Я шукаю...

Яким месенджерам віддають перевагу українці

Месенджери

Зараз в будь-якому магазині додатків можна знайти безліч варіантів для обміну повідомленнями, наприклад, Viber або Facebook Messenger, але крім них, існують і інші, що володіють унікальними функціями та можливостями. Шанувальники різноманітних стікерів, корпоративні співробітники, користувачі, які хочуть знайти для себе найбезпечніший месенджер для зберігання і передачі особистих даних і, навіть геймери, можуть вибрати саме той додаток, що буде оптимальним для їх конкретних завдань.

Додатки для обміну повідомленнями

Месенджерами називаються програмні додатки для обміну повідомленнями в реальному часі за допомогою інтернет з'єднання. Після масового поширення смартфонів і подальшого зростання кількості мобільних додатків, безплатні або недорогі онлайн-чати для спілкування в соціальних мережах стали чудовою альтернативою текстовим повідомленням (SMS), які забезпечувалися операторами стільникового зв'язку. Більшість додатків даного роду здатні запропонувати користувачеві можливості створення і спілкування в групових чатах, обмін відео- та аудіоповідомленнями, передачу файлів, численні варіанти стікерів, смайликів, наклейок, тощо.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

За якими критеріями класифікують месенджери 

Класифікація месенджерів

Досить складно вибрати однозначні критерії за якими можна класифікувати месенджери. Наприклад, деякі з них можуть бути інтегровані в соціальну мережу, до таких відносяться Facebook Messenger, Skype, обмін повідомленнями в Однокласниках. А також самостійні програми, Viber, WhatsApp, Telegram. Месенджери поділяються залежно від призначення, бувають загального і закритого використання (для спілкування локальною мережею або корпоративних завдань). Існують програми, призначені виключно для мобільних пристроїв, а також кросплатформені. Простіше кажучи, варіантів і приводів для поділу месенджерів на категорії може бути безліч:

  • Інтегровані в соціальну мережу або в іншу програму. Мають значний функціонал з підтримкою всіх стандартних можливостей, в тому числі обмін файлами та набір власних смайлів. Для посилання та отримання повідомлень не потрібне попереднє звантаження;
  • Самостійні програми. Щоб почати користуватися таким месенджером його необхідно завантажити та встановити на свій пристрій. Можуть мати додаткові унікальні функції, відеозв'язок, голосові дзвінки, але це необов'язково. Наприклад, WhatsApp, призначений виключно для спілкування в текстовому форматі;
  • Інтегровані частково. Мають функцію «перехоплення» списку контактів з інших сервісів або соціальних мереж. Також вимагають попереднього звантаження. Найбільш поширеним прикладом частково інтегрованою програми є Facebook Messenger;
  • Мобільні додатки. Доступні для використання в мобільних пристроях. Популярність виключно таких месенджерів поступово згасає, бо основний ухил робиться на мультиплатформеність. Нерідкі випадки, коли такі програми надалі адаптують для роботи в інших операційних системах, що дозволяє значно розширити кількість користувачів;
  • Призначені для установки на будь-який пристрій під управлінням різних ОС, в тому числі на персональні комп'ютери. Як правило, такі месенджери є інтегрованими, але поступово до їх списку стали відноситися Telegram, Viber та інші.

Українські месенджери

Згідно зі статистичними підрахунками, метою яких було визначити найпопулярніші месенджери у світі, станом на кінець 2020 року лідирує з великим відривом месенджер WhatsApp, аудиторія якого перевищує два мільярди користувачів. Додаток використовується людьми для спілкування в більш ніж 180 країнах, в більшості з яких є абсолютним лідером ринку.

Найпопулярніші месенджери

WhatsApp вкрай простий в освоєнні й використанні месенджер, який пропонує користувачеві найбільш затребувані функції, які забезпечують комфортні умови для листування. Додаток спеціалізується саме на текстових повідомленнях, тому не підтримує функцію дзвінків, що в свою чергу, може відлякувати частину аудиторії, проте, саме ця особливість в поєднанні з інтуїтивно зрозумілим і не перевантаженим інтерфейсом забезпечує месенджеру всесвітню популярність.

Viber на Айфон

Встановити додаток Вайбер можна на будь-який пристрій, планшет, смартфон або комп'ютер. Говорячи про найпопулярніші месенджери в Україні, Viber неможливо обійти стороною, адже його знають і використовують на постійній основі люди будь-якого віку. Додаток дозволяє не тільки переписуватися в текстовому форматі, а й здійснювати безплатні відеодзвінки, забезпечуючи тим самим можливість вільного спілкування з родиною і друзями, незалежно від місцезнаходження і відстані. Більшість українських користувачів вважають саме цей месенджер оптимальним для використання не тільки для особистих цілей, а й універсальним інструментом для корпоративної комунікації, постановки та вирішення поточних завдань.

Facebook Messenger на iOS

Facebook messenger

Даний продукт був розроблений на основі однойменної соціальної мережі, а головною перевагою Facebook Messenger є відсутність прив'язки до окремої платформи, завдяки цьому, додаток дозволяє відправляти повідомлення не тільки в мережі Facebook, але і на електронну адресу, а також у вигляді SMS на номер телефону для окремих операторів, які підтримують подібну функцію.

Telegram на iPhone

Станом на сьогодні додатком Telegram користується понад 400 млн користувачів, месенджер відомий високим рівнем безпеки та широкими функціональними можливостями. Мінімалістичний інтерфейс, швидка робота на будь-якому пристрої, будь то смартфон або комп'ютер, підтримка групових чатів, все це є безумовними перевагами Telegram.

Розробники телеграм додали у свій додаток спеціальних ботів, за допомогою яких можна швидко отримати необхідну інформацію, наприклад, прогноз погоди, курс валют і багато іншого. Також окремі боти спеціалізуються на завантаженні відео або музики з інших медіаресурс. Список доступних ботів регулярно поповнюється, а їх можливості стають більш вражаючими.

Серед специфічних функцій, які відсутні в інших месенджерах, варто відзначити Telegram-канали, які наближають його до статусу соціальної мережі. Власник такого каналу може розміщувати пости на різні теми в будь-якому форматі, а не тільки у вигляді тексту, це можуть бути зображення, відеоролики, аудіо- або відеоповідомлення. Канали бувають відкритими або закритими, щоб отримати доступ до закритого каналу, користувач повинен подати заявку на вступ, а інформація, яка в ньому міститься, стане доступною після схвалення адміністратором. Найчастіше, канали в Telegram використовуються для наповнення розважальним або новинним контентом, а також в рекламних цілях. На території нашої країни додаток користується особливою популярністю у молодого покоління тому, що замінює собою безліч інших інформаційних ресурсів.

Більше про Telegram тут.

Skype для Apple

Skype - перший додаток для відеодзвінків

Скайп - один з перших додатків для спілкування який може похвалитися великою кількістю користувачів на території України. В період особливої ​​популярності Skype багато хто продовжував спілкуватися за допомогою соціальних мереж, а для відеодзвінків використовували саме Скайп. Надалі додаток для багатьох став альтернативою спілкуванню в соц. мережах, підкоривши аудиторію зручним функціоналом і відсутністю зайвої інформації, якою перевантажені багато соціальних мереж. Зараз Skype отримав оновлений, сучасний дизайн і так само дозволяє здійснювати дзвінки та відправляти миттєві повідомлення, в тому числі його часто використовують як корпоративного месенджера для передачі інформації.

Який месенджер краще вибрати на айфон

Крім уже згаданих месенджерів існує безліч інших альтернатив, Messages від Apple, Hangouts від Google і так далі. Вибрати найкращий додаток практично неможливо, для кожного користувача вирішальним фактором можуть бути різні критерії, залежно від індивідуальних переваг і стилю спілкування в мережі. Серед загальноприйнятих критеріїв, що визначають конкурентоспроможність месенджера виділяють:

  • Гнучкість налаштування та інтуїтивність інтерфейсу;
  • Мультиплатформеність;
  • Швидкість роботи;
  • Синхронізація зі списком контактів з інших додатків;
  • Наявність додаткових функцій;

Більшість згаданих месенджерів застосовують технологію шифрування end-to-end encryption для захисту персональних даних, в деяких вона встановлена ​​за замовчуванням, в деяких для її активації потрібно використовувати секретні чати. Принцип роботи такого шифру полягає в неможливості розшифрувати листування на сервері додатка, оскільки для декодування використовуються ключі, розташовані на пристроях користувачів.

Який месенджер обрати

Сучасні гаджети дозволяють встановлювати практично будь-яку кількість програм, тому багато хто не обмежуються спілкуванням в одному месенджері, а використовують кілька або більше. До того ж як зареєструватися в месенджері знає майже кожен, адже для цього потрібно ввести декілька даних, номер телефону, ім'я користувача, а спілкування можна почати негайно, відразу після синхронізації додатка зі списком контактів в телефоні. У деяких випадках, наявність декількох месенджерів просто необхідна, адже не у кожного може бути встановлена саме та програма, якою користуєтеся ви, тому для зв'язку з потрібною людиною іноді доводиться підлаштовуватися в залежності від того, якому додатку надає перевагу саме вона.

Дізнайтесь, що таке TED.

Поява згаданих додатків і їх можливості значно спростили комунікацію між людьми, спілкуватися з друзями, заводити нові знайомства, брати участь в організаційних заходах і вирішувати будь-які, в тому числі бізнес-завдання, стало набагато простіше і швидше.

Ваша оцінка: