Я шукаю...

Zombieland: AFK Survival. Чи хороша гра, зроблена за мотивами відомої дилогії?

Zombieland

Що ми уявляємо, коли чуємо фразу "Гра по фільму"? Як правило, нічого хорошого. Так уже склалося, що зробити гідну гру за фільмами не можуть і для пк, не те, що для телефонів. Як правило - це аматорські іграшки, які зроблені лише з метою нажитися на справжніх фанатах того, чи іншого фільму.

Але що якщо самі продюсери фільму виділяють гроші на розробку гри? Та й тим більше вирішують розробити мобільний додаток? З цього вийде Zombieland: AFK Survival. Але чи вийшов він добрим?

зомбіленд зброя

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Про що Zombieland: AFK Survival?

Згадуючи сам фільм, в якому ми спостерігали за запаморочливими пригодами Талахасі та Коламбуса, в компанії Вічіти та Літтл-Рок, ми очікуємо побачити щось подібне в самій грі. І ми це бачимо! Сам фільм - це абсурд. Хороший, якісний абсурд, в якому виживання в умовах зомбі-апокаліпсису показано вже вкрай гротескно і кумедно. У грі це все примножили. Та що тут говорити, один з перших ваших персонажів - це Х'юстон. Астронавт, який може закликати промінь прямо з космосу. Хіба не круто?

Ну а сюжетно гра небагата. Є купа міст, які вам треба пройти. Це і є рівні. На кожному рівні є свої умови. Наприклад, на один можуть потрапити тільки жіночі персонажі, на інший тільки танки, на третьому потрібно мати досить високу сукупну силу персонажів, і так далі.

Персонажі, своєю чергою, самі різні. Звичайно, є і персонажі двох частин фільмів, це важливо. Та чого вже таїти, цілих п'ять варіацій Талахасі. На всі пори року і на всі можливі свята. Відразу видно, творці знають, хто припав до душі мало не більше всіх у фільмі.

А так - це типова колекційна гра. Вам потрібно відкривати своєрідні контейнери, щоб отримувати унікальних персонажів, які допоможуть вам на полі бою. Є багато нових, яких не доводилося бачити в фільмах. І вони, на подив, досить харизматичні і кумедні. Навіть не встигнеш оком кліпнути, як починаєш мріяти про третю частину, де покажуть когось з вашої колекції.

Ну а в цілому все просто. Ви збираєте картки персонажів. Щоб вони були сильнішими, ви збираєте нову зброю для них, нові аксесуари. І просто просуваєтесь далі.

зомбіленд клоун геймплей

Геймплейні особливості

Що ж, говорити про особливості геймплею в подібній грі важкувато. Адже навіть в самій назві сказано, що це AFK Survival. І тут типова колекційна гра. Геймплейно вона не сильно виділяється. Ні, звичайно, якщо так дивитися, то можна провести непогані паралелі з клікерами, де вам потрібно клі

кати, щоб завдавати шкоди ворогам, потрібно активувати своєчасно здатності персонажів, і так далі. Але в основному, вам лише потрібно запускати героїв на поле битви, і чекати, коли вони все зачистять.

Але навіть тут не все так просто. Вам потрібно непогано прораховувати наперед, думати, кого куди відправляти, інакше, є ризик, що ви застрягнете. Вам потрібно відразу розподілити всіх необхідних героїв. Наприклад, на один рівень допускаються тільки жіночі персонажі, в той час, як на іншій - персонжі-танки. Вам треба відразу прорахувати, скільки у вас жіночих персонажів танків, не відправити всіх і відразу в одне місце. Це нагадує непогану стратегію. Плюс, якщо ви не вкладаєте в гру реальних грошей, то такий цінний ресурс, як персонажі - строго обмежений.

Але є і ще одна цікава особливість у гри. Поліпшення персонажів. Коли ви відправляєте персонажа в бій, ви можете за гроші підвищувати його рівень, а потім і зовсім, "прокачувати" його. Під час прокачування, кожен новий досягнутий рівень дасть вам skill point, який ви зможете витратити на поліпшення персонажа. Але, кожен раз, при переході на нову локацію, персонажі скинуті. Однак, прокачування залишається. Це дійсно цікава механіка.

А з прокачуванням зброї все просто. Є різні фрагменти, які потрібні для поліпшення того, чи іншого типу екіпіровки, а далі просто питання в їх наявності.

зомбіленд герой

Переваги гри

Що ж, один з найбільш очевидних - це графіка. Гра дійсно приємна оку, персонажі відмінно намальовані, та й помітна відмінна схожість з прототипами з фільмів. За таким приємно спостерігати, і персонажа, який дійсно виглядає, як оригінал - дуже хочеться отримати.

Крім іншого, локації дійсно цікаві, і є можливість якогось інтерактиву з оточенням. Попри той факт, що гра заявлена, як АФК, знову ж таки, є можливість прямо впливати на прогрес.

Та й що теж хочеться відзначити - це те, що навіть легендарних персонажів отримати не так важко, багато видаються в якості винагороди за рівень. А знайти ключі, або ж сім-карти, щоб відкрити  кейс зі зброєю, або закликати героя - це те, що не є чимось вкрай складним. Так, звичайно, отримати червоні ключі і червоні сімки у вас навряд вийде швидко, але навіть їх ви зможете зібрати.

Та й то, що є купа різних рівнів, з абсолютно різними вимогами і нагородами - це те, що дійсно робить гру різноманітною. Тепер так і хочеться пройти якусь дуже складну локацію, аби отримати улюблених персонажів з фільмів.

Читайте також: Моторошний гротеск або повний Peace, Death - іронічний огляд

зомбіленд колекція

Недоліки Zombieland: AFK Survival

Так, гра потішна і досить цікава, але вона має ряд істотних недоліків, один з яких і зовсім змусив автора припинити гру.

Почнемо з малого. Гра позиціонує себе як АФК виживалка. Отже, від гравця багато не треба. Лише іноді запускати її, щоб отримати доступні нагороди, і прокачати персонажів, щоб ті пішли далі. Але ось є одна суттєва заковика. Так часто відбувається, що коли персонажі впираються в якийсь глухий кут, то вони банально перестають заробляти гроші. Так, все зупиняється на якійсь певній позначці.

Просто уявіть розчарування, коли через пів року заходиш в гру, розраховуєш, що ось, за час відсутності вдалося накопичити вже мільйони мільярдів монет, а бачиш, що все зависло на одній лише точці, яка і була пів року тому. Неприємно.

Але ми йдемо далі, і розуміємо, що гра занадто буквально сприйняла АФК, і взяла це за якийсь стимул. Ось є знову якийсь складний момент на локації. Ви знаходитесь там, намагаєтеся всіляко допомагати своїм персонажам, безжально тикаючи в екран, і активуючи здатності. Але все одно нічого не виходить. Однак, потім ви просто виходите, і спостерігаєте за тим, як під час вашої відсутності прогрес рухається. І тут виникає подив: або це якийсь баг, або персонажі просто соромляться при вас викладатися на всі 100%.

Та й ще проблема в тому, що часом здається неможливим просування. Нібито в один момент зомбі стають надто вже сильними, а у вас немає жодної можливості це змінити. Таке відчуття, ніби гра просить подивитися відео, купити Твінкі (донатна валюта), або ще що. І це теж порядком набридає.

Але сталося ще дещо неприємне, через що гру довелося закинути. Варто відразу зазначити, що якогось особливого прогресу не було, досить середні показники за все і вся. Але ось, за час відсутності в грі, вийшло оновлення. Додали можливість перепроходити рівні з підвищеною складністю, щоб отримати поліпшені нагороди. Але не все так гладко.

Всі мої персонажі були зайняті на інших локаціях. Як уже згадувалося раніше, персонажі не отримали ніякого золота за час відсутності, отже, і не просунулися вже дуже далеко. І, зайшовши на локацію, щоб перевірити, як ідуть успіхи у моїх підопічних, після неприємного подиву, що вони не принесли ніякого доходу, я зіткнулася з багом, який виявився фатальним.

Так як оновлення відразу мені бачити не довелося, мені вирішили його яскраво презентувати, а також, в рамках навчання, надати мені можливість відправитися на одну з локацій, щоб перепройти її. Є тільки одна проблема. У мене немає персонажів, щоб відправити їх на завдання. Гра, мабуть, такого повороту не очікує, тому просто зависає. Я не можу потрапити на локацію, я не можу прибрати з екрана дружнього Коламбуса, який навчає мене всього і відразу. Я просто залишаюся в "мертвому" меню. І так трапляється кожного разу, як ви заходите на будь-яку з наявних локацій. Ви заходите, усвідомлюєте, що ніякого прогресу немає, намагаєтеся марно прокачати якогось з персонажів, в надії, що прогрес хоч трохи зрушиться з мертвої точки, а після, знову бачите це "навчання", яке ніяк не пропустити. З цієї причини, довелося попрощатися з грою.

зомбіленд талахасі

Чи варто грати в Zombieland: AFK Survival?

Відповісти на питання, чи варта гра уваги досить непросто. Адже з одного боку, вона непогано виглядає, є деякі цікаві механіки, є деякі тонкощі, безліч персонажів і всілякої зброї.

Але у гри є деякі недоліки, які буквально вже не дають насолодитися нею повною мірою. Навіть якщо не брати до уваги той фатальний баг, з яким довелося зіткнутися мені, гра все ще є досить затягнутою, іноді нудною. Через те, що персонажі просто так можуть зупинитися в тому чи іншому місці, прогрес є дуже довгим і затягнутим, а іноді, вже починає здаватися, що пройти буквально неможливо. Проблема в тому, що це не дає зануритися і насолодитися. Ні, перші тиждень-два буде дійсно цікаво, адже у вас буде можливість побачити безліч цікавих героїв. Але гра не справляється зі своїм завданням. Навіть заходити зрідка буде вкрай недостатньо, адже вам треба заходити все частіше і частіше. А тоді виникає питання: чи можна назвати Зомбіленд дійсно AFK Survival`ом?

Читайте також: Terraria iOS - гра для шукачів пригод

Ваша оцінка: