Я шукаю...

Чому iPhone 12 так і не зміг обійти з продажу iPhone 11: все «за» і «проти» нової версії

Статистика продажів iPhone

Основна причина, чому iPhone 12 так й не зміг обійти з продажу iPhone 11 - полягає не тільки в його ціні, яка не відповідає ринковій політиці, а й низку інших дій, вчинених компанією Apple. Нова версія гаджета не тільки не викликала особливого інтересу у шанувальників бренду, а і є приводом вважати, що сам виробник не особливо вірив в успішний продаж, адже інакше пояснити випуск Айфон 12 в мінімальному тиражі не можна. Давайте разом розбиратися, чому склалася така ситуація.

Популярність iPhone

Радимо вам почитати про необхідність Face ID.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Різниця у вартості Айфон 11 і 12

У непростих економічних умовах, спровокованих пандемією коронавірусу у всьому світі, особлива увага приділяється прийнятності цін на товари. Якщо говорити про ситуацію з iPhone 12, вона незаслужено завищена. Виробник використовує недорогі складники, але вартість на новий гаджет помітно вище, ніж на попереднє покоління.

Звертаючись до статистики минулого року, Айфон 11 128 ГБ став найпопулярнішим у світі гаджетом з лінійки айфонів від Apple. Наша країна не стала винятком. Базова версія на 64 Гб виявилася не настільки потрібними користувачами, як на 128 Гб.

У 2021 році ситуація не змінилася, 11 iPhone залишається на позиції самого популярного смартфона, навряд чи 12 моделі вдасться перевищити його показники реалізації. На тлі цієї невдачі Apple, попит на 11 версію Айфон продовжує рости й встановлювати рекордні значення.

Коли американський виробник презентував всю лінійку 12 Айфонів, назвав встановлену на них ціну, ним же було прийнято рішення відкоригувати вартість на попередні версії в бік зниження ставки. Ключовими моделями на ринку залишилися 11 iPhone на 128 Гб, 64 Гб і ділить з ними провідні позиції iPhone Xr. Коли була знижена ціна на топові моделі Apple, що раніше не було в практиці бренду, попит на ці апарати збільшився.

Вже до кінця листопада Apple відвантажували своїм партнерам понад 70 000 Айфонів в тиждень, поміж яких були 3 зазначених вище моделі, хоча ще на початку місяця попит на них був в кількості 58 000 одиниць. Бажання придбати Айфон у потенційних покупців є, але в старих версіях.

Популярність iPhone

Аналіз ситуації й чому iPhone 12 так й не зміг обійти з продажу iPhone 11

Явище зовсім не унікальне. Якщо зануритися в минуле, то ще у 2016 році була зафіксована тенденція щодо попиту на старі моделі Айфон. Унікальність полягає в тому, що продажі iPhone 11 продовжують збільшуватися - на кінець листопада 2020 року їхня ринкова частка становила 15% для американського бренду, а до цього показник дорівнював всього 9%. Факт локального зростання - примітний, нехай і в середньому його відмітка становить 10%.

Компанія Apple промахнулася з 12 моделлю Айфон. Даний гаджет виявився непотрібним основній масі аудиторії бренду, адже люди більше зацікавлені в 11 версії за вигідною ціною.

Представники американської марки чудово розуміли, що так і буде, адже навряд чи б успішну модель випускали в дефіциті. Головний фактор - апарат за завищеною вартістю не має попит. На тлі цього спостерігається нарощування виробництва, але для старих пристроїв.

Серед нової версії 12 Айфона має попит модель з 6,1-дюймовим екраном, а слідом за нею йдуть 12 Pro Max і 12 Pro. Найменший інтерес проявляє аудиторія до iPhone 12 mini, її обійшли навіть SE й XR.

Популярність iPhone

Наскільки iPhone 11 краще iPhone 12

Потрібно для початку відзначити, що подальший блок статті можна сприймати, як порівняння 11 і 12 версії Айфон, що дозволить краще розуміти, які переваги та недоліки є у кожної з них.

Зовнішнє оформлення

Зроблена 11 модель більше за розмірами, ніж 12. Її вага становить 194 грами, а габарити - 150.9х75.7х8.3 мм, на відміну від молодої версії - 164 грамів і 146.7х71.5х7.4 мм, відповідно. Коштом заокруглень корпусу Айфон 11 зручніше лягає в руку, а ось 12 потрібно обов'язково вдягнути в чохол, інакше на практиці буде дискомфортно.

Діагональ пристроїв дорівнює  6,1 дюйма. Виробник обладнав обидва гаджети помітними рамками біля екрана, однаковим розташуванням кнопок управління, а також корпусом з міцного алюмінію. Єдине, в iPhone 12 використано скло в 4 рази міцніше, ніж у попередника. Правда, як показує досвід, дряпаються всі матеріали однаково.

Задня панель Айфонів зроблена зі скла, а у 12 моделі близько камери є глянсова вставка, що дозволяє забруднити її пальцями рук швидше.

Як невеликий підсумок варто зазначити, що нехай в 12 версії матеріали краще, але на ергономіці це позитивно не позначилося. Айфон 11 зручніший у використанні на кожен день, навіть, попри те, що у нього розміри більше.

Характеристики дисплея в 12 iPhone помітно краще. Відмінно передається картинка, його контрастність 2000 000 до 1, а в попередній версії 14006: 1. У 11 моделі використаний TFT-екран, в 12 OLED, що є ознакою флагманів.

Властивості АКБ

У цьому параметрі спостерігається повний паритет щодо автономності використання. Нехай АКБ мають невелику різницю в потужності:

  • в Айфон 12 - 2815 W,
  • в 11 - 3110 W.

На практиці це непомітно. У першому випадку можна дивитися відео протягом 11 годин без зарядки, у другому - 10. В іншому - все однакове.

Камери Айфонів

Фронтальна камера в 12 версії має опцію нічного режиму, її модуль складається з 2-х камер в 12 Мп. Діафрагма дорівнює f / 1.6, хоча в попередній версії - 1.8. За фактом, знімки виходять однакові для різних режимів.

Комунікаційні можливості й пам'ять

В iPhone 12 є підтримка технології 5G, в іншому моделі ідентичні. Це ж можна віднести до показників ОП і вбудованої пам'яті.

Популярність iPhone

Радимо вам почитати про Venu.

Так чому iPhone 12 так   не зміг   з продажу iPhone 11: підбиваючи підсумки

Вибір покупців багато в чому обумовлений доступністю старої версії в ціні на відміну від новинки ринку. При цьому, в обох пристроях є багато спільного, наприклад, камери та комунікаційні можливості. В iPhone 12 виробник поліпшив скло, впровадив дисплей з кращими властивостями, але завищувати вартість на продукцію, з точки зору купівельної позиції, вже точно не варто. Свій вибір шанувальники iPhone зробили - і це 11 модель зі 128 Гб пам'яті. Цей апарат став одним з найбільш потрібних на вітчизняному ринку,  попит на нього продовжує зростати.

Даний факт є підтвердженням того, що наш народ вибирає гаджети, покладаючись на раціональні міркування, хоча якщо говорити це, маючи на увазі Apple - є смішним. За вартістю новий Айфон 12 дорівнює з флагманами від інших світових брендів, але з версією ОС Android, солідно програє їм у ряді функціональних характеристик.

Ваша оцінка: