Я шукаю...

Огляд Telegram: які функції містить популярний месенджер?

Telegram на iPhone

Telegram: найпопулярніший месенджер пострадянського простору

На всьому пострадянському просторі, напевно, не знайдеться жодної людини яка б не чула про Telegram. Цей месенджер став надзвичайно популярним через свою багатофункціональність та зручність у використанні, і хоча він далеко не ідеальний, як може здатись, на перший погляд, все ж таки Telegram заслужено посідає одне з призових місць у списку улюблених додатків наших користувачів. Давайте ж розглянемо плюси та мінуси цього додатка та історію його становлення.

Історія розвитку Telegram

Починається історія нашого месенджера з того, що у 2006 році Павлом Дуровим була створена соціальна мережа «ВКонтакте», яка і принесла її творцю першу славу та заробіток. Отримавши стабільний дохід Дуров отримав більше часу для роздумів над новими проєктами та способами їх реалізації. Таким проєктом став Telegram. Поштовхом для створення месенджера стали такі кричущі зараз проблеми як безпека та конфіденційність інформації. Після інциденту з Російською владою, засновник добре відомої нам соціальної мережі вперше замислився над тим, як гарантувати собі та користувачам право на безпеку листування та зі своїм братом вирішив розробити нову систему шифрування MTProto, платформою для якої й став Telegram.

Telegram на iPhone

З 2013 року додаток стає доступним на iOS та Android та поступово починає набирати популярність, яка росте і наразі.

Комунікація. Як користуватися Телеграмом?

Головна функція Телеграму – забезпечення обміну інформацією, тому багатьом людям цікаво як ним можна користуватися. Для цього у додатку наявні декілька способів ведення спілкування:

Чати у хмарі – звичайні чати, які зберігаються в інтернеті, а тому доступні з усіх пристроїв, на яких клієнт встановив додаток. Попри те, що це робить вас менш прив’язаним до свого смартфону, все ж таки не поспішайте відкладати його далі, адже для користувачів мобільного додатка доступна спеціальна функція прочитання повідомлення без оповіщення про це відправника. Просто затисніть палець над спливним вікном нового повідомлення та переглядайте сповіщення без відома відправника. Також в таких чатах є можливість поставити таймер на видалення вашого повідомлення. Для цього, потрібно при відправленні файлу через кнопку «скріпки» натиснути на цей файл та через таймер задати час самознищення. Файл видалиться через вказаний час після прочитання повідомлення адресатом. Також доступна функція встановлення таймеру на відправлення повідомлення.

Telegram на iPhone

Читайте також: Twitter: огляд популярної соціальної мережі

Не так давно в Telegram з’явилася ще одна дуже корисна функція, пов’язана з чатами. Тепер для ще зручнішого використання додатку ви можете створити потрібні вам теки з бесідами. Якщо у вас є багато чатів, які пов’язані з різними сферами життя і ви хочете їх розділити, просто створіть теку. Таким чином буде легше знайти чати для роботи, навчання, інформаційні канали та діалоги з іншими користувачами.

Ще одна корисна риса Телеграму – редагування повідомлень. Часто трапляються ситуації, коли користувачі випадково натискають не на ту клавішу і надсилають повідомлення, а виправити надіслане вже не можна. Проте в цьому месенджері можна про це не перейматись: просто натисніть на потрібне повідомлення і Телеграм запропонує вам його змінити.

Секретні чати в Телеграмі

Секретні чати не зберігаються на жодному сервері, шифруються прямо в діалозі з іншим користувачем та періодично видаляються їхніми власниками прямо в Телеграмі. Щоб почати секретний чат, потрібно зайти у звичайний діалог з іншою людиною, натиснути на три крапки у верхній правій частині екрану та вибрати опцію «Почати секретний чат». Як тільки ви це зробите, інший користувач повинен буде підтвердити ваше запрошення. Після цього можна починати секретний чат і насолоджуватись захищеним спілкуванням. 

Telegram на iPhone

У Телеграмі доступні також дзвінки та відеоконференції, тому вам необов’язково  завжди спілкуватися з іншими користувачами у текстовому форматі. Просто переконайтеся, що ваше підключення до мережі стабільне і насолоджуйтеся спілкуванням.

Групи – одна з найзручніших можливостей Telegram. Вони дають можливість збирати до 200 тисяч користувачів в одному чаті. Такі групи можуть бути як тематичними, так і чудово підходити для роботи, навчання і так далі. Завдяки багатому функціоналу, спілкування в таких групах є дуже зручним. Тут можна з легкістю відповідати на повідомлення інших юзерів та згадувати в діалозі того користувача, до якого вам потрібно звернутися. Звичайні групи містять в собі до 200 учасників, тому вони підходять для університету та роботи. У них будь-хто може редагувати налаштування групи, додавати нових учасників та міняти головну картинку.  Супергрупи є набагато більшими та можуть містити до 200 тисяч учасників, тому вони підійдуть для чисельніших спільнот.

Telegram на iPhone

Для створення супергрупи потрібно трохи погратися з налаштуваннями, а саме: зробити групу публічною, змінити налаштування глобальних прав або обмежити якогось учасника групи.

Канали в Телеграмі

На перший погляд, може здатися, що канали нічим не відрізняються від груп, але це не так. Канали в Телеграмі розроблені спеціально для того, щоб поширювати різну інформацію широкій аудиторії. На відміну від груп, тут немає жодних обмежень в кількості учасників. Зазвичай канали покликані взаємодіяти з великою аудиторією, тому в них завжди можна знайти багато опитувань, медіавмісту і так далі. Будь-який канал ви можете легко знайти в самому Телеграмі. Для цього потрібно просто вписати слово, що буде близьким за тематикою до того, що ви шукаєте, і пропозиції автоматично почнуть з’являтися на екрані. Це може бути все що завгодно від книг та фільмів до каналів з технічними оглядами.

Telegram на iPhone

Варто прочитати: Додатки на iPhone, яких варто уникати за будь-яку ціну

Підсумовуючи всі функції  Telegram, точно можна сказати, що цей месенджер вміщує в собі:

  • Креативність
  • Конфіденційність
  • Зручність

Проблеми Телеграму – які вони?

Основною проблемою для Телеграму останнім часом став надзвичайно великий приплив користувачів, який створив як функціональні, так і фінансові проблеми. До функціональних проблем можна віднести збільшення частоти перебоїв у роботі месенджера та подекуди нестабільний зв’язок. Фінансові проблеми мають дещо глибше коріння і полягають у тому, додаток ніяк не фінансується. Проєкт тримався на грошах інвесторів які вкладалися в нову криптовалюту TON, яка мала б забезпечити роботу месенджера, адже рекламної монетизації додаток не мав, однак через заборону її запуску Сполученими Штатами, інвестори почали вимагати назад свої гроші й для того, щоб втримати своє творіння на плаву Дуров прийняв рішення про монетизацію додатка.

Telegram на iPhone

На нашу думку, Telegram вартий того, щоб ним користувалися. Попри деякі недоліки, які ви, можливо, навіть не відчуєте, функціонал цього сервісу залишає після себе позитивні враження. Цей месенджер чудово підійде для щоденного використання, а ви навряд пожалкуєте, що завантажили саме його.

Telegram набуває популярності в користуванні з шаленою швидкістю. Це мобільний додаток для обміну повідомленнями, фото, відео іншими файлами. І засновником якого є Павло Дуров, що створив ще одну соціальну мережу «Вконтакте».

Великим плюсом Telegram є захист ваших діалогів від перегляду іншими людьми. Також цей додаток можна використовувати не лише в телефоні, а й встановити на комп’ютер. Крім цього є функція для захисту ваших повідомлень – це секретний чат. Є гарантія в тому, що всі діалоги не зберігаються на серверах компанії, а є лише на пристроях співрозмовників.

Ще однією цікавою особливістю Telegram – це можливість вести групові діалоги. А кількість може бути до 5 тисяч людей. Наприклад, це дуже добре для робочих чатів.

Також одна унікальна функція цього додатку є боти, тобто спеціальні акаунти, які можуть обробляти і відправляти повідомлення в автоматичному режимі. Вони набувають неабияку популярність через свою комфортність й швидкість.

Хочемо вам запропонувати список цікавих Telegram-каналів на будь-який смак, що також є цікавою альтернативою цього додатка

Різноманітність Telegram каналів

1. Україна туристична. Про цікаві факти нашої держави, де не завжди розкажуть на уроках історії.

2. Львів. Про історичне місто України зі своєю культурою.

3. Lowcost UA: дешеві мандрівки. Там інформують стосовно усіх акцій авіакомпаній, знижки на автобуси і гарячі тури.

4. Почни Щось! Кому цікава тема бізнесу та економіки, то вам саме на цей канал. Адже там корисні статті та новини на бізнес-тематику. Підійде тим, хто хоче більше розбиратися в криптовалюті. Також є ще новини про штучний інтелект, огляди ділової літератури та багато чого іншого.

5. SoundSystem. Це музичний плеєр для того, щоб твої улюблені пісні були завжди з тобою. І не обов`язково бути он-лайн.

6. Кіноман. У цьому каналі є актуальні новини кіно і трейлери найближчих прем`єр. Коротко і цікаво.

7. Хвиля. Традиційний канал про українську музику.

8. Комікси українською. Фанати коміксів точно оцінять!

9. Щось не то. Сучасний український гумор з ноткою іронією, що точно підійде ваш настрій.

10. Файні меми. Канал з українськими кумедними мемами.

11. ZNOUA. Усе про ЗНО. Допомагає учням підготуватися до здачі екзаменів.

Актуальні новини в Telegram12. Корректаріум. А тут ви зможете отримувати щодня поради стосовно української мови.

13. Типова Україна. Найгарячіші та найновіші новини України.

14. Black Journal. Новини про зірок шоу-бізнесу.

15. Давідов. Індекс. Експертний канал про політику, де включені інсайди та ексклюзиви.

16. Погода. Бот, який покаже вам погоду твоєму місті.

17. Mak_Sharo. Кохання і відносини. Є цікаві лайфхаки.

18. Це нормально. Канал, яким керує психолог Аріна Вінтовкіна про відносини.

19. Погляд зсередини. Є цікаві статті щодо різноманітних професій, починаючи від космонавта і закінчуючи прибиральницею.

20. Дудь. Telegram-канал відомого інтерв`юєра Юрія Дудя.

21. Почалось! Про новини: від самих важливих і смішних до самих шокуючих. Все найцікавіше, що відбувається у світі.

22. Наука від Funscience. Цікаве про науку, технологію і космос.

23. TechSparks. Канал про науку, Інтернет, маркетинг, технологію.

24. Бібліотека програміста. Там є відеолекції та наукові статті.

Корисна інформація в Telegram-каналах25. Телеблог. Це є головний блог про Telegram. Новини, інсайди, лайфхаки.

26. Експлойт. ІТ, технології, секрети та новини Інтернету.

27. ЖЮ. Медіа про вірусні відео в мережі.

28. РинкиГрошіВлада. Фінансова аналітика, інсайди, головні політичні новини, інсайди і їхній вплив на структуру ринку. Також є поради стосовно управління капіталом.

29. ВЧК-ОГПУ. Найсвіжіші новини про чиновників, гангстерів та олігархів.

30. BitLenta. Це канал про найважливіші новини криптовалюти.

31. КриптоКондрашов. Там багато цікавих фактів про рідні типи криптовалют. Корисна інформація, якщо маєте бажання розвиватися у цій сфері.

32. Школа мислення. Там є цікаві задачі, головоломки та загадки.

33. Епоха 90-х. Цей канал для «ностальгуючих» людей по 90-м. Показана естетика епохи цього часу.

34. Be in Progress. Про саморозвиток.

35. Моя освіта. Дуже корисний канал, адже там є безплатні лекції, курси та освітні програми. І ще знижки для навчання. Тому, якщо любите навчатися і розвиватися, то вам сюди.

36. Маловідомі факти. Розповіді, аналіз, анотації про науку, бізнес і технологію.

Безкоштовна та цінна інформація в Telegram37. Оді. Про дизайн. Актуальний журнал для дизайнерів. Мотивація, навчання та інструменти.

38. Physics. Math. Code. Канал для фізиків та математиків.

39. ГолРед. Там ви зможете знайти поради стосовно статей про текст, редагування та реклами.

40. Класична музика. Російськомовний канал про класичну музику. Там публікуються шедеври світової музикальної культури. Також є і короткі факти про класичну музику.

41. Hip-hop Music. Музика в стилях Hip-hop, Rap, R&B.

42. Deep House. Це канал для любителів спокійної та глибокої музики.

43. Популярна музика. Щодня прем’єри пісень, відеокліпів, альбомів. Ще підбірка найвідоміших виконавців та ді-джеїв зі всього світу.

44. Movies & Books in English. У цьому каналі безплатна колекція фільмів в оригіналі, а також добірка додаткових матеріалів для вивчення англійської мови.

45. Англійська мова. Канал, де щодня можна отримувати нові слова, фрази та корисні вирази для розмови на англійській.

 46. Англійський з нуля. Якщо ви не знаєте цю мову, але маєте бажання вивчити, то для початку можете спробувати цей канал.

Пізнавайте світ з Telegram

47. Компас. Канал про розвиток особистості.

48. Меланхолія. Психологія – це чудовий спосіб дізнатися про себе та інших людей. Якщо вам це цікаво, то цей канал дасть багато цікавої інформації.

49. Дмитрій Корпачов. Канал відомого українського психолога про сімейні взаємовідносини, виховання дітей та самореалізацію.

50. Інь-Янь. Все про кохання і відносини.

Ми запропонували вам 50 Telegram-каналів найрізноманітніших тем, де кожен може знайти те, що йому до душі.

Розвивайтесь, слухайте музику, вивчайте мови та пізнавайте світ! А ми раді, якщо ця інформація вам була корисна.

Ваша оцінка: