Я шукаю...

Slayaway Camp: Free 2 Slay. Неймовірно потішна головоломка, яка занурить вас в класичний хоррор

slayaway camp

Хоррори. Це дивовижний жанр, який багато людей просто обожнюють. Старі класичні хоррори, по типу «Кошмар на вулиці В'язів», «Техаська різанина бензопилою», «П'ятниця 13» - це те, про що всі чули, про що всі знають. Однак, якщо дивитися на ці фільми, а також їх продовження, зараз, то можна виявити велику кількість кліше, які можуть викликати лише сміх.

Тому, було не дивно, коли люди почали висміювати кліше, безглузді продовження іменитих серій тощо. Зустріти це можна було не тільки в кінематографі, а й навіть в іграх. Однак, мобільні ігри теж далеко не пішли, і всіляко намагаються підколоти різні хоррор-франшизи. І найяскравішим прикладом є Slayaway Camp: Free 2 Slay.

слей фільми

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Про що гра Slayaway Camp: Free 2 Slay?

Є безліч ігор, які дозволяють вам зануритися в буття маніяка, або ж серійного вбивці. Таким уже нікого не здивувати. Однак, всі вони зроблені з серйозним виглядом, і націлені на те, щоб викликати якийсь скандал, бурю емоцій. Однак, реалізувати симулятор маніяка на телефонах, та ще й зробити його унікальним не так вже й легко. Але Slayaway Camp показала, що цілком можливо.

У вас, можна сказати, є два протагоністи. Перший - це ви, як глядач. Ви вибираєте касету з фільмом, який будете «дивитися». Звичайно, ви відкриєте нові касети тільки тоді, коли «додивитеся» попередній фільм. А другий головний герой - це маніяк, який виступає головним героєм фільму. І ось тут і починається весь геймплей. Вам треба вбити всіх жертв, які є на рівні. Кожен рівень - це епізод, який має свою назву, має свій сюжет, свої тонкощі.

Суть головоломки завжди одна: вам потрібно вбити всіх людей на карті. Єдиний виняток - це поліцейські. Їх, звичайно, ви теж можете вбити, але не завжди це необхідно. Але і на самих головоломках є перешкоди, які можуть вам перешкодити.

От і все. Ваша мета - це бути по-справжньому непереможним маніяком, який зможе добитися свого і залишити простір для сиквелу.

iPhone безкоштовно! А ви знали, що існує безліч способів отримати бажаний смартфон задарма?

слей рівень

Геймплейні особливості Slayaway Camp

Геймплей у гри досить простий. У вас є простенька квадратна карта, на якій є жертви. Спочатку все здається досить простим, поки карта, в цілому, лінійна, вам не потрібно намагатися. Але потім все починає поступово змінюватися. Наприклад, додаються нові перешкоди, які змушують вас трохи більше думати. Адже проблема в тому, що якщо ви зробите кілька неохайних ходів, то ви або помрете, або застрягнете в глухому куті (що ще гірше). А труднощі їх в тому, що ви не просто пересуваєтеся по карті. Ні, ви свайпаете вліво, вправо, вгору, вниз, щоб персонаж прослизав в потрібному вам напрямку. Зупинитися на половині шляху неможливо, якщо тільки на шляху не зустрічається бар'єр, або чергова жертва.

Також, на рівнях є деякі перешкоди. Спочатку - це звичайні бар'єри, стінки. Їх головна складність в тому, що вони можуть вас дуже сильно застопорити, змусити вас придумати, як їх обійти. Але не тільки вони є в розпорядженні карти. Є також діри. Впавши в них, ви вмираєте. Та само і з водою, яка може бути розміщена по краях карти, наприклад. Але вся принадність у тому, що ви можете змусити своїх жертв стрибнути в неї. До речі, про це.

Ваша взаємодія з ворогами не обмежується простим вбивством. Найпростіша механіка крім вбивства - це налякати жертву. Якщо ви зупинитеся в сусідній клітці, або ж вб'єте жертву, яка знаходиться по сусідству з вашою ціллю, то вона злякається. Від переляку вона побіжить в протилежну від вас в сторону, також до упору. Таким чином, ви зможете лякати жертв, щоб ті самі падали в пастки, серед яких ті ж дірки, міни, вода, та інше.

Також, ви можете відвернути жертву. На деяких локаціях є телефони. Підійшовши до одного, ви зателефонуєте на інший. Якщо він знаходиться паралельно з жертвою, і між ними немає ніяких перешкод, то вони із задоволенням дадуть відповідь на дзвінок. Таким чином ви можете відволікати на себе поліцейських (про них трохи пізніше).

А також, є такий тип бар'єрів, які ви спокійно можете зрушити з місця. Це, в основному, книжкові шафи. Зрозуміти, що вони рухаються легко: по-перше, вони злегка погойдуються, навіть коли ви до них не підходите. По-друге, вони нагадують стінку, яка, правда, не займає абсолютно весь простір клітини, а відсотків 80. Або ж, ви можете перевірити самі, чи можете ви повалити блок, підійшовши до нього, а потім відкотитися на хід назад. Так, коли я сказала, що їх можна рухати - це не зовсім так. Ви можете його повалити. Це не тільки дозволяє вам розплющити свою жертву, але і дає можливість створювати на вашому шляху своєрідні «чекпоінти», які дозволять добиратися до потрібних вам місць.

А тепер поліцейські. Це одні з ворогів, які зустрічаються вам на локації. Вони, за класикою, дуже дурні, і не помічають тих вбивств, що відбуваються навколо. Як і всі герої на карті, вони статичні. Але бачать вони вас тільки в упор. Так, вони вас побачать, тільки якщо ви підійдете до них прямо лицем до лиця. В цілому, це робить з них лише перешкоду, яку ви можете подолати, підійшовши збоку, або зі спини. Але є куди більш підступний противник. Куди більш небезпечний для вашого проходження. Це котик. Так, звичайний котик. У чому його проблема? Так в тому, що його ніяк не можна вбивати. Якщо котик постраждає, неважливо, від вашої руки, або від якоїсь пастки, то все, рівень провалений. Адже це жорстоке поводження з тваринами, глядач таке не любить. Але якщо деяких ворогів можна приманити за допомогою телефону, то кіт, навпаки, злякається звуку, і втече якомога далі. З цієї причини, він і є найнебезпечнішим. Від нього ніяк не позбутися, страшно його рухати. Складний противник, навіть дуже.

Ну а після бучі під час рівня, ви можете взяти участь у міні-грі, в якій вам треба клікнути в потрібний момент. За це ви отримаєте не тільки бонусні монети, але і побачите унікальну (майже) сцену вбивства.

Ось такий геймплей у гри. А чим же вона може здивувати гравця?

Також цікаво буде прочитати про шпалери на телефон - як підібрати заставку на Айфон.

слей геймплей

Цікаві переваги гри Slayaway Camp

Що ж, гра дійсно непогана і правда має багато різних переваг.

Почати варто з простого. Загальний ігровий дизайн. Все, що стосується графіки та озвучення - це вищий рівень. По-перше, кожен фільм має трейлер, який ви бачите на початку. У ньому диктор загадково-пафосним голосом оповідає про те, який класний фільм на вас чекає. Графіка - це приємна піксельна графіка, в якій хоч і не можна щось виділити, але вона не викликає ніякого дисонансу. Дуже приємно за цим дивитися. Ну і все кубічне. Це теж досить потішно. Дуже простенько, але в той самий час, непогано виглядає.

Далі варто поговорити про самі головоломки. Вони дуже круті. Гра дуже спритно може вас обдурити, адже деякі рівні виглядає ну дуже складно. Починає здаватися, що він може зайняти дійсно багато часу. Однак ні. За фактом, він вирішується в кілька ходів, а ви відчуваєте себе переможцем. Теж, скажімо так, приємна дрібниця.

Також, важливою є можливість відкотити хід. Звичайно, якщо ви відчуваєте, що помилилися, вважай, на самому початку, то можете почати все з самого початку. Однак, якщо ви розумієте, що останні кілька ходів були неправильними, то ви спокійно можете «перемотати» трішки назад. Дрібниця, яка буквально рятує багато проходження. Вам буквально дають нескінченний безкоштовний «другий шанс», за який в інших іграх потрібно дивитися рекламу! Приголомшливо. Теж неймовірно приємно.

Різноманітність рівнів також може вразити. Деякі пропонують воістину унікальні механіки, які перетворюють ігровий процес, змушують викручуватися. Ось в один момент ви проходите рівні по одному скрипту, який вам вже заклали в голові, але буквально в наступному етапі ви повинні підлаштовуватися під те, що деякі стіни невисокі, і через них вас видно. А потім з'являється і котик-муркотик, якого потрібно захистити всіма способами від самого себе. Це вражає.

Більш того, у вас немає ніякої шкали енергії. Ви вільні грати і програвати скільки хочете, тому рівні можна проходити, поки вам не набридне.

Ну а реклами практично немає. Це теж очевидний плюсик.

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA

слей магазин

Які недоліки є в Slayaway Camp: Free 2 Slay?

Ех, напевно, ідеальної гри немає, і ніколи не буде. Недоліки є скрізь і у кожної гри. Slayaway camp не є винятком.

Почати варто, зі звичайно ж, багів. Але відразу варто зазначити, що їх до безглуздя мало! Навіть не віриться, що гра практично без збоїв. Довелось мені зустрітися лише з одним, та й той мені на руку зіграв! Під час однієї з місій, де був той самий котик, якого потрібно захистити всіма правдами та неправдами, я помилилася, через що котик побіг прямо на міну. У той момент, коли я зрозуміла, що зробила помилку, я швидко відкотилася назад на один хід, а ось котик так і не воскрес. Так, звичайно сумно, годі й казати, проте, це дозволило мені пройти неймовірно складний рівень. Але і плюсом називати баги не хочеться.

Наступний мінус полягає в деяких рівнях. Як згадувалося раніше, то деякі рівні виглядають куди складніше, ніж вони є. Це так, це факт. Однак, деякі рівні, хоч як вони виглядають, видають із себе типового прохідного таймкіллера. Деякі рівні націлені не так на те, щоб ви думали логічно, чи намагалися якось викручуватися. Ні. Вам потрібно просто свайпати туди-сюди, просто тому що рівень так влаштований. Немає ніякої складності, немає ніякого виклику. Вам просто потрібно свайпати. Такі рівні сильно стомлюють, через що ти просто мовчки виходиш з гри.

Також, поліцейські - це вкрай дурна механіка. Вони, на відміну від пересічних жертв, які хоча б лякаються, коли поруч відбувається вбивство, просто його не помічають! От і все. Ви можете вбити людину, яка стоїть прямо за спиною у цієї поліцейського, а він навіть не обернеться. Звичайно, з одного боку, це може бути чергове висміювання кліше, яке говорить про те, наскільки дурні копи в фільмах жанру хоррор. Але, з іншого боку, геймплейно це могло додати досить чимало крутих моментів. Наприклад, ви могли б убити людину ззаду, і це змушувало б поліцейського обернутися, завдяки чому, ви б прослизнули туди, куди вам потрібно. Але, нажаль, ні.

А також згадки варті ті самі міні-ігри після рівня. Ось вони стомлюють не менше. Спочатку вони виглядають круто, адже кожен раз ви бачите нову анімацію. Та й, тим паче, по ходу гри, ви розблоковуєте ще кілька. Але вони починають повторюватися. Вони не викликають якогось «вау». Вони просто є, і ви вже тикаєте на екран за інерцією, аби отримати монетки. А якщо ви, наприклад, промахнетеся, і не потрапите, то це дивно відіб'ється на катсцені. Ви побачите, як ваш маніяк б'є знаряддям свою жертву. Знаряддя проходить крізь неї, починають летіти бризки, фонтани крові, а ось жертва жива, і посміхається, що їй вдалося уникнути долі. Виглядає дивно.

Ну і головне меню. Воно не особливо зручне. Хочете обрати інший фільм? Так свайпнути вниз не вийде, гра під це не оптимізована. Вам потрібно натискати на стрілочки, які не відразу й помітиш. Потім, покупка предметів, хоч вони й косметичні, теж досить дивна. Один «кейс», з якого за 666 монет ви зможете дістати те, що вам необхідно. Якось так собі.

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо загубив?

слей трейлер

Чи варта Slayaway Camp: Free 2 Slay уваги гравців?

Відповідь на це питання однозначна: «Так!».

Так, в грі є певні недоліки. Вона правда може здивувати головоломками. Та що вже говорити, навіть я, як людина, яка скептично ставиться до ігор подібного жанру, можу сміливо заявити, що провела час із задоволенням! Різні посилань потішні, графіка крута, музичний супровід не гірше. І від цього гра відчувається приголомшливо. Та й головоломки не відстають, завдяки чому ви повністю вникаєте в процес. Так, є деякі прохідні, але їх не так вже й багато, та й ви відразу можете їх знайти.

Ця гра сподобається багатьом, хто любить кумедні головоломки, сподобається фанатам класичних хоррорів, та й тим, хто любить над ними сміятися. Гра однозначно варта вашої уваги, і чекає, коли ви її встановите.

Ваша оцінка: