Я шукаю...

Багато мегапікселів в камері смартфона - погана ідея

megapixels in smartphone camera

Камера в смартфоні - один з головних критеріїв вибору гаджета. Жоден з показників: найпотужніший процесор, кількість пікселів в екрані і їх щільність, заряд, яскравість та інше. Навіть самий наворочений дизайн. Всі вони вже не відіграють таку вагому роль. Адже якщо порівнювати всі телефони, що вийшли приблизно в один час, розумієш, що їх зовнішній вигляд чимось схожий на пропозицію конкурентів. Розміщення кнопок блокування та камер перестало бути важливим. Нікого більше не лякає наявність громіздких модулів, а скоріше цікавить їх «начинка». Виробники смартфонів давно просікли це і тепер намагаються здивувати користувача значними показниками. Наприклад:

 1. Перше, що можна помітити - зростання кількості мегапікселів.
 2. Удосконалюються методи обробки.
 3. Розробники додають нові допоміжні функції і режими.
 4. Модернізуються процеси зйомки без фільтрів одночасно з розвитком пост обробки.

Camera of smartphone

Як людині без навичок фотографа розібратися у всіх нюансах і придбати по-справжньому якісний девайс свого часу? Не варто годинами вбивати час на форумах в пошуках відповіді. Важливо лише розуміти основні аспекти зйомки. Ось кілька з них:

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Чи важлива кількість мегапікселів в камері на смартфоні

Найчастіше кількість мегапікселів є ключовим в підборі добротної камери. Виробники прагнуть встановити в телефоні більше камер з ще більш значними показниками, а покупець готовий віддати чималі гроші в надії, що комбінація всіх цих характеристик зможе робити дивовижні знімки без зайвих зусиль. Дивлячись на камеру зі 108 Мп, ми припускаємо, що вона буде знімати в рази краще, ніж камера з 12 Мп. Але незважаючи на те, що роздільна здатність знімків безпосередньо залежить від числа мегапікселів, багато - не означає добре.

Чому ж усі виробники, враховуючи сучасні можливості, досі не збільшують їх число? Щоб краще зрозуміти принцип їх роботи, розберемося що ж це таке. Мегапіксель - це світлочутлива крапка, яка при певній комбінації субпикселей передає потрібний відтінок на фото. Звідси й думка, ніби більше крапок здатні зробити картинку чіткіше. На практиці ж співвідношення мегапікселів до майбутнього розширення фотографії куди важливіше. 12 Мп - це цілком достатній формат зйомки для публікації в соціальних мережах, так як він дорівнює розміру 4000 х 3000 (вистачає і на Full HD і на 4K). Що ж стосується 48, 60, 108 Мп, то вони подібні до частин цілого пазла. При їх складанні можливі об'єднання точок і в цілому картинка може виглядати дробової, або не відрізнятися від 12-піксельної. Деякі алгоритми змащують кадри, а при бажаному розтягуванні на великі екрани - добре проглядаються необроблені шуми. В результаті алгоритмам складніше справлятися з подібним об'ємом точок. Отже їх незліченна безліч не завжди благотворно позначається на результаті.

megapixels

Про що говорить розмір пікселя

Напевно, кожен, хто хоч раз розбирався в камерах в смартфонах, знає, що не роздільна здатність матриці або кількість доступних сенсорів визначає, чи зможе даний пристрій робити хороші фотографії. Якість фотографії, після перевищення порога в 10 Мп залежить від кількох інших важливих факторів. Наприклад, якого розмір сам піксель. Саме розмір, назвемо його віконцем, визначає якість кожної точки. Розмір віконця варіюється стандартно від 1.12μm (мікрометра) до 1.55 μm. Таку інформацію легко знайти в описі характеристик смартфона. Тут діє єдине правило: чим більше - тим краще.

pixel size

Що таке діагональ матриці

Чи помічали ви подібні цифри в описі камери 1 / 1.33 "? Спирайтеся на них при виборі смартфона, адже вони як раз таки розповідають про розмір матриці. Розмір не дорівнює роздільній здатності. Він показує місткість матриці, і чим менше друга цифра після дільника, тим краще. Адже чим меншу кількість разів ми ділимо одиницю, тим більший результат у нас виходить. Таким чином діагональ матриці 1 / 2.55 "краще, ніж 1 / 3.2 ''.

На що впливає діафрагма камери

Іншими словами область видимості, кут огляду камери. Шляхом порівняння показників на різних моделях можна простежити, чим ширше діаметр отвору, тим більше світла потрапляє в камеру. Тим кращими і яскравішими стають кадри. Погодні умови, при яких здійснюється зйомка не завжди найвигідніші, тому чим «ширше відкриті очі» у смартфона, тим коректніше буде світлопередача. Завдяки широкій діафрагмі вирішуються проблеми зйомки в сутінках, нічний фотографії, і навіть макрозйомки. Апертура, як її ще називають, додає глибину кадру навіть якщо в телефоні одна камера. Вона позначається маленькою буквою f / або великою заголовної F і відповідними цифрами. Наприклад, сучасним флагманським моделям притаманні камери з апертурою f / 2.2, а то і f / 1.8 (що ще краще). Якщо компанія не вказала належних даних про діафрагму - це серйозний привід замислитися.

aperture

Читайте також: Збільшення швидкості FACE ID на iPad або iPhone

Інші показники на які потрібно звернути увагу

Відомо, що якісні фото можна зробити і на звичайну мильницю. Для цього необхідно володіти мінімальним баченням кадру і терпінням, так як подібна робота вимагає посидючості. Але якщо ви хочете без проблем отримувати якісні знімки швидко - вам слід звернути увагу на наступні показники:

 • Оптичний або авто зум.

  У першому випадку параметри оптичного зуму дадуть вам знати у скільки разів сама камера може наблизити об'єкт, що фотографується, а ось у другому, зум здійснюється за допомогою цифрових технологій. За рахунок збільшення самої картинки страждає якість.
 • Стабілізація.

  Чи присутній певний режим? Чи працює він однаково добре для фото і відео? Як відомо людські руки - не найкращий штатив і часом на відео помітні найменші рухи що істотно псують картинку.
 • Обробка знімків.

  Ще одним критерієм підбору камери є механізм обробки знімків. У кожного виробника він свій. Від цього стає складніше вибрати собі телефон. Спираючись лише на вибір на користь камери нерідко доводиться жертвувати любимою екосистемою. Нерідко в мережі можна почути висловлювання - «iPhonе жовтить» або «Samsung надає кольорам акварельності». Тут вже вибір механізму залишається за користувачем, обмежуючись особистими уподобаннями.
 • Наявність ToF датчика.

  Допоможе надати глибину фотографії. Справа в тому, що його встановлюють в сучасні смартфони для визначення відстані до об'єкта. ToF, що в перекладі означає «час польоту», фіксує швидкість відображення світла і передає інформацію для подальшої обробки.
 • Режими камер.

  Нічна зйомка, портрет, фільтри сильно спрощують задачу. Безумовно, при бажанні людина може покопатися в налаштуваннях, вивчити їх і налаштувати під себе. Але для швидкого результату підійдуть вбудовані режими, які відмінно справляються зі своїм завданням.
 • Частота кадрів в секунду.

  Чим більше, тим більш детальним і природним вийде відео.
 • Допоміжні функції.

  Deep Fusion допоможе деталізувати кадр. HDR додасть контрастності експозиції. LiDAR - «фішка» дорогих смартфонів, чимось схожий на ToF.

iphone camera

Порівняння камер Samsung Galaxy Note 20 Ultra та iPhone 12 Pro

Уявімо, що зйомка на смартфон, за такі-то гроші, може хоч трохи наблизиться до результатів професійної зйомки. Подібного чекають від топових смартфонів. Одним з таких прийнято вважати Galaxy Note 20 Ultra, головною маркетингової фішкою якого стали 108 Мп основної камери з апертурою і діагоналлю матриці f / 1.8 і 1 / 1.33" відповідно. Слід визнати, що це допоміжна камера і включається при певних налаштуваннях. Вона має лазерний автофокус і розмір пікселя в 0.8μm. Крім цього, телефон оснащений ще 2 камерами. Телеоб'єктив володіє 12 Мп, 5-катним оптичним зумом, 50-кратним цифровим. Третя камера - надширококутна, 12 Мп, апертура f / 2.2, діагональ 1 / 2.55 ".

Що пропонує головний конкурент? Камери iPhone 12 Pro мають схожі характеристики, але замість сотні мегапікселів айфон має намір залучити покупця вбудованим LiDAR сканером, 3-ма рівними за кількістю Мп камерами і діафрагмами f / 1.6 на основній, f / 2.0 на телеоб'єктиві і f / 2.4 на надширококутній. А ось з фронтальною камерою не все так просто. У новому айфон її зробили не гірше задніх: подвійна 12-мегапіксельна ширококутна камера з датчиком глибини SL 3D.

iphone 11 pro vs Samsung note 20 ultra

Порівняння камер Huawei P40 Pro, Google Pixel 5 і Xiaomi Mi 11 Ultra

Для повноцінності огляду порівняємо варіанти смартфонів з не менш значними показниками. А що як людині не потрібно віддавати всі гроші світу за бренд, і вона хоче насолодитися гідною камерою і звичним андроїдом в буденному використанні? Можливо, такі моделі - найбільш підходящий варіант для неї.

Характеристика камери Huawei P40 Pro

Huawei P20 свого часу був «королем» нічної зйомки. Його успіх намагалися повторити багато фірм. Минуло багато років і ось, в 2020 році ми побачили новий гаджет від Huawei. Нащадок відомого пристрою вийшов у світ з блоком з 4 камер. Ширококутна - 50 Мп з розміром 2.44μm, діафрагмою f / 1.9 і діагоналлю 1 / 1.28 ''. Телеоб'єктив - 12 Мп, f / 3.4 і 40 Мп надширококутний з апертурою f / 1.8 і діагоналлю 1 / 1.54 ' плюс датчик ToF 3D.

Камера Google Pixel 5

Дана модель сама бюджетна з усіх, але це не означає що її параметри в рази гірше. Давайте порівняємо. На відміну від побратимів у смартфона Google всього 2 камери. Перша-ширококутна на 12,2 Мп з вражаючою апертурою, яка обганяє торішній айфон 11, а саме f / 1.7 і діагоналлю 1 / 2.55 '. А друга надширококутна на 16 Мп f / 2.2. Дуже гідний результат за свою ціну.

Відмінності камери Xiaomi Mi 11 Ultra

Не поступаючись ціною айфону і Samsung, китайський конкурент Xiaomi вирішив теж зробити ставку на мегапикселях. Все в кращих традиціях: потрійна камера, широка на 50 Мп, 1 / 1.12 '', з лазерним автофокусом, телеоб'єктив на 48 Мп, f / 4.1 і 5-кратним оптичним зумом і сверхширококутна на 48 Мп, f / 2.2. Які знімки з нього виходять - судіть самі.

Pixel vs Huawei vs Xiaomi

Висновки

Єдине можна сказати напевно. Смартфон - не просто фотоапарат, який можна носити з собою використовуючи іноді для дзвінків. Це максимально наповнений різними функціями персональний помічник. Тому не варто розраховувати на низьку ціну такого пристрою. З іншого боку, на відміну від фотоапарата він виправдовує себе компактністю, новими технологіями, які складно помістити в передову зеркалку, зручністю. У гонитві за кращими показниками користувачеві варто звертати увагу не на значні цифри в графі «мегапікселі», а на інші параметри що там прописані. Для створення якісного і різноманітного контенту досить буде камери з роздільною здатністю до 15 Мп, але тут вже вирішувати кожному окремо.

Читайте також: Як якість води впливає на організм людини

Ваша оцінка: