Я шукаю...

Rush Royale - tower defense, який може підкорити ваше серце

головна раш рояль

Українці, Українки - дана гра контролюється москальськими органами, якщо ваші діти чи близькі люди грають у цю гру, негайно видаліть цей додаток з смартфону, адже він може збирати про вас дані та передавати ворогу. Опис цієї статті був здійснений до повномасштабного вторгнення та відбувся в рамках опису серії популярних додатків в App Store!

"IT Territory - games made with heart". Саме так вас зустрічає Rush Royale. Розробники впевнено заявляють, що вклали серце у свою гру. Чи справді це так?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що ж таке Rush Royale?

Tower Defense - це дивовижний жанр. Він поєднує в собі неймовірний інтерес, складність, оманливу простоту. Чого тільки варта Kingdom Rush. Гра, яка спочатку здається до неможливості простою. Є вільні слоти для веж, залишилося тільки вибрати потрібну і поставити її. Але не все так очевидно. Потрібно поставити правильну вартівню, в правильну позицію, правильно її прокачати. А що ж робити, якщо вибору немає? Якщо неможливо самостійно вибрати слот, де з'явиться вежа, якщо неможливо обрати саму вежу самостійно? На це відповідає Rush Royale.

Rush Royale - це гра в жанрі Tower Defense, яку випустила студія IT Territory. Активно рекламуватися гра почала не так давно. У додатках почала з'являтися барвиста і яскрава реклама, яка так і приваблювала людей пограти. І ось тепер час відповісти на питання, чи варте воно того.

Сказати, що це проста гра, суть якої захистити свої ворота буде неправильно. Є ряд нюансів, які роблять гру унікальною.

процес гри

Почати варто з карткової системи. Так, немає стандартного списку веж для всіх і одразу. У вас є колода з п'яти карт. Спочатку ви маєте п'ять стандартних персонажів, які містять лучника, трьох магів-елементалей, і отруйника. Персонажі досить слабкі, безглузді, але навіть вони можуть надати відчутний опір противнику. А знайти противника не складе труднощів. У грі представлені два режими: ПВП і кооператив. У ПВП ваше завдання протриматися довше вашого опонента. У кооперативі - ви зі своїм союзником повинні разом захищати поле від ворогів. Все досить просто.

Спочатку на вас чекають битви з іншими гравцями, за допомогою яких, ви зможете отримувати трофеї. Трофеї ж мають два основних значення:

 • Рейтинг, за допомогою якого, вам підбирає суперників по рівню.
 • Досвід, за допомогою якого ви зможете отримати нові нагороди, і розблокувати нових героїв.

Спочатку просунутися не складає труднощів. Ви дуже швидко наберете свої перші очки, що дозволить вам істотно збільшити колоду карт. А потім ви можете поєднувати все і відразу, створювати унікальні комбінації, шукати ту саму непереможну колоду, яка зможе перемогти всіх і вся. Але тут вас зустрічає елемент рандому.

На полі у ​​вас є 15 слотів під, так звані «пішаки». Спочатку ви купуєте 4 пішаки. І вам випадає 4 випадкових персонажів з вашої колоди, які приземляються в 4 різні точки. Ви можете з'єднати однакові пішаки, щоб збільшити їх рівень злиття. Максимальний рівень - сьомий. З кожною покупкою, вартість пішака зростає на 10 одиниць мани. Але, ману можна витратити й на «мана-посилення», яке дозволяє збільшити характеристики всіх пішаків одного типу, які є на полі. Саме так. Гра зрівнює шанси всіх гравців. Комусь можуть випадати лише найсильніші карти з колоди, а хтось буде отримувати лише карти підтримки, які не завдають особливої ​​шкоди ворогові, і сильні лише в комбінації з будь-якої іншої картою атаки.

А далі в бій! У пвп режимі вам належить дві хвилини відбиватися від натовпу монстрів, щоб потім битися з босом, який обирається випадковим чином. У кооперативі ж, боси з'являються кожні 10 хвиль. Вони дуже різноманітні, мають унікальні механіки, які можуть повністю змінити хід бою.

Читайте також: Archero: приголомшлива Rogue-like гра для мобільних пристроїв

Переваги гри

персонажка радіє

Переваг у гри чимало. Здавалося б, вона досить мізерна на контент. На момент написання статті, в грі є вибір всього з 45 пішаків, якими ви можете грати, і які потрібно розблокувати. Сказати, що це мало, було б невірно. Ні. На даному етапі, їх достатньо. У вас є 4 категорії пішаків: звичайні, рідкісні, епічні та легендарні. І, звичайно ж, легендарні вважаються найсильнішими, і є найбільш рідкісними.

У грі представлено два режими: ПВП і кооператив. І вони цілком добре функціонують. Рейтингова система дозволяє вам знайти суперника по рівню. Так, іноді ви, маючи умовні 1500 рейтингу, можете потрапити на супротивника, який має близько 2000 рейтингу. Але це не значить, що вас моментально знищать. Ні в якому разі. Багато персонажів досить збалансовані, і навіть звичайна карта, яка є у вашій колоді, може протистояти епічним, та навіть легендарним пішакам на дошці супротивника. Кооперативний режим дає змогу насолодитися злагодженою роботою в команді. У ньому є певні недоліки, проте, він дійсно «спільний». У ньому не буде такої докучливої ​​речі, як «гра в одні ворота». Ні. Самостійно перемогти неможливо. Саме злагоджені дії гравців зможуть привести до того, щоб протриматися якомога більше хвиль.

Що ще важливо відзначити, так це боси. Вони дійсно унікальні, можуть перевернути хід бою, мають приголомшливі механіки, які просто неможливо не відзначити. Всього їх 6. Звуть їх: Приборкувач, Горгона, Бедлам, Чаклун, Трибунал і Ляльковик. Вони відрізняються за складністю, і мають певні слабості, завдяки котрим, їм можна протистояти.

 • Приборкувач - закликає за собою натовп звичайних монстрів, які пересуваються швидше його. Якщо не встигнути вбити Приборкувача та його монстрів, можна відразу позбутися всіх трьох сердець в режимі ПВП.
 • Горгона - приблизно кожні 8-10 секунд перетворює в камінь два пішаки. Якщо не встигнути її вбити, може перетворити в камінь всіх на полі, що унеможливить перемогу над нею.
 • Бедлам - періодично змінює всі пішаки. Наприклад, на вашому полі є 5 пішаків, від першого до п'ятого рівня злиття. Всі вони різні. Бедлам, залишаючи чинний рівень злиття, змінює пішака на випадкового, який є у вашій колоді. Він може виявитися, як корисним, так і дуже небезпечним ворогом.
 • Чаклун - має три здібності. Перша - знищує одного випадкового пішака. Друга - знімає з нього всі негативні ефекти, надаючи імунітет до них. Третя - лікує чаклуна на певну кількість здоров'я. Один з найцікавіших босів, бій з яким може бути дійсно важким.
 • Трибунал - Самий незбалансований ворог. Його здатність випадково обирає половину пішаків на полі та знижує їх рівень злиття на один. Таким чином, пішак другого рівня відкотиться до першого, а пішак першого рівня і зовсім знищиться. Саме цей бос може повністю перевернути хід бою.
 • Ляльковик - досить простий бос, який може рухати пішаки на полі в різних напрямках. Крім цього, він може знизити рівень мана-посилення. Його здатність рухати пішаки не є особливо небезпечною, в той час, як зниження рівня мана-посилення, можна легко уникнути, просто утримавшись від покупки поліпшення.

показані боси

Крім цього, варто згадати про систему поліпшення карт. Ось у вас є епічна карта «Кристалічний маг». І ось вона знову вам випала з якоїсь скрині. Але ви не турбуєтеся, адже якщо вам випаде ще одна така, то ви зможете поліпшити даного персонажа. Здавалося б, звичайна механіка поліпшення, що в ній такого? А суть в тому, що, покращуючи карти, ви збільшуєте загальний рівень критичної шкоди своїх персонажів. Так, підвищення рівня карти збільшує процент критичної шкоди на три відсотки. Тобто, навіть поліпшення самих звичайних і, здавалося б, непотрібних героїв, зіграє на руку тим персонажам, якими ви граєте постійно.

Більш того, в грі є бойовий пропуск. Навіть не купуючи його, ви будете отримувати безкоштовні подарунки за досягнення нових рівнів, що дозволить вам завжди мати «сировину», для поліпшення ваших персонажів. І, що важливо, ви можете отримати як епічних, так і легендарних героїв просто граючи.

Але найголовніше - це відсутність нав'язливої ​​реклами. Звичайно, ви можете подивитися рекламний ролик, щоб отримати якийсь бонус, але це суто ваше рішення. Тільки вам визначати, хочете ви її дивитися, чи ні. І, справедливості заради, функції, заради яких варто дивитися рекламу, дійсно корисні. 30 секунд часу, а ви, наприклад, можете заробити очки бойового пропуску.

Читайте також: Fallout Shelter: повноправна частина легендарної франшизи, або звичайний симулятор?

Істотні недоліки гри

Але все було б занадто ідеально, якби не було до чого причепитися. Так, попри безліч позитивних нюансів, гра не обділена недоліками.

недоліки гри

Почнемо з режимів. Так, вони добре працюють. Так, вони цілком збалансовані. Але і в них є деякі нюанси. Взяти режим ПВП. Тут елемент удачі, часом, неймовірно відчутно вирішує долю поєдинку. Ось ви бачите, що ваші персонажі набагато сильніше, що ваша команда злагоджена, в ній 2-3 легендарних героїв, є потрібні карти підтримки. Чого ще можна побажати? У противника є лише звичайні карти. Але ось ви купуєте перші 4 пішаки, а на дошці з'являються 4 карти підтримки, які або зовсім не атакують ворогів, або ж наносять дуже мало шкоди. Поки ви не отримаєте достатньо мани для покупки ще одного пішака, ви можете підпустити ворогів занадто близько до своїх воріт.

Але в кооперативному режимі все повинно бути краще, чи не так? Теж не зовсім. Ось знову, ви починаєте гру, у вас чудовий союзник, в колоді якого сильні герої, ви передчуваєте довгий і затяжний бій пліч-о-пліч. Але він просто виходить. У кращому випадку, він встигає поставити одного-двох пішаків на поле, але потім зникає. Поодинці грати в кооператив практично неможливо: ворогів занадто багато. Але і банальної кнопки виходу немає! Ви не можете заздалегідь здатися, як в режимі ПВП, ви не можете просто відключитися. Вам або залишається відчайдушно триматися до останнього, або чекати, поки повільні монстри прорвуть оборону. А якщо ви встигли поставити кілька пішаків, і навіть поліпшити їх, то очікування може затягнутися, адже продати їх просто неможливо.

Тепер час поговорити про босів. Так, вони відмінні, вони можуть повністю змінити гру, вони можуть привнести справжній переворот на поле! Але деякі виходять за всі мислимі та немислимі рамки. Бос Трибунал. Ймовірно, його можна назвати найнебезпечнішим ворогом в грі. Його здатність, грубо кажучи, знищує як мінімум половину пішаків. Тобто, як мінімум половина тих героїв, що є на вашій дошці зникне. Для того, щоб отримати пішака четвертого рівня злиття, вам потрібно 8 пішаків першого рівня. І Трибунал, буквально в одну секунду, може прибрати ці 4 пішаки, які знадобилися вам для створення персонажа 4-го рівня. З персонажа п'ятого рівня злиття забереться 8, і так далі. У ПВП режимі - це перевертає повністю хід бою, і може вивести аутсайдера вперед. Можна навіть сказати, що така здатність потрібна цьому режиму. Але в кооперативі, це просто не залишає шансів на перемогу. Обидві сторони просто стануть у два рази слабшими. 

Та й бос Чаклун, який може в одну секунду знищити вашого найкращого пішака, що також в кооперативі може просто закінчити гру. Далеко не найприємніші відчуття.

А що стосовно багів? Чи є вони? Знову ж, на момент написання статті, автору довелось зіткнутися лише з одним. І він знову пов'язаний з босами. А саме з Бедламом.

У грі є певний скрипт, який визначає, скільки у вас на полі є пішаків, які ви можете поєднати. Тобто, ситуація, коли у вас поле забито пішаками, і ви банально не можете їх поєднати, щоб просунутися вперед за потужністю - неможлива. Але, коли бедлам змінює пішаки місцями, він ламає цей скрипт. Таким чином, під час палкого бою в кооперативі, бос Бедлам перевернув автору все поле до гори дриґом, не залишивши пішаків, які можна поєднати. Таким чином, дошка була забита різними персонажами, різного рівня злиття, які не можна було з'єднати. Отже, не можна було купити й нового. І таким чином, довелося просто чекати неминучої поразки, адже продавати пішаки у грі теж не можна.

А що ж до донату? А з ним все не так вже й добре. З одного боку, він не так вже й потрібний. З іншого боку, саме донат дозволяє збільшити шанси на отримання якоїсь легендарної карти, на отримання епічних чемпіонів. І проблема в тому, що він досить дорогий. Таким чином, бойовий пропуск вам обійдеться в 330 гривень, кристали, які є важливою валютою, обійдуться вам у 2950 гривень за 5500 кристалів. Ось це вже серйозно. Так, з одного боку, вас ніхто не примушує платити реальні гроші, але з іншого, якщо навіть ви раптом задумаєтеся про це, то цінник може цілком відштовхнути.

Ну і ще один недолік в скарбничку, який, швидше за все, є суб'єктивним. Немає ніякої одинарної арени. У вас буквально немає майданчика, щоб випробувати колоду. А це вже недолік. Ось, припустимо, у вас є ідея, яка здається вам цілком сильною. Ви приблизно обіграли її в голові, приблизно розумієте, що вам потрібно, щоб вона спрацювала, приблизно розумієте, на чому робити акцент. Але ви не можете переконатися у своїх припущеннях перед грою. Тестувати її відразу у ПВП - не найкраща ідея, адже ви можете програти заповітні трофеї. Тестувати її в кооперативі - теж таке собі рішення, адже так ви можете зіпсувати гру свого союзника. Але і провести тести хочеться. Але через брак альтернативи, вам доведеться або ризикувати балами, або ризикувати зіпсованої грою для свого потенційного союзника.

Чи справді Rush Royale є грою, в яку вклали серце?

персонажі гри

Здавалося б, недоліків у гри хоч відбавляй. Можна зіткнутися з неприємним багом, можна потрапити на незбалансованого боса, або ж опинитися в немилості в алгоритмів гри. Але гра то дійсно з душею! Так, в ній не так багато героїв, в ній є мінуси, але вона все ще залишається вкрай хорошою.

Де ще таке можна уявити, щоб в грі можна було навіть за допомогою звичайних карт, вигравати легендарні? А виключно добровільна реклама в грі - теж рідкість нині. Та й приємний дизайн, простота Tower Defense ігор, можливість розвивати своє творче мислення, і продумувати різноманітні комбінації. Це дійсно чудово, саме цим гра і чіпляє.

Кожен раз, потрапляючи до ПВП, ви граєте з людиною, який також розраховує на удачу, яка також трепетно ​​збирає свою колоду, припускаючи різні варіанти розвитку гри. Ви можете чогось у нього навчитися, ви можете подумати, як отримати перевагу. А чого тільки вартий кооператив, в якому злагоджена робота і правильні дії обох учасників, визначають результат битви?

Розуміння того, що шанувальники жанру хочуть бачити, введення цікавих механік, можливість в одну мить відігратися і надолужити згаяне - це те, за що людям подобається ця гра. Це саме те, що дозволяє впевнено погодитися з твердженням, що гра зроблена з душею. І не виникає і частки сумнівів, коли раз по раз, запускаючи цю стратегію, бачиш напис: "IT Territory - games made with heart".

Карти босів в Rush Royale: як їх пройти?

У грі присутні 6 босів, кожен з них має свої унікальні характеристики. При цьому існують не тільки слабкі, але і досить сильні в битві з якими необхідно розробляти стратегію.

Приборкувач

Відноситься до простих досить легких босів. Його головна особливість полягає в можливості викликати додаткових мобів, які будуть створювати силу з'являючись за ним.

Перемогти даного боса не складно.

Горгона

Даний бос також входить в число одного з найлегших. Головна особливість полягає в можливості перетворювати юнітів в камені. При цьому за один хід в камінь перетворюється відразу дві картки. Перетворені в камені юніти не здатні завдати шкоди.

Ефективна стратегія проти Горгони - розставляння якомога більше юнітів. Найкраще застосовувати картки з високим DPS, наприклад це може бути Інженер та інші.

Трибунал

Далеко не у всіх гравців виходить дати відсіч такому сильному босові як Трибунал, тому багато гравців шукають гайд на його проходження.

Особливість Трибуналу в тому, що він здатний одночасно підвищувати рейтинг половини пішаків. Важливо запам'ятати:

 • якщо у пішаки ранг становить 2 одиниці, рейтинг знизитися до 1;
 • Трибунал не зможе знищити пішаків, а тільки знижує рівень, в разі рейтингу 1, пішак помре.

Коли відбувається бій з Трибуналом важливо зберегти велику кількість мани. Після використання здібностей босом, необхідно зарядити пішаки маной.

Трибунал сильний ворог, проти якого краще застосовувати уповільнених юнітів. Тому варто заздалегідь продумувати стартову колоду, якій буде під силу впоратися з босом будь-якого рівня складності.

Чаклун

У порівнянні з Трибуналом, Чаклун не такий сильний бос і він не завдає такої сильної шкоди по пішаках. Серед його особливостей:

 • На рандомні пішаки з карти потрапляє метеорит. Якщо об'єднати цю пішака з іншого, то є ймовірність ухилитися від удару.
 • Чаклун здатний зняти з себе всі негативні ефекти.
 • Бос здатний відновлювати частину свого здоров'я.

Бедлам

За складністю він схожий на Трибуналу, але має власні неповторні особливості. Бедлам здатний на поле всі пішаки перетворювати в інші випадкові. При цьому їх ранг залишається незмінним. Випадковий результат при використанні здібностей боса як покращує стратегію, так і може зламати її.

При цьому перемогти боса до моменту використання ним здібностей практично неможливо.

Ляльковик

Даного боса можна зустріти тільки в режимі pvp, або на 60-й хвилі в кооперативі.

Ляльковик відомий тим, що вміє використовувати проти гравця відразу дві можливості. По-перше, здатний знижувати рівень мани на всіх пішки на 1 рівень. По-друге, може зрушувати поле в одну зі сторін на одну клітинку.

Як правильно використовувати колоду Rush Royale?

В Rush Royale існує 5 не легендарних персонажів, які значно посилять будь-яку колоду, серед їх числа:

 • Чумний доктор. Карта, яка буде доступною після досягнення 1850 кубка арени. Даний персонаж здатний використовувати отруту, яка зможе завдати шкоди всім, хто буде ступати на дану рідину.
 • Вампір. Карта буде доступна на арені 5. Персонаж за допомогою укусів здатний надавати гравцеві ману, при цьому на максимальних рівнях можлива генерація до 10 одиниць мани.
 • Інженер. Дану карту обов'язково застосовувати на середніх рівнях арени. Вона використовується для нанесення великої кількості шкоди.
 • Бомбардир. Краща карта для кооперативного режиму відкривається на 1650 трофеї арени. Подібний персонаж може допомогти на будь-якому етапі гри. Головна особливість - оглушення монстрів і босів.
 • Снайпер. Достатньо рідкісна карта, яка буде доступна тільки на 1750 кубках арени. На максимальному рівні герой здатний завдавати величезної шкоди. Тому його ефективно можна використовувати в будь-якому режимі.

При знаходженні на арені 2 або 3, рекомендується застосувати наступну колоду: Лучник - Отруйник - Маг блискавок - Маг вогню - Маг льоду. Якщо в колоді є більш ефективні карти, то можна зробити заміну.

Без використання легендарних карт гравцям середньої арени краще використовувати: Колода інженера - Хімік, вампір, інженер, крижаний маг, охоронець. Також рекомендується врахувати наступні поради:

 1. Краще використовувати на карті тільки одного Хранителя. Він не здатний завдавати великої шкоди, його головна мета - з'єднання інженерів.
 2. Краще не підвищувати рівень Хранителю в грі. Оскільки це все одно не збільшить його можливості.
 3. Якщо в грі дійде справа до рівня, то необхідно віддати перевагу інженеру, хіміку для зниження броні противника і збільшення шкоди.
 4. Якщо ворог перемагає не варто панікувати, краще здійснити оперативне об'єднання загону Вампірів і Хранителів, оскільки вони не завдають великої шкоди.

Rush Royale - злом і секрети гри?

Зламана версія Rush Royale дозволить оцінити всі переваги ігрового контенту. Більше не потрібно буде використовувати коди для того, щоб:

 • Розвиватися без обмежень, не потрібно буде залежати від кристалів.
 • Вибирати унікальні карти й створювати сильну команду.
 • Не витрачати гроші й завантажувати й грати Rush Royale без обмежень.

Також важливо врахувати наступні рекомендації:

 • щоб отримати більше нагород, необхідно грати в кооперативному режимі;
 • потрібно з розумом комбінувати персонажів;
 • важливо регулярно оновлювати карти високої рідкості;
 • краще не комбінувати карти на початку гри;
 • необхідно підвищувати рівень персонажів в грі.

Додаткові можливості відкриються за допомогою кодів для Rush Royale. Необхідно ввести секретну комбінацію і насолоджуватися новими унікальними здібностями.

Ваша оцінка: