Я шукаю...

Як зрозуміти, що в MacBook здулася батарея і чому це небезпечно?

Чому здуття батареї в MacBook є небезпечним?

Будь-який пристрій потребує правильного відношення, а саме – грамотного заряду. Також кожен акумулятор рано чи пізно зменшує свою автономну роботу, але Ви можете вплинути на її максимальну довготривалість.

Як правильно заряджати MacBook?

 • Якщо Ви активно користуєтеся MacBook, то можете не перейматися чи це якось вплине на стан його батареї. Але, коли Ви одночасно працюєте й заряджаєте свій комп’ютер, то може відбутися перегрів пристрою, а це погано для акумулятора. У випадку, якщо Вам потрібен MacBook для базових завдань, то можете ним користуватися і під час заряду, а важчі завдання краще виконувати без цього.
 • MacBook при довгому терміні не можна зберігати при максимальному заряді й повному розрядженні. Оптимальний заряд у таких випадках – це 50-60%. В такому стані пристрій буде зберігати стан акумулятора в нормі. В протилежному випадку, якщо MacBook буде при нульовому заряді довгий час, то в певний момент комп’ютер взагалі відмовиться заряджатися.
 • Треба пару раз на місяць повністю перезаряджати MacBook. А у звичайному використанні варто заряджати пристрій, коли акумулятор показує 20-40%. І не завжди потрібно, щоб батарея була 100%, кращий варіант – це 90-95%.
 • Використовуйте лише оригінальні адаптери й кабелі. Підробки можуть значно пошкодити не лише комп’ютер, а й інші пристрої. Не купуйте дешеві батареї, тому що вони небезпечні для пристрою.
 • Також на заряд пристрою впливають і температурні умови. При морозі, пристрій може виключатися, а якщо висока температура – комп’ютер перегрівається. Оптимальна температура – від +10 до +35 C.
 • Рекомендується заряджати MacBook більше одного разу на день, якщо Ви ним активно користуєтеся. Краще під’єднувати пристрій до заряду при втраті 20-30%.
 • Користуйтеся інструментами, щоб слідкувати за станом акумулятора. На MacBook є функція, де показується кількість циклів перезарядження, максимальний об’єм акумулятора, його стан й інші показники. При виявленні проблем з батареєю, Ваш комп’ютер повідомить про це.
 • Робіть регулярні оновлення ПО. Цей процес може внести покращення роботи автономності, що може вплинути на збільшення об’єму акумулятора. Починаючи з iOS 13, є доступна функція, яка має назву «Оптимізований заряд». Вона гарантує безпеку заряду пристрою.
 • Підтримуйте такий рівень яскравості, який буде зручний Вам, але щоб він був мінімальний. Тому що, якщо рівень буде невисокий, то й батарея працюватиме довший термін.

Компанія Apple має дорогу, але якісну продукцію. Також весь асортимент технології Apple значно відрізняється від інших, тому й відношення має бути правильним. Не дивлячись на те, що пристрої від Apple мають чудову автономність і надійність, при неналежному користуванні, можна зіпсувати їхню роботу.

Здуття акумулятора – це дуже небезпечна дія. Воно відбувається через гази, які потрапляють всередину – це реакція горіння.

Дізнайтеся про найкраще програмне забезпечення для редагування відео для Mac 2021 року.

Як зрозуміти, що акумулятор здутий?

 • Якщо MacBook не може стояти рівно, тому що внизу з’явилося помітне здуття.
 • Якщо функція «Потрібно обслуговування» ввімкнена, то можна побачити, що є проблеми з акумулятором. Для того, щоб увімкнути цю функцію треба перейти в «Налаштування», а потім в «Акумулятор». Там Ви зможете перевіряти стан Вашої батареї.
 • Якщо MacBook припиняє працювати при 40%, то причиною може бути здуття батареї.
 • Ноутбук погано реагує на дотики.
 • Зіпсована робота ноутбука.
 • Ноутбук взагалі відмовляється вмикатись.

Причини, які провокують здуття ноутбука:

 • використовування неоригінальних акумуляторів;
 • потрапляння вологи в пристрій;
 • падіння ноутбука;
 • зависока чи дуже низька температура;
 • довге зберігання MacBook з нульовим зарядом.

При здутті акумулятора, не варто користуватися довгий термін ноутбуком. Краще, при першій можливості, звернутися до спеціалістів. Якщо Ви будете довго користуватися MacBook, в якого здутий акумулятор, то з часом він пошкоджує й інші компоненти пристрою. Тому, краще замінити батарею на оригінальний варіант, адже це буде безпечніше для ноутбука.

Деякі джерела рекомендують, що можна натиснути на здутий акумулятор. Нібито він випустить газ, який провокував здуття, і все буде в нормі. Ні в якому разі не можна так діяти! Таким способом можна зробити ще гірше, а саме: зруйнуєте роботу електроліту. В такому випадку, навіть спеціалісти не допоможуть. Також не займайтеся самостійною утилізацією акумулятора.

Прочитайте статтю про еволюцію MacOS.

Як спеціалісти змінюють акумулятор?

 1. Спочатку вони знімають задню панель MacBook, щоб отримати доступ до акумулятора. Також на вентиляторі можна знати достатньо бруду та пилу, які негативно впливають на продуктивність пристрою.
 2. Потім відбувається відключення батареї від материнської плати. Але перед цим потрібно бути впевненими, що інші компоненти залишилися непошкодженими.
 3. Відбувається чистка ноутбука.
 4. Далі необхідний демонтаж акумулятора. До цього процесу потрібно дуже серйозно й охайно підходити, щоб не пошкодити корпус.
 5. Потім йде підготовка до встановлення нового акумулятора. Видаляються зайві залишки клею.
 6. Встановлюється нова батарея до материнської плати.
 7. Відбувається перевірка роботи пристрою. Якщо все гаразд – власник отримує свій ноутбук.

Отже, в кожної батареї будь-якого пристрою з часом зменшується автономність. Але Ви можете на це вплинути: позитивно чи негативно. Потрібно дотримуватись елементарних правил стосовно правильного заряду свого пристрою, щоб максимально продовжити його продуктивність. Бо в іншому випадку, можна спровокувати проблеми й зменшення автономності раніше, ніж воно має бути.

Також, не потрібно сильно перейматися цим. Будь-який акумулятор, через певний проміжок часу, мають погіршення роботи батареї. Це треба розуміти.

Не забувайте про те, що самостійний ремонт є небезпечним процесом. Краще набратися терпіння і звернутися до справжніх професіоналів.

Ваша оцінка: