Я шукаю...

Очищення порту зарядки на iPhone

Проблеми з Lightning роз’ємом на iPhone

Через деякий час експлуатації iPhone, як і у випадку з будь-якою технікою, можуть виникати певні збої в роботі того чи іншого компонента. Однак не варто впадати у відчай та відразу нести пристрій в сервісний центр, адже багато подібних несправностей можна виправити самостійно. Якщо ваш айфон не бачить зарядку, але ви вже пробували використовувати інший кабель та це не дало результату, тоді виходом з даної ситуації може бути очищення порту зарядки від пилу та бруду, що там скупчився. Подібну процедуру можна виконати без використання будь-яких спеціальних пристосувань, головне все робити акуратно та не поспішаючи.

Очищення порту зарядки підручними засобами

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Зарядний порт вашого iPhone заблокований? Ось як це истити

Конструкція корпусу будь-якої моделі айфона не передбачає наявності захисної кришки зарядного порту, тому навіть при дбайливому поводженні з телефоном, з часом там буде накопичуватися пил та бруд. Регулярні цикли підключення кабелю Lightning до гнізда здавлюють цей небажаний вміст, що в кінцевому підсумку може закрити контакти зарядки й порушити правильне з'єднання, або повністю позбавити смартфон можливості заряджатися. У випадку з новими айфонами, які підтримують функцію бездротової зарядки, ця проблема менш актуальна, однак все одно не виключна.

Також вам буде цікаво - Що продемонструвала компанія Apple на весняній презентації 2021 року

Щоб не допускати ситуації, в якій доведеться дізнаватися, як полагодити гніздо зарядки iphone, необхідно утримувати телефон та зарядний кабель в чистоті й регулярно перевіряти контакти на наявність сторонніх предметів. Деяким навіть важко уявити, на скільки багато там може накопичуватися бруду й різних ворсинок, які само собою ускладнюють правильне з'єднання контактів. При цьому, досить просто носити пристрій в кишені, так що не варто думати, що подібні ситуації виникають тільки у тих, хто не ставиться до техніки належним чином.

Lightning роз’єм забився мусором

Для очищення зарядного порту iPhone можна використовувати те, що буде у вас під рукою, наприклад, скріпку для відкриття лотка SIM-карти, яка йде в комплекті з самим телефоном. В Apple не рекомендують застосовувати балончики зі стиснутим повітрям, адже в таких аерозолях повітря виходить під великим тиском, а він може пошкодити інші компоненти пристрою, в тому числі порушити його водонепроникність. Втім, для очищення зарядного порту від липкого бруду й сміття, стиснене повітря не найефективніше рішення.

Як вже говорилося, нічого складного в процедурі видалення бруду з зарядного порту айфона немає. Для цього можна використовувати ключ для SIM-карти або інший подібний предмет, звичайну зубочистку, шпильку або скріпку. Використовуючи металевий предмет, варто бути більш акуратним, адже існує ризик пошкодити зарядний роз'єм, після чого вже доведеться нести телефон у сервісний центр. Вирішивши прочистити зарядний порт айфона заздалегідь подбайте про ліхтарик, він допоможе вам наочно переконатися, скільки бруду залишилося в роз'ємі, та коли можна припинити очищення.

Як истити порт зарядки

Насамперед потрібно вимкнути iPhone, зробити це потрібно обов'язково, адже безпека понад усе. Далі вмикаємо ліхтарик та перевіряємо роз'єм на наявність сторонніх предметів, при цьому враховуйте, що бруд та різні ворсинки особливо скупчуються в невеликих канавках, розташованих уздовж порту з кожного боку. Потім за допомогою зубочистки або будь-якого іншого тонкого предмета очищаємо порт та намагаємося видалити якомога більше забруднень, для цього може знадобитися повторити процедуру кілька разів, адже сухий бруд навряд чи піддасться з легкістю. При цьому не потрібно чинити сильний тиск, адже ви ризикуєте пошкодити контакти, та й в цілому,  для успіху такої процедури набагато важливішими будуть акуратність та наполегливість. У випадку зі старими моделями iPhone, в яких застосовується 30-ти контактний роз'єм, потрібно бути особливо обережним.

Як правильно чистити порт зарядки на iPhone

І так, для самостійного очищення роз'єму для зарядки iPhone вам знадобляться:

  • Гарне освітлення або ліхтарик;
  • Зубочистка, сірник або скріпка;
  • Бавовняне дрантя або звичайний ватний диск (намотується на кінчик зубочистки й таким чином запобігає механічним пошкодженням контактів, додатково можна просочити спиртом).

Звичайно ж, якщо ваш телефон перестав заряджатися, не потрібно відразу братися за «виколупування» бруду з зарядного порту, адже не завжди причина саме в цьому. Для атку спробуйте використати інший кабель або під'єднати айфон до іншого USB-порту, таким чином можна відразу з'ясувати, що проблеми з зарядкою викликані не поломкою зарядного блоку.

Якщо зарядка не входить в гніздо айфон, його також можна віднести до спеціалізованого сервісного центру, проте важливо розуміти, що розв'язувати цю проблему професійний майстер буде таким же способом, що вже описаний вище, але за це вам доведеться ще й заплатити. Звичайно, якщо ви не впевнені у своїх можливостях, такий варіант буде кращим, до того ж в деяких запущених випадках може знадобитися заміна гнізда зарядки на iphone 5s або на будь-який інший моделі айфона.

Що може стати причиною несправного роз’єма зарядки

Якщо очищення порту не розв'язало проблему, й iphone продовжує не бачити зарядку, при цьому, ви вже випробували кілька кабелів Lightning, але це не дало результату, то в такому випадку обійтися без допомоги кваліфікованих майстрів буде неможливо. Іноді подібні проблеми з зарядкою свідчать про порушення в роботі мікросхеми управління живленням або виходом з ладу самої батареї.

Як ми з'ясували, очищення зарядного роз'єму Айфон процедура не складна, але досить клопітка. Аналогічним методом також можна очистити порти інших пристроїв, наприклад, iPad або Mac, а також смартфонів від інших виробників. Якщо ж виявилася проблема з режимом звучання через навушники, такі ж маніпуляції можна провести й з роз'ємом USB. Насправді банальне очищення портів від бруду та ворсу досить часто дозволяє позбутися від проблем с зарядкою пристрою, адже не завжди потрібно зразу бігти до спеціалістів, бо деякі несправності можна вирішити власноруч й без використання спеціалізованого обладнання та інструментів.

Ваша оцінка: