Я шукаю...

LinkedIn: для чого та кому потрібна соціальна мережа для спілкування з колегами та однодумцями?

LinkedIn

Поки Facebook, Twitter об'єднують людей за інтересами, LinkedIn тісниться у стороні. Його називають сплячим гігантом, який от-от прокинеться. Та все ж мережа продовжує згуртовувати професіоналів різних напрямків на одній платформі у ритмі офісів та коворкінгів з дотриманням ділового етикету.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Запуск глобальної ділової мережі Лінкедін та приєднання до корпорації Microsoft

LinkedIn — це всесвітня професійна мережа для ділового спілкування, заснована Рідом Хоффманом у грудні 2002 року. Запуск платформи прийшовся на 2003 рік. Через два роки після офіційного старту у мережі зареєструвалися понад 1,6 млн користувачів, які свідомо прийшли на онлайн-платформу для того, щоб збільшити шанси знайти довгоочікуване місце роботи, або ж ідеального партнера чи співробітника для розвитку та розширення географії бізнесу. Лінкедін все більше привертає увагу B2B-сектору. Відзначимо, що для iPhone бу діє спеціальний додаток, який ви можете скачати в AppStore.

Суттєві зміни у розвитку онлайн-платформи стались у 2011 році з її виходом на IPO, адже LinkedIn — це соціальна мережа з 140-мільйонною аудиторією. Первинне публічне розміщення акцій є досить важливим кроком для розвитку бізнесу, адже його мета — отримати додаткове фінансування для подальшого розширення у бізнес-сегменті та пошуку нових можливостей.

2015 рік став знаковим через підписання угоди про купівлю освітньої платформи Lynda. Керівництво Лінкедін виділило 1,5 млрд USD на купівлю проєкту. Команді вдалось запустити агрегатор новин LinkedIn Pulse, доступний безпосередньо у соціальній мережі, а також як окремий застосунок. Pulse є проєктом Стенфордського університету, який з'явився на світ у 2010 році, та вже у 2015 році став частиною глобальної ділової мережі, щоб розширити можливості у підготовці та поширенні статей у Лінкедін.

У 2017 році Microsoft дійшла згоди щодо купівлі пакету акцій LinkedIn за 26,2 млрд USD. Хоффман підтримав цей крок команди. На момент підписання угоди Лінкедін стала платформою, де вже було понад 500 млн активних учасників, публікується понад 100 тисяч статей. Ось таким ми знаємо LinkedIn (Україна) після 2017 року.

LinkedIn: для чого реєструватись у соціальній мережі

Онлайн-платформа, ідея створення якої належить Ріду Хоффману, є місцем для ділового спілкування, а не сайтом для пошуку роботи у чистому вигляді, хоча на Лінкедін дійсно можна знайти багато цікавих вакансій.

  • Першочерговою задачею є розвиток кар'єри у певному напрямку, тому у соціальній мережі можна знайти однодумців та підписатись на цікаві проєкти для поглиблення професійних знань.
  • Для зміцнення професійних зв'язків люди приходять та реєструються у Лінкедін. Досить багато цікавих ініціатив запущено через соціальну мережу, яка відкриває нові можливості.
  • Користувачі мережі для ділового спілкування вивчають туторіал для входу на платформу, що знайти нових співробітників, фахівців.

Попри те, що є спеціалісти, які знайшли потрібну посаду у мережі, та все ж LinkedIn — це комфортне місце для розвитку професійного ринку, поглиблення знань у певному бізнес-напрямку.

Цікаво дізнатись і про те, чому не варто відкладати ремонт Айфону на потім

Лінкедін vs Facebook

  • Дійсно, знайти потрібного професіонала можна у Facebook, здавалось би. Та LinkedIn — це соцмережа, де можна знайти вузькоспеціалізованих фахівців, які навряд чи витрачають час на пости у стрічці Facebook.
  • У проєкті Ріка Хоффмана є можливість отримати інформацію про те, хто і скільки разів заходив на акаунт користувача. Перегляди дають інформацію про те, чи взагалі ваша персона комусь цікава, враховуючи досвід, який має користувач, та фідбек, який він планує отримати, гуляючи у мережі між керівниками та командами різних компаній.
  • Впадає в очі мова постів та рівень статей, які шерять (Share) у різних мережах. Якщо йдеться про пости в Лінкедін, доцільним буде розміщення не тільки фотографій та відеоматеріалів, які стосуються професійної сфери діяльності користувача, або його бізнес-інтересів, але й документів у форматі PDF.
  • Чи буде хтось читати такі пости у Facebook? Навряд чи, адже соціальна платформа Цукерберга орієнтована більше на згуртування соціуму, тоді як у LinkedIn (Україна) йдеться про професійні навички, знання та, ба більше, конференції, зустрічі та зібрання не для широкого загалу.

Як правильно заповнити профіль в LinkedIn?

Для того, щоб з'явитися у мережі Лінкедін, вхід є першим та найважливішим етапом. Під входом розуміється заповнення профілю, адже без реєстрації навряд чи вдасться представити себе у потрібному світлі у мережі. Профіль користувача і є тим самим резюме, яке розміщуємо на сайтах пошуку роботи. Та все ж не всі користувачі шукають нову роботу, й частіше компанії шукають нових співробітників, підключаючи потрібної кваліфікації спеціалістів до проєкту на їхніх умовах.

Досвідчені користувачі рекомендують все-таки вказувати попередні місця роботи, та ставити позначку про те, що не шукаєте роботу. Навіть якщо користувач не розглядає пропозиції на роботу, все одно будуть приходити сповіщення про вакансії, що мають відношення до реального досвіду роботи користувача. Все ж таки LinkedIn — це соціальна мережа про кар'єрний ріст.

Яка інформація потрібна, щоб заповнити профіль у соціальній мережі на 100%? Окрім минулого та поточного місця роботи, слід вказати детальну інформацію про освіту та курси підвищення кваліфікації, якщо такі вдалось пройти у свій час, навички опанування різноманітних програм. Якщо йдеться про програми, то рекомендують вказувати не менше 5-ти навичок, якщо такі є в арсеналі. Безперечно, з фотографією профілю набагато простіше встановити контакт з новим користувачем. Відсутність фотографії профілю є ефективним способом відштовхнути від себе нову аудиторію, майже ніколи не навпаки.

Варто прочитати - Колонки для iPhone, як вибрати аксесуар?

Після проходження процедури реєстрації слід наповнити базу контактів. Було б добре, якби вдалось збільшити кількість доступних користувачів до 50 контактів, щоб продемонструвати глибоке знання ринку та професіоналів, що займаються розвитком спільної справи.

Безкоштовний чи преміальний Лінкедін?

За короткий проміжок часу можна освоїти соціальну мережу, що доступна для реєстрації цілком безкоштовно. Та після довготривалого користування онлайн-платформою для ділового спілкування більше можливостей відкривається у випадку купівлі преміального акаунту. Звісно, перш ніж переходити на преміальні послуги, потрібно розуміти, яку ціль ставить перед собою користувач.

Скажемо так, LinkedIn — це соціальна мережа для тих, кого надихає монотонна та рутинна робота, адже часом у рутинній роботі народжуються дійсно талановиті фахівці — та й ідеї для запуску потрібних для ринку проєктів.

Платна пропозиція обійдеться користувачу від 15 USD. Звісно, з моменту заснування LinkedIn кількість платних пропозицій збільшилось. З ними можна ознайомитись після реєстрації у соціальній мережі. Є платні абонентські плани для власників малого та середнього бізнесу, CEO, та рекрутерів.

Однієї з переваг уже модернізованих планів є можливість надсилати InMail. InMail є внутрішнім повідомленням, що відправляють користувачу мережі, з яким раніше не вдалось познайомитись. Така функція доступна і для користувачів стандартного акаунту, та кількість повідомлень, відправлених користувачу, з яким не з'єднані у мережі, є обмеженою.

LinkedIn — це просто

Безперечно, платформа відрізняється від інших соціальних мереж, адже спільнота не орієнтована на дружню бесіду, а все-таки зацікавлена у розв'язанні питань професійного характеру. Досить часто можна відчути дискомфорт, спілкуючись з користувачами у Лінкедін. Як вияснилось, є певні правила спілкування, яких варто дотримуватись, щоб досягти поставлених цілей.

Знавці мережі рекомендують користувачам, які планують розширити сферу ділового спілкування, — приймати запрошення максимально швидко. Чому ціниться швидкість реакції? Таким чином користувач демонструє свою зацікавленість та присутність у сфері професійного спілкування. Чим довше роздумувати над запрошеннями, тим менше шансів встановити правильний контакт з професіоналами своєї справи. Чи дійсно це так, варто перевірити на власному досвіді.

Та не завжди швидкість реакції може знадобитись. У випадку з пошуком нових контактів слід ретельно переглянути профіль. Не поспішайте відмічати, що з новим користувачем не знайомі. Нові знайомства приносять новий досвід, якщо ви відноситесь до початківців, та лиш робите перші та все ж впевнені кроки у напрямку розширення сфери ділового спілкування.

Перш ніж відправляти повідомлення, не зупиняйтесь на шаблоні, які пропонує використовувати соціальна мережа. Слід орієнтуватися на індивідуальний підхід, щоб користувач зрозумів, що принесе йому це знайомство — та й відправнику особисто. LinkedIn — це соціальна мережа не для мемів та підтримки дружніх стосунків, хоча ділових — саме так.

Не забудьте прочитати про те, як завантажити ClubHouse!

Якщо вже дотримуватись лінкедіновського ділового етикету, то не слід турбувати користувача, відправляючи велику кількість запрошення. Цінуйте не тільки свій час, але й час інших людей, які є вашими однодумцями. Ба більше, щоб отримати позитивну відповідь на запрошення, потрібно бути активним користувачем. Так, LinkedIn створений для активних користувачів, що точно знають, який контент може зацікавити представників професійного середовища. Нехай бути активним користувачем багатьом під силу, то їм і під силу дотримуватись правила одного посту в день, щоб не набриднути колегам та однодумцям своїм контентом.

LinkedIn — це доступна соціальна мережа для ділового спілкування, яка за роки свого існування в інтернет-просторі зуміла зібрати мільйони активних користувачів, що навчились спілкуватись на благо бізнесу та кар'єрного росту. Правда, ще не вовки з Волл-стріт, та десь близько. 

Ваша оцінка: