Я шукаю...

В чому різниця між Google AR й iPhone 13 AR?

В чому різниця між Google AR й iPhone 13 AR?

Google AR – це обсяг програм, які дарують додаткову реальність для користувачів Android. Спочатку назва була ARCore. Ця функція встановлена й оновлюється автоматично на всіх пристроях Android, тому не потрібно думати як його завантажити.

Цей пакет програм дає можливість переміщення віртуального контенту в реальність. Також є певна бібліотека інформації для роботи з додатковою реальністю (введення в зорове поле сенсорних даних для зміни сприйняття навколишнього середовища). Цей термін був створений Томом Коделом у 1990-му році.

Google AR вважається помічником для використовування інших додатків. Виробники беруть у приклад програму AR PLAN 3D, яка допомагає творити у світі додаткової реальності. Багато людей знають про додаток Pokemon GO, завдяки якому можна ловити покемонів в реальності.

До речі, з недавніх пір з’явився спеціальний рендер, який дозволяє адаптувати навколишній світ для переміщення цифрових об’єктів у реальність. Також такий додаток може сканувати речі навколо Вас, і завдяки цьому допоможе орієнтуватися по карті. Тому, тепер Ви знаєте, що може знадобитися у подорожах.

Але, потрібно знати, що додаткова реальність доступна лише для гаджетів нового покоління. Також є негативні відгуки стосовно цієї функції. Багатьом користувачам не подобається те, що оновлення приходять постійно і великий об’єм пам’яті займають такі додатки.

ARCore Google був презентований у 2017-му році. Це стало проривом у сфері технологій. Мета програми – це позбавлення зайвих витрат часу й сили користувачів. Робота додаткової реальності залежить від камери й зовнішніх датчиків пристрою.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Можливості ARCore:

 • знаходження предметів, визначення їх розміру;
 • пошук руху;
 • знаходження світла, розподіл тіней;
 • визначення джерел звуку, розпізнавання голосів.

Завдяки ARCore Google багато фірм створюють комерційні програми й ігри на його основі.

Прочитайте цікаву статтю про історію emoji тут.

Деякі факти про ARCore:

 • Tango – це проєкт, на якій основана програма ARCore Google. Проєкт Tango був представлений у 2014-му році. Її мета – це використовування спеціальних гаджетів з додатковими сенсорами для сприймання навколишнього середовища. Але цей проєкт вважається «мертвим», тому що не зацікавив виробників.
 • ARCore не потребує додаткові сенсори. І він працює на звичайних смартфонах.
 • Створення різноманітних сайтів з додатковою реальністю підтримує компанія Google.
 • Головним конкурентом Google AR є ARKit від компанії Apple.
 • Професор Айвен Сазерленд зміг отримати подвійну реальність. Але його проєкт не мав успіху.
 • Розшити простір навколишнього середовища з ефектом додаткової реальності вдалося ще в 90-х роках.
 • Повноцінний ефект додаткової реальності змін створити Даніель Вагнер і Дітер Шмальстиг.
 • Під час переміщення смартфону, ARCore запам’ятовується навколишнє середовище й будує свій світ, де може розмістити віртуальні об’єкти. Завдяки технології відстежування руху, віртуальний об’єкт залишається на місці, не зважаючи на те, чи покинули його. ARCore, завдяки своїй віртуальності, пам’ятає про кожну деталь і його розміщення.
 • Починаючи з iOS 11 власники гаджетів від Apple можуть користуватися ARKit – програма, що дозволяє користуватися додатковою реальністю.

Як працює ARKit на iPhone?

 • отримання візуального зображення завдяки камері гаджету;
 • отримання звуку через мікрофон, отримання відомостей щодо вібрацій;
 • опрацьовування інформації.

Дізнайтеся, які програми для створення презентацій на смарфтоні.

Додатки, які познайомлять з додатковою реальністю:

 1. INKHUNTER. Якщо Ви хочете зробити тату, але не знаєте, як вона буде виглядати на тілі, то ця програма допоможе.
 2. Magicplan. Цей додаток для створення плану будь-якого поміщення. Вам більше не потрібні ніякі лінійки, олівці чи папери. Навіть можна обійтися без переміщення меблів. Ви можете отримати електронну версію плану своєї майбутньої кімнати чи квартири.
 3. ScetchAR. Художникам може знадобитися функція додаткової реальності. Ця програма дає змогу створювати картини на основі вже тих, які існують.
 4. AUTOPLAN. Навіть для хірургів є програма з функцією реальності. Наприклад, під час роботи, спеціальна система контролює інструменти для операції. Цей додаток значно полегшить роботу хірургам.
 5. SuperPaint. Можна створювати графіті на стінах.
 6. Night Sky. В цій програмі доступна карта Сонячної системи. Ви можете, дивлячись на нічне небо, використовувати різноманітні відомі сузір’я.
 7. App in the Air. Ви можете дивитися свій переліт на глобусі.
 8. PCalc Lite. Може комусь буде цікаво спробувати 3D калькулятор?
 9. Holo. Ця програма показує, як 3D моделі танцюють у поміщені, де Ви знаходитесь.
 10. Miaow. Якщо Ви любитель домашніх тварин, то можна поспостерігати за котиком, який бігає за лазерем.
 11. Monster Park. Завдяки цьому додатку, Ви можете побачити парк з динозаврами. Є можливість зайти всередину парку й бачити все, що відбувається навколо.
 12. Sky Guide AR. Користуючись цим додатком, можна отримати інформацію стосовно сузір’я чи зірки, яку бачите на нічному небі.
 13. IKEA Place. Чудова програма стосовно майбутнього інтер’єру
 14. Вашої будівлі. Можна експериментувати з меблями та їхнім розташуванням.
 15. PLNAR. Найточніший вимірювач відстані з додатковою реальністю.
 16. CARROT Weather. Можна отримувати точний прогноз погоди. В додаток Ви отримуєте голосового помічника. Також має дуже привабливий інтерфейс.
 17. Fitness AR. Якщо Ви любитель спортивних пробіжок, то ця програма знадобиться. У вигляді 3D можна побачити повний маршрут, який пробігли.
 18. Splitter Critters. Це головоломка, в якому потрібно проходити етапи, щоб допомогти героям.
 19. Housecraft. Ви можете розставляти по квартирі меблі, щоб зрозуміти як все буде виглядати в реальності.
 20. AR MeasureKit. Програма дозволяє вимірювати довжину прямих ліній на підлозі. Якщо користуватися платною версією, то є доступ до додаткових інструментів для вимірювання кутів і ліній різної форми.
 21. Human Anatomy Atlas 2018. Ви отримаєте повний атлас людського тіла. Використовуючи додаткову реальність, можна побачити органи людини й всі окремі її деталі.
 22. Paint Space AR. Малюєте пальцем в просторі, які потім затримують зображення в повітрі. Купуючи додаткову версію, можна отримати різноманітні деталі для малювання.

Який функціонал можна отримати в додатках, які підтримують ARKit:

 • ігрові додатки, основані на додатковій реальності;
 • допомога в дорозі;
 • 3D малювання та моделювання;
 • вимір відстані;
 • зручна навігація по карті.

Ваша оцінка: