Я шукаю...

Компанія Apple може використати батареї Megapack Tesla на своїй фермі відновлюваної енергії у Каліфорнії

Батареї Тесла

Одне з американських видавництв опублікувало інформацію про те, що на сонячній фермі в Каліфорнії будуть використані батареї Tesla.

В кінці березня в Apple повідомили про початок реалізації великого проєкту зі зведення ферми, де будуть перебувати сонячні панелі. Але, як з'ясувалося пізніше на California Flats Solar Farm планують придбати акумулятори Тесла. Водночас сама компанія ще не підтвердила подібну інформацію.

У Купертино повідомили про те, що активно працюють над облаштуванням ферми й енергетичних сховищ, які зможуть зберігати до 240 МВт / год енергії. З чуток, які з'явилися в мережі, планується використання 85 акумуляторів від Тесла. Даний об'єкт в першу чергу, будуть використовувати для штаб-квартири та інших підрозділів компанії.

Прочитайте також: Способи перероблення відходів в Україні.

Що відомо про використання Apple батарей Tesla

Проєкт, який сьогодні реалізовує компанія, був ще схвалений у 2020 році. І за планом всього на об'єкті буде перебувати 85 одиниць літій-іонних акумуляторів Tesla Megapack.

Батареї Тесла для компанії Apple

Інформація про використання батарей Тесла з'явилася e зв'язку з тим, що одне з видавництв отримало підтвердження від начальника відділу планування Монреаля. Він повідомив, що дійсно будуть використані саме батареї Тесла. Але, обидві компанії все ще не підтвердили подібну інформацію.

Акумулятор Tesla, який ймовірно і буде використаний на фермі, в Каліфорнії був анонсований ще у 2019 році. І на той час, таке обладнання здатне було зберігати до 60 МВт енергії. Сьогодні ж ситуація може бути куди кращою. Є інформація про те, що одна з компаній в Австралії вже закупила подібні батареї, але з показником до 100 МВт. Тому, невідомо, про які акумулятори могли домовитися Apple і Tesla.

У Купертино позиціювали даний проєкт - як один з наймасштабніших в країні. За їхніми даними створена установка зможе на один день забезпечити електроенергією до 7000 домогосподарств.

Якщо Apple дійсно купує батареї Tesla, то подібна угода може розцінюватися від 50 мільйонів доларів. Megapack досить великий акумулятор, який за розмірами можна порівняти з вантажним контейнером.

Особливості батарей Tesla Megapack

В першу чергу Megapack - це велика батарея, яка здатна зберігати надлишкову енергію і генерується за допомогою вітру.

За словами самого Ілона Маска, технологія підключення Megapack до енергомереж, досить проста і зрозуміла. Особливістю є те, що на об'єкт він буде поставлятися в зібраному вигляді. Також присутня можливість підключати акумулятор безпосередньо до джерел сонячної енергії.

Особливості Megapack

У Тесла стверджують, що здатні виробляти такі батареї швидко. І на трьох акрах є можливість створення електростанції потужністю 250 мегаватів. Компанія готова виконати подібні роботи всього лише за три місяці. Ілон Маск вже неодноразово доводив світу, що здатний виконувати свої обіцянки, тому в правдивості цього факту навіть ніхто й не сумнівається.

Кожен акумулятор буде підключений до забезпечення Powerhub, для того, щоб здійснювати спостереження за отриманням відновлюваної енергії.

Даний акумулятор призначений для великих установок. У Тесла, говорять про те, що подібне обладнання вже скоро буде широко використовуватися і стане альтернативою всім електростанціям, які працюють на природному газі. Подібні станції запускаються в разі, якщо місцева комунальна мережа не здатна забезпечити достатню кількість енергії в годину пік. При цьому вони вимагають мільйони доларів в день на експлуатацію і є одними з найбільш «брудних» і неефективних установок. А ось Megapack буде накопичувати вітровий або сонячний тип енергії.

Експерти впевнені, що прагнення Tesla створити подібні батареї - це великий крок вперед. А особливо з огляду на те, що сьогодні спостерігається стрімке зростання вироблення енергії подібним чином.

За всіма показниками, вироблення відновлюваної енергії в США займає провідні позиції та вже обійшла вироблення вугільних електростанцій. Але, є та один важливий нюанс. Так звані «брудні» електростанції можуть відразу включатися в роботу в час пік, а ось поновлювані джерела здатні генерувати енергію при наявності вітру або сонця.

Збалансувати роботу можуть тільки електричні сховища глобальних електричних систем.

Проєкт компанії Apple

У мережі неодноразово з'являється неправдива інформація, така як Apple купує Tesla тощо, тому не можна довіряти всьому. Необхідно дочекатися підтвердження від самих компаній. Адже якщо в Тесла працюють над створенням Megapack для ферми в Каліфорнії, то про це обов'язково вже дуже скоро стане відомо.

Плани компанії Apple

Компанія Apple відома своїми поглядами стосовно збереження навколишнього середовища. Уже третій рік поспіль в Купертіно повідомляють про те, що відбувається зниження обсягів викидів парникових газів завдяки програмі «Чиста енергія». «Яблучна» компанія також стимулює своїх постачальників підтримувати подібну політику.

Разом з постачальниками компанія брала участь і у виробництві екологічно чистої енергії. У 2021 році Apple вдалося отримати угоду 110 постачальників для участі в черговій програмі.

Уже в найближчі роки в Купертіно планують реалізувати великий проєкт по створенню масштабної ферми з поновлюваних джерел енергії.

Хоча Apple і Tesla працюють по різні боки, подібна співпраця все ж цілком реально. А особливо якщо враховувати, що вона принесе фінансові вигоди двом сторонам. У своїх інтерв'ю Ілон Маск неодноразово розповідав про свій досвід спілкування з керівництвом «яблучної» компанії. Був навіть випадок, коли генеральний директор Тесла намагався продати свою компанію, але Тім Кук відмовився прийти на зустріч. Ілон Маск не шкодує про те, що все сталося саме так і ніяк інакше. Адже йому вдалося підняти компанію.

Megapack для Apple

Читайте також: Компанія Apple прийняла рішення повністю перейти на відновлювані джерела енергії.

Сьогодні Megapack Tesla потужна батарея, яка вже активно використовується багатьма фермами відновлюваної енергії. Ймовірно, що вже зовсім скоро з'явитися інформація про підписання контракту між Тесла та Apple, адже кращих акумуляторів керівництво другої просто не зможе відшукати.

Ваша оцінка: