Я шукаю...

Чи насправді компанія Apple турбується про екологію?

Екологія Apple

Два роки тому на  презентації, що пройшла в рамках WWDS, компанія Apple зробила гучний анонс нового iPhone, в комплекті якого не буде адаптера до зарядного пристрою. І пояснила вона таке рішення тим, що це допоможе врятувати нашу планету, тобто замаскувала свій хитрий задум наживи за екоактивізмом. Принаймні так думає значна кількість людей, погляди яких ми сьогодні розглянемо.

iPhone безкоштовно! А ви знали, що існує безліч способів отримати бажаний смартфон задарма?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Як компанія Apple наживається на нас

Всі яблучні смартфони, без виключення, назавжди попрощалися з адаптером до зарядного пристрою, який раніше входив у комплектацію при купівлі. Це все можна назвати одним словом – екологія. Проте самій компанії більше до вподоби називати своє рішення оптимізацією виробництва задля покращення навколишнього середовища. Гадаємо, більшість людей здобрили б таке рішення, якби не одна неприємна деталь, яка залишилася незмінною, а саме вартість нових iPhone зі збіднілою комплектацією, проте зі старою ціною. А це вже не на жарт розлютило яблучних шанувальників, які сприйняли таке рішення Apple за особисту образу. Образливим покупцям компанія заявила, що у світі понад семи мільярдів адаптерів до зарядних пристроїв і врешті-решт можна ще деякий час покористуватися старим адаптером від попереднього яблучного гаджета, тим самим врятувати планету. Така заява ще більше розлютила людей, адже в комплекті до нових iPhoneApple поклала дріт USB-C/Lighting, а старі адаптери були розраховані на USB Type-C. Це означає, що кабель, який йде в комплекті ви не зможете під’єднати до старого адаптера, адже той просто туди не влізе. 

А ще є багато людей, які переконані в тому, що Apple наживається на «лівацьких» трендах, зменшуючи виробництво. І в цьому також є своя правда, адже зараз світом керують тренди й усі женуться за популярність. Чим впізнаваніший предмет – тим він цінніший та кращий, принаймні так думають більшість людей. А через те, що компанія Apple на цей час найпопулярніша марка електроніки серед знаменитостей і відповідно серед звичайних споживачів, інші бренди також активно запозичили цю «екозвичку» та перестали класти у свої комплекти спершу навушники, а згодом і адаптери. Деякі навпаки не піддалися цій модній течії та розпочали «зворотний хайп». Наприклад Samsung, які заманюють покупців тим, що наділяють свою комплектацію усім необхідним обладнанням, проте чи надовго? Адже така ліквідації й справді є надзвичайно вигідною для гаманців, щоправда, не наших. 

Тим, що яблучна компанія позбавила нас в комплекті EarPods – дротових навушників, вона суттєво збільшила продажі AirPods – бездротових навушників. І це також дуже хитра приманка зі сторони Apple, оскільки ті люди, які не планували їх купувати з більшою ймовірністю це зроблять, бо купувати навушники іншого виробника і постійно користуватися перехідником – енергозатратна справа.

Ще один цікавий факт не зовсім про наживу зі сторони безпосередньо компанії Apple, проте не згадати про нього ми не могли. Куплений iPhone чи будь-яка інша яблучна техніка, на території України, завжди обійдеться вам на декілька тисяч гривень дорожче, за ту, яка продається на прилавках Сполучених Штатів Америки. Навіть із врахуванням Каліфорнійського податку, а він є найбільшим на теренах США, ви заплатите менше, чим в рідній країні. Тому обираючи іноземного продавця ви можете заощадити й на ці кошти придбати адаптер – ось такий цікавий лайфхак для вас. 

Яких правил довелося б дотримуватися компанії Apple, якби та справді була екофрендлі?

 Такі твердження не більше чим просто наша фантазія, отже не сприймайте усе нижче написане за чисту монету. Також хочеться зазначити, що якби яблучна компанія насправді вирішила дбати за екологію, то це б привело не лише до позитивних, а до негативних наслідків. 

  • Відмова від щорічного випуску iPhone:

Це вже звучить смішно і дуже нереалістично. Оскільки лише уявіть собі наскільки в них налаштоване виробництво, скільки людей залучено у створення нових моделей і скільки б людей банально втратили б свою роботу. Такі фінансові втратили стали б фатальними не лише для самої компанії та людей, які на неї працюють, а й для цілої системи, яку Apple створила навколо себе. 

  • Говорити про акумулятори, а не про перехідники:

Про це ми поговоримо згодом, адже в кожному акумулятору міститься літій – надзвичайно шкідливий матеріал, який неможливо нормально утилізувати і який шкодить атмосфері вже на початку видобування. Отже, компанії Apple вартувало б приділяти більше часу не лише своїм аксесуарам, а й справді важливим для планети речам. 

  • A 16 bionic абсолютно непотрібний:

Потенціалу процесора A 15 bionic чудово вистачить для новинок наступного року і не потрібно виробляти новий A 16. Це стосувалося б і камери, – цього всього було б достатньо, якби гаджети штучно не уповільнювали хитрі розробники. Apple провокує користувачів щороку купувати нові iPhone, тим самим виробляючи ще більше техніки з неекологічного матеріалу.  

  • Відмова від непотрібних кабелів:

Один лише iPhone потребує додаткової купівлі багатьох різних кабелів та перехідників і нам не варто говорити про шкоду, яку вони несуть для екології, адже ви й самі вже встигли про це догадатися. Створіть унітарні роз’єми, які є на багатьох гаджетах, навіщо виробляти свої? 

Неекологічні матеріали Apple, якими та активно користується 

Розпочнемо із самого iPhone, який створений з алюмінію. Так, сам метал є екологічним та добре розкладається, не втрачає своїх властивостей при перероблюванню, проте саме виробництво, яке цим займається в шаленій кількості споживає електроенергію, як мінімум. І ця енергія далеко не завжди береться з гідроелектростанцій чи будь-яких інших джерел енергії, що буде відновлена. Дуже часто її добувають шляхом паління вугля, що несе негативні наслідки для атмосфери. І чим більше продається телефонів, тим більший попит на всю цю індустрію. 

Або літій в батареях, який компанія Apple активно використовує – це найважливіший компонент акумулятора, який видобувається шляхом зневоднення ґрунту. Тобто ті хто видобувають цей необхідний матеріал для акумулятора, повністю вбиває середу, на якій це відбувалося. Лише на першочерговому етапі роздовбування виробники вже заподіюють шкоди планеті, а до цього ж приходить наступна проблема з його утилізацією, адже нормального способу утилізації досі не знайшли, у випадку з літієм. А кількість цих акумуляторів постійно зростає, завдяки компанії Apple, яка штучно сповільнює роботу своїх телефонів, щоб користувачі швидше купували нові.  

Аксесуари для гаджетів Apple, на які постійно росте запит з появою нових смартфонів. А тепер лише уявіть собі наскільки гігантський запит на роботу яблучна компанія породжує у велетенської кількості підприємств, які створюють комплектацію для їхньої техніки. А ми нагадуємо, що ці підприємства не являються екологічними й щоб виробляти свої товари їм також доводиться на чомусь працювати й зазвичай не на гідроелектростанціях чи на сонячних батареях, а також на паління вугля, що несе для атмосфери просто неймовірну шкоду. І ще варто зазначити, яку шкоду несе одне лише транспортування даного товару. 

Як компанія Apple наживається на своїх конкурентах

Apple – це та компанія, яка вже не вперше руйнує ідеалістичне уявлення ринку про волю конкуренції: коли все йде на користь користувача. Монополії інколи мають схильність об'єднуватися, проте не конкурувати. Вже доволі тривалий уряд Сполучених Штатів Америки веде розслідування стосовно наявності монополії. Лідерів таких корпорацій примушували звітуватися перед державою. Таким чином нещодавно було відкрито той факт, що компанія Google платить від восьми до дванадцяти мільярдів доларів компанії Apple за те, щоб пошуковий браузер був завантажений на усі яблучні пристрої. Через це в їхніх конкурентів немає жодних шансів, отже Google не залишає нам вибору.

Також читайте. Чи безпечно купувати відновлені айфоні на Amazon.

Що сама компанія Apple розповідає нам про екологію та свій внесок у її покращення? 

Якщо ви зайдете на сайт Apple, то перше, що ви побачите – це надпис «План величиною з планету». І під цим заголовком висвітлюється ціла стаття на тему того, що яблучна компанія вуглецево-нейтральна і до 2030 року всі їхні продукти стануть такими. Про це зняли окреме відео на тему того чому це настільки важливо і чому до 2030 року компанія прагне це реалізувати. 

Компанія Apple активно стверджує, що використовує перероблені матеріали для створення нових девайсів. Про це в них також є ціле відео, де нам показано, як ці всі матеріали переробляються та входять у нові. 

Ще Apple часто заявляє про те, що вони видобуваються енергію з вітряків, проте важко в це повірити, враховуючи обсяг товарів, які ті щорічно випускають. І як ми вже говорили вище, компанія Apple створила велетенський ланцюг з підприємств, які працюю комплектацію її техніки. І роблять це далеко не екологічним шляхом. 

Також яблучна компанія сміливо розповідає про те, що вони в гармонії з природою та їхні магазини оснащені екологічними матеріалами. 

Про одне Apple все-таки подбали, щоправда, за наші з вами кошти. Тепер усі коробки з актуальними iPhone будуть вдвічі менші шляхом відсутності адаптера для акумулятора та навушників, як ви вже чули вище. Таким чином для того, щоб перевести партію в розмірі однієї тисячі смартфонів раніше знадобилося б два літаки, а тепер лише один. Цей приклад є уявний і немає жодного задокументованого твердження і був створений для наочності, щоб ви зрозуміли різницю в товщині нових та старих коробку.  

Екологічна проблема у світі реально існує, но відбувається не зовсім у тих країнах, де про неї найчастіше говорять, таких як: Швеція, Данія, Норвегія, Германія, Франція – там все гаразд. Погано в тих країнах, які ці країни обслуговують, таких як: Китай, Індія, Пакистан та інші. Прогрес людства пов’язаний з винищенням навколишнього середовища. Вся еволюція людини націлена на те, що покращити свій комфорт. Все, що прямо зараз вас оточує є неекологічним. Воно або само не переробляється природним шляхом, або вже було створено неекологічним шляхом. У світі існують справді серйозні проблеми, а ми говоримо про перехідники та адаптери – це смішно. Найперша проблема полягає в тому, що сама модель суспільної формації агітує нас частіше купувати, а щоби ви робили це частіше – воно повинно частіше ламатися.  

В першу чергу кожен з нас повинен стати свідомішим і не йти на поводу трендам. Компанія Apple пропонує вам віддати їй свій старий iPhone на перероблювання, проте така пропозиція є вигідною лише для неї самої, оскільки за це вона вам нічого не заплатить. І більшість людей просто віддадуть свій старий гаджет родичеві чи другу. Ми ж вам пропонуємо одразу придбати відновлений iPhone, зробити ви це зможете на нашому сайті. Цим самим ви зробите свій невеличкий внесок у порятунку довколишнього середовища. 

iPhone 12 Mini бу (Відновлений) - заходь та купуй найкомпактніший смартфон Apple.

Ваша оцінка: