Я шукаю...

Огляд програми DayOne. Чи варто завантажити додаток DayOne

Огляд програми DayOne

Після проведення порівняльного аналізу багато експертів у сфері IT-технологій прийшли до єдиної думки, що програма DayOne є однією з кращих для ведення особистого електронного щоденника та збереження інформації про важливі в житті події. Додаток має велике число різних функцій. Наприклад, крім записів можна додавати геопозіцію, фотографії, погодні дані, малюнки, виконані в Apple Pencil, документи PDF, а також аудіо і відео.

Також радимо почитати про камеру перископ Айфона.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Для чого потрібен щоденник?

Багато людей, особливо бізнесмени, ведуть свій особистий електронний щоденник, в який немає доступу нікому, крім них. Сюди можна вносити будь-які записи навіть без редактури, оскільки ніхто сторонній обговорювати їх не зможе. У щоденник вноситься потрібна власнику інформація, важливі зустрічі, думки та пам'ятні моменти. Це дуже зручна штука, оскільки в сучасному світі пам'ятати купу інформації просто неможливо. Тому багато людей все свої плани довіряють саме електронного щоденника.

Критерії якісної програми для електронного щоденника

 1. Гнучкість. Функціональна програма повинна працювати не тільки з текстом, але і з аудіо- та відеозаписами, фото, документами й так далі.
 2. Дизайн. Цифровий щоденник повинен бути зручним і продуманим. З ним має бути приємно працювати.
 3. Синхронізація. Щоденник обов'язково повинен бути постійно в досяжності - раптом раптово відвідає цікава ідея. Ідеально, якщо додаток буде підходити для будь-якої платформи.
 4. Безпека. Доступ до щоденника повинен мати тільки його господар і ніхто більше. Тобто для захисту даних повинен бути передбачений пароль, наскрізне шифрування, а також розпізнавання особи або відбитка пальця.
 5. Автоматизація і трекінг. Хороша програма повинна вміти відстежувати різні типи даних: ваш плейлист, геолокацію, активність, фізичні навантаження і так далі.

Всі ці критерії ідеального електронного щоденника можна отримати, якщо завантажити додаток DayOne.

Фото, геолокація, погода, активність

При відкритті DayOne перед вами з'явиться головний екран з трьома кнопками: створення нового запису, аудіо та камера. Нижче будуть знаходитися, власне, все вже створені записи.

Якщо необхідно вставити фотографію, зроблену не сьогодні, додаток уточнить, чи потрібно проставити дату, геолокацію і час, коли був зроблений знімок. Потім прийде запит на дозвіл автодобавлення до записів вашої активності та читання. Таким чином, запис буде виглядати, ніби її зробили в той же день, що і фото.

Крім того, DayOne може організувати красиву колекцію знімків, якщо ви захочете додати відразу кілька. Виходить оригінально і симпатично. Причому, щоб додати зображення, програму відкривати не обов'язково - все можна зробити зі стандартного фотододатку.

Типографіка і форматування

Якщо завантажити додаток DayOne, можна помітити різноманітність в ньому красивих шрифтів, а також зручне форматування записів: виділення цитат, розділові лінії, заголовки та так далі. Програма працює з мовами розмітки Markdown, а також з блоками коду і таблицями. Відкрити панель форматування можна за допомогою натискання кнопки «Аа», яка розташована в нижньому правому куті. Опцій, звичайно, не багато, але всі необхідні присутні.

Додаток також дозволяє вибрати відповідний розмір тексту. При наявності Apple Pencil можна створювати замальовки подій і рукописні тексти.

Аудіо

До записів програма дозволяє прикріпити аудіо: різні звуки, слова, музику. DayOne оснащений двома типами аудіозаписів: просто аудіо і транскрипція.

 1. Тільки аудіо - обмеження в 30 хвилин. До запису додається максимум 10 аудіо.
 2. Транскрипція - запис диктується з подальшим перетворенням в текст. Тривалість - максимум хвилина. Записи можна повторювати 10 разів.

Обидва типи одночасно не використовуються.

Відео

До записів можна додати відео. Однак додаток його буде конвертувати якийсь час, тому доведеться почекати, перш ніж приступати до іншого запису. Природно, час конвертації повністю залежить від тривалості відеоматеріалу. Крім того, відео можна знімати з самого додатка.

Нагадування

Програма дозволяє поставити «напоминалку» про те, що вам необхідно зробити запис. Періодичність ви виставляєте самостійно. Нагадування можуть відбуватися щодня, щотижня або місяць. Загалом, так, як ви запрограмуєте. Варто відзначити, що в цифровому журналі можна створити максимум десять різних тематичних журналів.

Шаблони записів

Якщо ведення щоденника відбувається за принципом «я прокинувся, пішов туди, зустрівся з певною людиною, досяг певної мети й так далі», то щодня відповідати на ці питання буде утомливо. І тут на допомогу приходять шаблони з відповідними питаннями - вам же залишиться тільки вписати відповіді. Додаток містить як вбудовані шаблони, так і дає можливість придумати свої.

Сортування і пошук потрібних записів

Тут програма пропонує скористатися двома способами:

 1. Застосувати теги - наприклад, «робота», «особисте», «дозвілля» і т. Д.
 2. Створити окремі журнали (максимум 10 шт.).

Організувати щоденник можна під свої переваги, щоб легко і швидко можна було відшукати потрібний запис. В додаток вбудований календар, тому що цікавить вас запис ви можете знайти за датою. Також можна знайти запис з певним типом вкладення - наприклад, з відео, фото, геолокації та ін. Все інше з результатів пошуку забереться. А ще є фільтр по активності, влаштуванню, погоді й ін. Цікавий спосіб пошуку - по геопозіціі. Якщо ви пам'ятаєте, де саме зробили певний запис, то, відзначивши це місце на карті, зможете швидко знайти необхідні дані.

Швидке меню можна відкрити, свайпнув по запису вліво. Тут ви можете присвоїти тег, застосувати інші дії або взагалі видалити написане з журналу.

Безпека

Отже, вам вдалося завантажити додаток DayOne і ви вже навіть внесли кілька записів? Тепер нам потрібно убезпечити цю інформацію від витоку. Для журналів за замовчуванням варто шифрування стандартного типу. З метою безпеки рекомендується кожен журнал оснастити наскрізним шифруванням і зробити ключ, який краще де-небудь зберегти. Якщо ви втратите його, то доступ до записів буде закритий і для вас.

Крім того, не зайвим буде на відкриття програми встановити пароль, який між декількома пристроїв не повністю синхронізується. На кожному з них можна задати свій пароль.

Варіанти застосування DayOne

Багато хто помилково вважає, що цифровий щоденник створений лише для того, щоб виливати йому свою душу в дні гіркоти і смутку. Це велика помилка, оскільки цей інструмент має широке поле застосування.

 1. Медіажурнал - призначений для створення списків. Це може бути перелік прочитаних книг, переглянутих кінофільмів і так далі. Кожному елементу з цього списку можна навіть давати оцінку, який варіюється від одного до п'яти.
 2. Журнал подій - містить знаменні дати, а також такі події, як презентації, форуми, виставки та інше.
 3. Журнал подорожей - відмінно захоплює автоматично інформацію про місце і показує всі місця на карті, де були зроблені ті чи інші записи. Всі важливі дані можна помітити тегами, щоб потім їх можна було швидко при необхідності відшукати.
 4. Підсумки дня - тут записані всі досягнення, які ви зробили за день. Це дозволяє до вечора істотно розвантажити голову, яка перевантажена різними ідеями, турботами, невиконаними завданнями. Все це можна виписати й на якийсь час забути. Пізніше ви повернетеся до цих проблем, але до вечора хочеться просто сісти з чашкою чаю перед телевізором і відпочити, викинувши з голови суєту минулого дня.
 5. Сховище ідей - це ціла купа ваших думок, які приходять в голову. Нехай поки вони побудуть в цьому журналі, а потім, коли настане слушний час, ви зможете до них повернутися і подивитися, що з цього списку можна вдало реалізувати.

Загалом, варіантів ведення електронного щоденника може бути дуже і дуже багато. Все залежить від вашої фантазії й активності.

Поговоримо трохи про недоліки

Попри таку велику кількість переваг, має додаток DayOne і свої косяки. Вони, звичайно, не критичні, проте їх можна виправити, ніж істотно поліпшити весь функціонал програми.

 1. Розробка не підтримує iCloud. Для багатьох користувачів це є проблемою. Не кожному до душі, що його особиста інформація зберігається на якихось неперевірених серверах. Багато більше довіряють «яблучної» компанії. Але особливо вибирати не доводиться.
 2. Російська локалізація іноді теж косячіт. Наприклад, при написанні деяких елементів інтерфейсу використовується рядкова буква, а не заголовна.
 3. Великим головним болем є для багатьох підписка, оскільки за програму потрібно регулярно вносити плату. Чи не кожен захоче завантажити додаток DayOne за гроші, але, як то кажуть, за якість доводиться платити.
 4. Відсутня фонова синхронізація інформації. Вона відбувається лише під час запуску програми.

Якщо цікаво, то подивіться статтю про автооновлення IOS.

Підсумки

В основному програма радує своєю зручністю використання і красивою прорисовкой. Правда, доведеться витратити час, щоб звикнути до неї працювати, але з часом все нормалізується. В основному доводиться звикати регулярно робити записи, виділяючи важливі деталі. Але через час наполегливих праць вже виробляється звичка, тому електронний журнал стає вже як рідний. Всі його переваги можна повною мірою відчути, вирушаючи в подорож - там ви точно навчитеся систематизувати свої думки й складати їх у зв'язкові рядки.

Ваша оцінка: