Я шукаю...

Компанія Apple скорочує виробництво AirPods на 25-30 %

Безпровідні навушники Apple

Нещодавно стало відомо, що Apple скорочує виробництво бездротових навушників AirPods і головною причиною такого рішення зменшення попиту на подібну продукцію. За останні місяці на прилавках магазинів кількість продукції лише зростала, а от попит на неї значно скоротився. Компанія головною причиною скорочення попиту вважає зростання пропозиції серед конкурентів.

Apple скорочує виробництво бездротових навушників

З появою першого покоління бездротових навушників від «яблучної» компанії інші виробники також розпочали активно працювати над створення альтернативи. Можливо продукція від інших брендів поступається по характеристиках у порівнянні з Apple AirPods, однак очевидно що ціна зіграла вирішальну роль.

За останні роки на ринку з’явилися велика кількість досить непоганих аналогів, які коштують значно дешевше, проте пропонують аналогічний функціонал.

У зв’язку з цим покупець віддав перевагу вигіднішому варіанту. Компанія Apple у зв’язку з цим змушена скорочувати виробництво. Як вже відомо обсяги будуть зменшені на 25-30% у 2021 році. Раніше «яблучна» компанія поставляла на ринок до 110 млн одиниць продукції, а ось зараз це число скоротиться до 75-85 млн одиниць.

В одному з джерел повідомляється, що це лише перший крок і є всі шанси того, що виробництво будуть скорочувати знову. Так, в кінці третього або на початку четвертого кварталу слід очікувати значного скорочення виробництва. Це відбудеться не з причини падіння попиту, а у зв’язку з появою нового покоління гаджетів, або ж появи релізу.

Прочитайте також: Бюджетні квадрокоптери для Айфона.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Які навушники можуть скласти повноцінну конкуренцію Apple AirPods

Сьогодні практично кожен виробник смартфонів вважає за потрібне випускати бездротові навушники, тому конкурентів у Apple AirPods вдосталь.

Серед головних конкурентів, які зараз користуються популярністю серед покупців є:

  • Samsung Galaxy Buds Live. Не дивлячись на те, що корейський виробник вже продемонстрував нові навушники, дану модель все ще купляють. В першу чергу обрати даний варіант потрібно власникам смартфонів Самсунг, завдяки тій же екосистемі. Крім цього навушники мають хорошу шумоізоляцію. А також легкі й дуже добре тримаються у вусі під час бігу. Навушники від компанії Samsung відомі й високим рівнем роботи в автономному режимі до 8 годин і довше. Ціна Samsung Galaxy Buds Live в Україні становить 4000 грн.

Samsung Galaxy Buds Live

  • Huawei FreeBuds 3i. Це базова модель з мінімальним функціоналом, однак тут є все що необхідно для прослуховування музики звичайному користувачеві. Дані навушники стабільно тримають звук. На корпусі присутня сенсорна панель управління. Показник автономності на середньому рівні й складає 3,5 години від одного заряду. Ціна в Україні 3000 грн.

Huawei FreeBuds 3i

  • Xiaomi Air Mi True Wireless Earphones. Китайська компанія дивує світ не лише достатньо дешевими смартфонами з набором всіх сучасних функцій, але й іншими гаджетами. Так навушники мають шумопоглинання та доступні інші необхідні сучасному користувачеві можливості. Від одного заряду навушники працюватимуть від 3,5 до 4 годин. А в магазинах України ціна на Xiaomi Air Mi True Wireless Earphones складає 1500 грн.

Бюджетні навушники Xiaomi Air Mi True Wireless Earphones

І це лише найпопулярніші бренди. Є велика кількість аналогів, які не відрізняються якістю звуку, проте дозволяють придбати бездротові навушники дешево. А от AirPods купити в Україні можна за ціною від 4000 грн.

Що відомо про скорочення виробництва AirPods

Як відомо, в Купертино прийняли рішення скоротити на 25-30%  виробництво AirPods 2. Попит на навушники виявився зовсім не таким як розраховували в Apple і на цей час спостерігається ситуація коли рівень запасів у магазинах та на складах досить великий.

Експерти сподіваються, що скорочення виробництва пов’язане з появою нового покоління, яке цілком можливо може з’явитися вже до кінця 2021 року.

Декілька місяців тому почали ширитися чутки, що компанія планує презентувати новинку вже на осінній презентації. За словами інсайдерів у комплект з новинкою будуть входити змінні силіконові насадки, а також цілком можливо, що дизайн буде повністю зміненим.

За даними компанії Counterpoint Research, Apple заповнила ринок у 2020 році 72,8 млн одиниць навушників. Компанії вдалося зайняти 31% ринку. І бездротові навушники AirPods 2 разом з Apple Watch принесли 12,97 млрд доларів.

У 2018 році компанії вдавалося займати 60% ринку у даному сегменті. На цей час є досить велика конкуренція серед аналогів від таких виробників як Samsung, Huawei й Xiaomi. У зв’язку з цим вже у 2020 році компанії вдалося продати значно менше продукції ніж планувалося. 

При цьому аналітики відмітили, що у 2020 році саме продажі AirPods не показали помітного росту. А ось інші гаджети, наприклад, MacBook і iPad не припиняють користуватися популярністю.

Скорочення виробництва AirPods

Експерти не одноразово сходилися на думці, що покупці обирають бездротові навушники від інших виробників, оскільки ті пропонують більш демократичні ціни на свою продукцію. Однак, навіть не дивлячись на зниження популярності навушників, компанія не буде переглядати вартість на свою продукцію. Якщо третє покоління з’явиться на ринку у 2021 році, то однозначно вартість новинки буде значно вищою ніж попереднього покоління.

Після виходу нового покоління навушників попереднє обов’язково буде коштувати дешевше. Сьогодні AirPods купити в Україні можна й на вторинному ринку.

Читайте також: Змінюємо звук зарядки iPhone на iOS 14.

Не відомо, чи відбудеться презентація нових навушників вже у 2021 році восени. Можливо, враховуючи стрімке зростання конкуренції компанія вирішить не поспішати з презентацією. Сьогодні є очевидним і те, що компанії Apple доведеться добре попрацювати, щоб створити дійсно функціональний й не такий як в інших брендів гаджет, щоб знову зайняти значну частину ринку у даному сегменті.

Ваша оцінка: