Я шукаю...

Китай за викидами в атмосферу обігнав всі розвинені країни разом узяті

Викиди в атмосферу

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Викиди в атмосферу в Китаї

В Америці існує аналітична компанія Rhodium Group, яка проаналізувала кількість викидів в атмосферу в Китаї. Звіт компанії показав, що щорічна частка викидів у цій країні становить 27% від всесвітньої. Друге місце посідає США, адже тут викиди парникових газів становлять близько 11%. 6,6 відсотка від світових викидів утворює Індія, а ще 6,4% генерують 27 країн Європейського союзу.

Викиди в атмосферу

Експерти вважають, що якщо Китай та США продовжать генерувати стільки викидів та не створюватимуть жодних домовленостей з цього приводу, то нашій планеті гарантовано не вдасться уникнути кліматичних змін. Викиди в Китаї зросли в три рази, у порівнянні з минулими десятиліттями.

Як Китай планує зменшити викиди вуглекислого газу?

Влада Китаю заявила, що до 2060 року все виробництво матиме нульові викиди вуглекислого газу, а з 2030 року кількість емісії як мінімум не зростатиме. Джо Байден у 2021-му році організував саміт з приводу кліматичної кризи, де президент Китаю Сі Цзіньпін підтвердив, що його країна дотримуватиметься вищевикладеної стратегії. Голова держави повідомив, що всі країни повинні усвідомлювати важливість наслідків кліматичних змін та долучатися до спільних ініціатив для боротьби з глобальним потеплінням. Цзіньпін вважає, що такі заходи є ключем до світлого майбутнього та сталого розвитку.

Чому всі прагнуть зменшити викиди парникових газів?

Цілий перелік парникових газів накопичується в атмосфері та створює в ній своєрідну завісу, яка пропускає сонячні промені, проте блокує їхнє зворотне потрапляння в космос. У результаті тепло не вивільняється з атмосфери, що спричиняє поступове нагрівання планети. Організація з питань кліматичних змін в ООН заявляє, що теперішня кількість викидів спричинить збільшення середньої температури як мінімум на 1,5 градуси.

Викиди в атмосферу

Читайте також: В Україні щорічно викидаються мільйони тонн пакування

Проте експерти вважають, що скорочення викидів не позбавить планету від загрози кліматичних змін. Зменшення емісії – важливе завдання багатьох виробництв, проте для покращення ситуації необхідно висмоктувати парникові гази з атмосфери. Йорген Рандерс – норвезький науковець, який займається дослідженням сценаріїв глобального потепління. Нещодавно Йорген опублікував дві можливі моделі нашого майбутнього. Навіть якщо викиди вуглецю скоротять прямо зараз, земна поверхня не припинить нагріватися ще дуже довго. Це пов’язано з циклічністю природних змін та з кількістю шкідливих газів на кшталт метану чи CO2, які виділяють великі льодовики під час танення.

У першому сценарії дослідник проаналізував часовий відрізок відтепер і до 2100-го року. Тут він виявив, що навіть при нульових викидах у всьому світі рівень моря продовжить зростати та стане на три метри більшим, ніж у середині 19 століття. Це стане причиною масових міграцій, адже вода нищитиме людські помешкання та сільське господарство в окремих регіонах. Через 50 років температура підвищиться на 2,3 градуса, а у 2150-му році вона збільшиться ще на 2 градуси.

Викиди в атмосферу

 До того ж процес танення льодовиків не припиниться. За такими прогнозами вже у 2150-му році на планеті майже не залишиться снігу та криги. Кліматичні зміни до цього часу витримає Гренландія та Антарктида, проте це пов’язано з тим, що для танення їм знадобиться довший відрізок часу.

Другий сценарій був створений науковцем, щоб перевірити чи зможе наша планета уникнути глобальних кліматичних змін за нульових викидів вуглецю. Через сьогоднішню ситуацію з викидами та відсутністю програм для боротьби з глобальним потеплінням, цей сценарій є нереальним. Навіть якби у 2020 році викиди парникових газів досягли нульової відмітки, до 2500 року рівень моря все одно б підвищився на 2,5 метри у порівнянні з доіндустріальним періодом. Люди, що живуть недалеко від водойм, були б змушені переселитися в будь-якому випадку. Людство повинно було оговтатися та скоротити викиди ще в середині минулого століття, щоб у майбутньому ми могли уникнути підняття середньої температури на 3 градуси.

Провідні країни світу уклали між собою Паризьку кліматичну угоду, яка мала б допомогти в ефективному зменшенні емісій та піднятті середньої температури не більше ніж на 2 градуси. Проте у прогнозах Йоргена чітко зрозуміло, що одного скорочення викидів недостатньо, щоб щось змінити.

Викиди в атмосферу

Варто прочитати: Кожне четверте місто у світі не готове до кліматичної кризи

Рандерс вважає, що найефективнішим методом боротьби з вуглецевим забрудненням є щорічне висмоктування вуглецю з атмосфери. Це відбуватиметься за допомогою технології, яка захоплюватиме та зберігатиме CO2. Після переходу на нульові викиди необхідно щороку висмоктувати з повітря принаймні 35 млрд тонн CO2. У 2018 році світова промисловість викинула приблизно таку ж кількість вуглецю в атмосферу.

Станції, що використовують технологію carbon capture and storage вже функціонують у Канаді, Швейцарії та США. У світі існує 21 проєкт з захоплення вуглецю, а ще стільки ж знаходяться в процесі розробки. Після висмоктування вуглекислого газу з атмосфери, він зберігається у спеціальних контейнерах у нафтових та газових родовищах, які давно перестали функціонувати. Місця зберігання наповнюються водоростями, які самотужки поїдають весь CO2. Йорген Рандерс вважає, що заради світлого майбутнього планети необхідно створити більше ніж 30 тисяч схожих станцій і зробити так, щоб вони працювали безперестанку. Рекомендуємо також ознайомитися з нашим асортиментом та купити айфон бу (відновлений) за дуже доступною ціною.

Ваша оцінка: