Я шукаю...

Огляд програми Forest. Чи варто завантажити додаток Forest

форест на фоні

Програма Forest є якоюсь чарівною таблеткою, яка корисна для людей, які весь час відволікаються на мобільний телефон і не можуть зосередитися. За статистикою, для багатьох питання концентрації уваги - це хвора тема, оскільки в сучасному світі, де технологічний прогрес рухається гігантськими кроками, багато відволікаючих чинників навколо, які не дозволяють направити свій потік свідомості в потрібне русло. Багато користувачів вже встигли завантажити додаток Forest і оцінити всі його переваги.

Програма дозволяє не відволікатися на сторонні сайти. Розроблено для iOS і «Андроїда», є розширення також для браузера Chrome. Одним з переваг програми є російськомовний інтерфейс.

Суть проєкту

Завантаживши програму, слід поставити таймер на час, який планується провести з розумом, ні на що не відволікаючись в смартфоні. Додаток же в цей час починає вирощувати віртуальне дерево. Коли людина бере телефон в руки та заходить в іншу програму, Forest відразу попереджає, щоб він повернувся, в іншому випадку рослина загине. Так і відбувається, якщо Ви пропустите зауваження, дерево дійсно вмирає, тому не потрібно відволікатися на стрічку «Інстаграм» або розглядати профілі друзів в «Фейсбуці». Хочеться вірити, що всередині кожного з нас живе світлий і добрий чоловік, який ніколи не вчинить так з природою, нехай навіть і віртуальної (жарт).

форест лого

Варто відзначити, що час концентрації можна супроводити приємною музикою, оскільки додаток містить цілий набір звуків ambient. Користувач повинен звернути увагу на те, що додаткові опції в програмі доступні лише користувачам пакету PRO. Безкоштовна ж версія має більш скромний функціонал, однак багатьом його цілком вистачає, тому вони не заморочуються розширенням можливостей.

Браузерні розширення

Крім додатка, існує ще і браузерні розширення Forest. Його робота полягає в блокуванні конкретних інтернет-ресурсів. Користувач самостійно вибирає сайти, які повинні автоматично блокуватися в той час, коли людина працює. Доступними залишаються лише потрібні для роботи ресурси. Тобто, по суті, тут потрібно заздалегідь сформувати «білий список» платформ, які повинні бути в постійному доступі.

Час фокусування можна варіювати в діапазоні 10-120 хв. Далі запускаємо таймер. Намагаючись зайти на сайт, який не входить в «білий список», ми автоматично провокуємо систему видати нам попередження про ризик загубити дерево. Можна також залогінитися прямо в розширенні, в такому випадку вирощені там рослини в програмі буде видно.

Сценарій застосування

Як розширення, так і додаток можна застосовувати в якості:

  1. Надійного блокувальника інтернет-ресурсів. Поки розширення функціонує, на певний час вимикаються всі соціальні мережі та інші платформи, які віднімають дорогоцінний час. А ось в «білому списку» залишаються виключно корисні сайти - наприклад, Google Doc і «Вікіпедія».
  2. Помодоро-таймера. Програма дозволяє відміряти проміжки часу у 25 хв. Однак далі треба засікти самостійно проміжок перерви, хоча в більшості випадків це не викликає труднощів.
  3. Обмежувача часу, проведеного в смартфоні. Найчастіше залежність від гаджетів сильно заважає і роботі, і повноцінному відпочинку. Можна поставити таймер, коли обідаєте в ресторані, читаєте книгу, сідаєте за в'язання або просто виконуєте якусь важливу задачу. Це дозволить максимально зосередити свою увагу на корисній справі та не заглядати постійно в смартфон. При цьому вам забезпечено стан спокою, що теж дуже важливо для якісного виконання роботи.

форест скрін

Можна займатися чітерством. Наприклад, вирушаючи спати, можна поставити таймер, і поки ви відпочиваєте насправді, віртуальна валюта у вигляді насіння буде накопичуватися в додатку. Можна дійсно таким способом покращувати якість свого сну, щоб не тяглися руки ввечері до iPhone. Відмінне рішення для тих, хто хоче зробити собі перед сном цифровий детокс.

Читайте також: Apple запускає новий вебсайт, присвячений пропозиціям операторів iPhone

Формування віртуального лісу

Таймер виставляється мінімум на 10 і максимум на 120 хв. При цьому крок становить 5 хв. За 20 хвилин, наприклад, зросте не повноцінне дерево, а невеликий кущик. Тому для формування дрімучого лісу потрібно частіше відмовлятися від використання гаджета. Перейти в ліс можна з меню, розташованого зліва. За кожне дерево, яке виросло, вам належить невелика нагорода у вигляді певної кількості зерен. Це своєрідна валюта для покупки інших модифікацій дерев.

Саджаючи кожен раз новий вид рослини, ви зможете створити цікавий і різноманітний ліс, який не буде складатися з одних лише сосен. Для вибору нестандартного вигляду дерева слід перед установкою таймера натиснути на зображення ялинки. Дерева будуть змінюватися відповідно часу таймера - найбільш просунуті сорти рослин ростуть 120 хвилин.

Статистика додатку

Програма самостійно збирає статистичні дані. Наприклад, ви можете контролювати, скільки часу додаток працював у конкретний день, а також скільки було вирощено тоді дерев. Можна налаштувати статистику за день, за тиждень, а також за місяць і рік. Необхідно пам'ятати, що красивіше буде виглядати ліс, який ріс тривалий проміжок часу, оскільки він буде густим і схожим на казковий. Буде не дуже приємно виявити там загиблі дерева, тому потрібно намагатися, щоб цього ні в якому разі не відбулося.

Крім того, додаток дозволяє активувати «стеження», яке допоможе з'ясувати, як довго використовувався смартфон. Програма чітко показує, в який саме час вирощувалися ті чи інші дерева, а також як часто включався екран гаджета. Найчастіше ми беремо в руки мобільний телефон, навіть самі того не усвідомлюючи, просто за звичкою - включаємо, щоб подивитися час або машинально заходимо в «Інстаграм» подивитися на нові історії друзів.

форест інтерфейс

Ось саме для цього потрібно завантажити додаток Forest, яке допоможе виявити, як часто ми безцільно користуємося гаджетом, а могли б зробити щось корисне або просто відпочити та перезавантажитися. Більшість, переглянувши статистику, диву даються: як можна стільки сидіти в інтернеті? Виявляється, можна, але ми цього не помічаємо, поки нам не відкриє очі ось така ось корисна програма. І відразу починаєш контролювати свої дії та проводити час творчо.

Досягнення

Додаток, крім лісу повного дерев, містить ще й спеціальні нашивки - значки, що присуджуються за ті чи інші досягнення. Наприклад, можна отримати значок, коли загальний продуктивний час досягне 3-7 днів. Також передбачені подарунки за число відкритих дерев, а також за інші досягнення. А ще можна стати володарем значка за друзів - і чим їх більше, тим швидше ви отримаєте приз.

А як щодо рейтингу?

Додаток відрізняється цікавим змагальним моментом. У вас є певний рейтинг серед всіх ваших друзів, а є й інший - серед спільноти програми. Звідси випливає проста умова: завоювати лідируюче місце ви зможете в тому випадку, якщо в вашому лісі буде більше дерев, ніж в інших учасників. Все досить просто - вирощуєте і стаєте на п'єдестал.

Загальна кімната

Інтерес до додатка підігріває і той факт, що тут можна створити разом зі своїми друзями окрему кімнату, щоб спільно вирощувати різноманітні дерева. Ця функція буде доступна тільки в тому випадку, якщо у вас є друзі в додатку, тому варто обзавестися такими, і якомога більшою кількістю.

Платні послуги та преміумпакет

Якщо ви все ж зважилися завантажити додаток Forest, то зверніть увагу, що воно має і платну версію. Вартість, звичайно, невелика, але деяким принципово користуватися безкоштовним варіантом, що теж досить цікаво. Однак ті користувачі, які придбали преміум пакет, про це не шкодують, оскільки використовують утиліту постійно.

Що стосується PRO, то тут вам буде доступна докладна статистика. Крім того, можете відзначати тегами потрібний час фокусування, а також додавати в whitelist інші додатки смартфона, садити зі своїми друзями дерева, відключати настирливу рекламу та інше.

дерева в грі

Варто відзначити, що в преміумпакеті є така функція, як покупка віртуального насіння за реальні гроші. Решту придбань, наприклад нові різновиди дерев, звуки ambient, можливість прибрати загиблий кущ, можна робити за віртуальну валюту - ігрові насіння. Тому головним завданням для вас є їх накопичення, якщо, звичайно, ви не хочете платити за можливості реальним кешем. Варто звернути увагу на те, що після придбання певного сорту дерева всі наступні сорти будуть коштувати дорожче. А це означає, що вам з кожним разом знадобиться все більше віртуального насіння.

Справжні дерева

Примітним є те, що розробники програми Forest проявили екоініціативу, яка приносить реальну користь навколишній природі. Тепер, використовуючи віртуальну валюту, користувач має можливість посадити справжнісіньке дерево. Багато хто запитає: як це виглядає насправді? А процедура досить проста - у відповідному пункті основного меню необхідно вибрати функцію «Посадити». Вартість справжнього дерева становить 2,5 тисячі монет. Як тільки оплата буде здійснена, додаток видасть відповідне повідомлення, в якому буде сказано, що дерево обов'язково посадять в знак подяки вам за підтримку цього раціонального руху.

ліс геймплей

Вам може бути цікаво: Користувачі iPhone витрачають в середньому 138 доларів на програми у 2020 році

Ваша оцінка: