Я шукаю...

Strava - ваш надійний фітнес-помічник

Додаток Strava

Інноваційний додаток Strava

Сервіс Strava станом на сьогодні є одним з найбільш популярних у сфері фітнесу. По суті, це GPS-трекер для бігу та велоспорту, який показує карту тренування, розраховує відстань, час, швидкість та результати кожної тренувальної сесії. Але крім основного призначення, додаток також використовують в якості своєрідної соціальної мережі, такого собі фітнес-інстаграму, для обміну фотографіями, спортивними досягненнями й натхненням на нові звершення.

Більше, ніж просто фітнес-трекер

Однією з фішок програми є можливість стежити за тренуваннями відомих атлетів, які також використовують Strava, таким чином, будь-який користувач отримує доступ до необмеженого ресурсу, з якого можна черпати мотивацію та корисну інформацію про тренування. Відстежуючи тренування друзів, легко знайти нові місця для занять спортом, а також домовитися про спільну пробіжку або велопрогулянку. Strava також повідомляє дані про активність кожного користувача, наприклад, середній темп бігу або пульс, які можна порівняти зі своїми власними. При грамотному аналізі цих даних, користувач отримує можливість вносити різноманітність у свої тренувальні програми, крок за кроком виводячи якість тренувань на вищий рівень та покращуючи власні результати.

Інші фітнес додатки на ios не можуть похвалитися подібним функціоналом, адже Strava не просто фіксує ваші спортивні досягнення, а надає найбільш зручне середовище для обміну досвідом. Взаємодія між користувачами розділена на кілька рівнів, наприклад, ви можете поставити «залік» під ефектним фото з тренування свого друга, додати новий цікавий маршрут, домовитися про спільне заняття, та багато іншого. Підписавшись на іншого користувача, ви зможете бачити його детальні результати за всіма активностями, у тому числі це стосується й професійних спортсменів, багато з яких також використовують додаток Strava.

Налаштування, створення тренувань та пошук натхнення

Додаток Strava використовує геолокацію в якості основного джерела даних, перед цим потрібно вибрати тип тренування (біг або велосипед) на вкладці «Запис тренування». Перейшовши в налаштування для обох типів тренувань, користувач може вибрати для себе наступні функції:

  • Режим дисплея. Дозволяє не витрачати час на включення екрану смартфона для відстеження свого місця розташування;
  • Голосові підказки. Програма повідомить вас про старт, фініш або пауза під час заняття;
  • Автопауза. Додаток розуміє, коли ви зупиняєтеся та автоматично ставить запис тренування на паузу, й знову активується після відновлення бігу або заїзду;
  • Синхронізація з датчиками. Додаток Strava можна підключити до різних фітнес-пристроїв, які володіють вбудованим пульсометром або крокоміром;
  • Онлайн. Всі, хто підписаний на вас в програмі, зможуть відстежувати вашу активність прямо під час заняття;
  • Дозволяє налаштувати маячок та відправляти повідомленнями обраним контактам.

Однією з важливих особливостей Strava є те, що користувачеві навіть не потрібно брати смартфон з собою на тренування. Для цього потрібно заздалегідь підключити спортивний гаджет, наприклад, браслет або нагрудний пульсометр, а саме тренування запишеться в пам'ять смартфона на основі даних переданих з цього пристрою за допомогою bluetooth або технології ANT +.

У той час, коли ви пробігаєте свій кілометраж або крутите педалі велосипеда, датчики постійно фіксують цей процес, а по закінченню тренування завантажують його в додаток. Також можна налаштувати спеціальний маячок Beacon, що дозволить відстежувати тренування в реальному часі. В такому випадку, користувачеві доведеться взяти смартфон із запущеним додатком Strava з собою. Цей режим дозволяє додати до трьох контактів, які також зможуть стежити за вашим маршрутом в онлайн. Достатньо просто вибрати довірених друзів, яким прийде відповідне повідомлення: «Ти - мій довірений контакт. Стеж за мною в Strava».

Щоб побачити список пристроїв, які можливо підключити, можна перейти в розділ «Сумісні пристрої» прямо в додатку, або перейти на сторінку техпідтримки Strava.

Детальна інформація про подолану дистанцію та кожен її окремий сегмент доступна на сторінці профілю у вебверсії додатка. Потрібно лише вибрати шукане тренування та відкрити відповідну сторінку з оглядом, на якій також буде вказано пристрій, який займався зчитуванням даних під час цього, окремо взятого тренування.

Сервіс Strava Flybys надає ще більш детальну інформацію про маршрут. Особливо вона буде корисна якщо ви пробігаєте або проїжджаєте одну дистанцію спільно з іншими користувачами програми. Таким чином, можна провести наочне порівняння своїх показників з результатами інших атлетів. Надіслати свої дані в Strava також можна використовуючи різні сервіси для збору даних з пристроїв, наприклад, Tapiriik або Wahoo Fitness.

Під час налаштування відправки інформації про тренування в MyFitenssPal або інший подібний сервіс, буде зручно відстежувати всі свої фізичні активності в одному місці, це особливо ефективно при складанні індивідуальної тренувальної програми та плану харчування, з метою схуднення або набору м'язової маси.

Для активних користувачів Instagram існує можливість підключити аккаунт до додатка. Таким чином кращі фотографії з тренувань будуть автоматично додаватися в стрічку Strava та набирати не менше лайків, ніж в самому Instagram.

Навіть займаючись у спортзалі на біговій доріжці або велотренажері Strava все одно може довантажувати дані користувача. Для цього знадобитися встановити спеціальні додатки й синхронізувати їх з Strava, а також підключити до самого тренажеру за допомогою Bluetooth. Найбільш популярними серед таких програм є спортивний симулятор Zwift або Trainer Road.

Звіт о тренуванні може виглядати як повноцінний пост, тим більше якщо користувач додасть до статистики фотографію пейзажу або текстовий опис. Кожне тренування вноситься в таблицю рейтингів, якщо для нього не було встановлено приватний режим.

Аналіз результатів

Стрічка подій відображає усі дані по активностях, які відбулися після того, як користувач прийняв рішення завантажити додаток, а саме: карта, відстань, час, витрачені калорії. У преміумверсії додатка Strava здійснюється ще більш детальний аналіз по навантаженнях.

Графік «Темп» показує зміни серцебиття на кожному проміжку дистанції, таким чином можна визначити частоту коливання серцевого ритму та його взаємозв'язок з перепадами висот або зміною темпу. Серед цікавих опцій також варто виділити аналіз пульсу по Suffer Score, де на основі поточного та максимального пульсу додаток визначає 5 пульсових зон, та ґрунтуючись на цих даних виводить коефіцієнт складності тренування. Таким чином, чим вище коефіцієнт, тим інтенсивніше тренування.

Про професійний рівень сервісу свідчить можливість позначити свої кросівки або велосипед й надалі переглядати статистику спорядження, що дозволить проаналізувати ступінь його ефективності та рівень зносу.

Змагальний аспект

Сама назва додатка «Strava» на шведському означає «прагнути». Якщо ваші заняття спортом не передбачають прагнення до чогось більшого, то який же в них сенс? Творці подбали про змагальну складову та крім таблиці результатів й мотивації від інших користувачів, тут також можна вибрати для себе різні завдання, наприклад, пробігти 10 км з максимальним результатом. В якості нагороди додаток видає віртуальні медалі, якими можна похвалитися в соціальних мережах. Цілком ймовірно, що надалі можна буде отримати навіть справжні призи від рекламодавців.

Якщо вам набридло постійно бігати або кататися за звичним маршрутом, але ви не знаєте нових місць поблизу, додаток Strava допоможе вам розв'язувати проблему. Проводячи аналіз найпопулярніших маршрутів велосипедистів та бігунів на певній території, Strava дозволяє вибрати найбільш вигідний маршрут з урахуванням необхідного ландшафту та виду тренування. При цьому, кожен користувач може побудувати індивідуальний маршрут та поділитися ним зі своїми підписниками прямо в додатку.

Через те, що спочатку додаток розроблявся саме для велоспорту, у ньому є ряд спеціальних фішок для даної категорії спортсменів. Для будь-якого серйозного велосипедиста найбільш важливим є поняття потужності, яку йому вдається розвинути на тренуванні, адже саме за цим показником можна відстежувати прогрес. Для його розрахунку враховується вага спортсмена, маса його велосипеда та прогрес заїзду. Однак відповідний графік з показниками потужності доступний тільки у преміумверсії.

Люди які захоплюються велоспортом, безумовно знають хто такий Ленс Армстронг, адже це один з найвідоміших спортсменів ц цьому виді спорту, який вже кілька років тренується разом з Strava. На сторінці його профілю можна подивитися на показники його тренувань, маршрути, швидкість та час проходження ділянок. Все це також актуально й для інших спортсменів, іменитих бігунів або популярних фітнес-блогерів, вивчаючи тренування яких, неможливо не надихнутися на нові звершення. Порівнюючи свої результати з іншими, початківцями, або професійними атлетами, ви кожен день мотивуєте себе, адже якщо їм вдалося досягти таких показників, що заважає вам повторити або навіть покращити їх рекорди?

Як завантажити на iPhone

Творці фітнес-трекера Strava зробили акцент на сильній соціальній складовій, скачати програму на айфон слід тому, що це дійсно зручний та практичний фітнес-помічник, наділений великою кількістю корисних опцій. Зробити це можна прямо в магазині Apple Store, в якому додаток безплатний, однак для наявності деяких додаткових функцій, потрібно купувати підписку на преміум аккаунт.

Користувачі Strava практично відразу починають відчувати себе частиною атлетичної спільноти, що мотивує їх на нові досягнення. Неважливо хто ви, новачок або професійний спортсмен, додаток володіє універсальним функціоналом та буде ефективним для будь-якої категорії людей.

Ваша оцінка: