Я шукаю...

Огляд навігаційної системи Waze

навігація

Waze - це одна з найпопулярніших навігаційних систем, які можна побачити в автомобілях власників гаджетів від Apple.

Історію розвитку Waze можна починати з 2013 року, коли Google викупив маленьку, нікому раніше невідому ізраїльську компанію, яка займалася розробкою навігації для смартфонів. Дивує те, що Google, власник додатку з картами, звернув увагу на нікому раніше невідомих конкурентів. Інший примітний факт - це сума угоди. За непримітну компанію було сплачено 1,3 млрд доларів США. Натомість Google отримала повноцінні карти для 13 країн світу і 50 млн користувачів. Цікавий факт стався і після покупки. Колос не поглинув компанію, Waze продовжує рости й розвиватися всередині Google.

ікнка вейз

Головна перевага програми - простота інтерфейсу. Це дуже важливо, необхідно виключити всі можливі фактори, що відволікають від керування автомобілем. Тут немає непотрібних значків, вишукувань дизайнерської думки та ін. Немає тут детального промальовування вулиць, 3D-карти тощо. Хоча це і не найважливіше. Якщо якусь ділянку карти ви хочете вивчити більш пильно, її можна наблизити, розгорнути.

Як виглядає додаток Waze

Відразу ж після відкриття додатку, ви потрапляєте в карту навігації й рядок пошуку.

Навігатор створювався для водіїв. Тут реалізований принцип активності. Чим більше активних користувачів, тим докладніше буде карта. Ви зможете додати найрізноманітніші дані: інформацію про пробки, пости поліції, камери відеоспостереження, ожеледицю, погану якість дорожнього покриття та ін. Можна вносити відомості не тільки про саму дорозі, але і по придорожньому сервісу: заправних станціях, кемпінгах тощо. Ви зможете вказати навіть вартість бензину різних марок на заправній станції.

Користувачі програми можуть бачити один одного на картах і відправляти попередження, наприклад, про патруль поліції на дорозі.

вигляд вейз

Читайте також: Кращі віджети на Айфон

Waze щось більше, ніж навігатор. Додаток також схожий на соціальну спільноту. Це братство водіїв. Учасники можуть не тільки бачити один одного на дорозі, але і спілкуватися. Ви можете створити тему для обговорення, обмінюватися в ній інформацією.

У нижній частині екрана знаходиться меню. Воно дуже функціонально. Можна залишати замітки, планувати маршрут. Якщо ввести шукане місце, навігатор запропонує кілька альтернативних варіантів маршруту. Деяким не подобається те, що карти некрасиво промальовані. З нашої точки зору це не критично. Головне - правильно знайти дорогу.

Якщо навігація бездоганна, то про голосовий набір цього сказати не можна. Іноді видає не тільки необхідну адресу, але й інші, зі схожим звучанням. Шукати тут можна не тільки адреси. В пошук можна ввести цікаві місця за категоріями. Наприклад: банки, магазини автозапчастин, пам'ятники архітектури. Це може бути все що завгодно, все, що водії вважатимуть гідним уваги. Хоч карта і створюється самими користувачами, але багато адрес сервісів і магазинів підтягуються з карт Google і Foursquare. Так що знайти тут необхідний магазин або сервіс легко.

вейз скріни

Якщо з якої-небудь причини ви не довіряєте картками Waze, завжди можна перейти в Google Maps.

Навігатор прокладає шлях навіть в умовах поганого підключення до інтернету. Маршрут дуже точний, хоч на картах ви й не побачите пробок, дорожніх робіт і ін., але доїхати зможете.

Особливість Waze в тому, що користувачі його заповнюють самі. Завжди можна додати інформацію про проблеми на дорозі. Це дозволяє своєчасно оновлювати картину.

 Відкрита платформа - це безсумнівний плюс додатку. Дуже важливо, коли водії самі відмічають те, що вони вважають важливим і цікавим. Правда, такий підхід має і суттєві недоліки. Можуть бути помилки, не завжди своєчасно видаляється застаріла інформація. Розв'язувати цю проблему намагаються за допомогою системи рейтингів. Кожен учасник має певний рейтинг, він залежить від багатьох компонентів: тривалість користування додатком, кількість внесеної інформації, її актуальність.

Система рейтингів складається з п'яти категорій. Серйозні зміни можуть вносити лише ті, хто досяг четвертого і вище рівня. Чим більше кілометрів з включеною навігацією Waze ви проїдете, тим вище рейтинг.

Безсумнівно, система рейтингів, можливість спілкуватися один з одним, обговорювати теми - це дуже цікаве доповнення до програми. Але це все не головне. Головне - це зручна і якісна навігація. Waze зручна тим, що будь-який телефон або планшет, в якому встановлено програму, замінить найкрутіший навігатор.

вейз в телефоні

В Україні користувачів Waze не так вже й багато. Через це інформація про ситуацію на дорозі, пробках, ремонтних роботах не завжди актуальна. Перевага Waze в Україні виявляється і її недоліком. Попри те, що компанія входить до складу Google, що володіє найточнішою системою карт, зміни тут вносять самі користувачі. Чим більше українців приєднаються до Waze, тим точніше буде в ньому інформація.

В окремому додатку можна створювати карти. Робити це можуть учасники, рейтинг яких не нижче четвірки. Так що з якістю навігації в нашій країні можуть виникати проблеми. Багато карт неповні. Там де дороги відзначені добре, переміщатися нормально. На жаль, таких ділянок не так вже й багато.

Переваги та недоліки додатку Waze

В цілому програма досить непогана. Налаштування тут досить точні. Можна вибрати навіть такі дрібниці як потрібну марку бензину або зовнішній вигляд машини в навігаторі. У меню можна вибирати й зовнішній вигляд карти.

вейз карта

До плюсів можна віднести те, що:

  • карту складають самі користувачі;
  • можна обговорювати новини;
  • спілкуватися в чаті з іншими водіями;
  • великі можливості для налаштування;
  • заходити в навігатор можна з мобільного телефону.

Є у сервісу і певні недоліки:

  • замало даних по Україні;
  • навігатор не працює при повній відсутності інтернету;
  • голосовий пошук працює не кращим чином.

Вас також може зацікавити: Секрети невгасаючої популярності Snapchat

Ваша оцінка: