Я шукаю...

Порівняння Touch Id та Face Id: відмінності, плюси, мінуси

Порівняння Touch Id та Face Id

На питання, що це за система Touch, відповідь проста – це ідентифікація сканера пальця, служить надійним захистом особистої інформації. Багатьох також цікавить, що це таке Face. Система є результатом передових пристроїв й різних програмних компонентів.

Після впровадження можливості Face Id на iPhone, більшість споживачів занепокоїлися, що інноваційна функція не така безпечна й легка в застосуванні, як стандартний сенсорний індикатор на базі звичайного відбитку пальця. Компанія Apple поспішає заспокоїти своїх абонентів, пояснює, що майбутнього не варто боятися.

На YouTube присутні різні ролики, що показують спроби людей робити різні фокуси, щоб обдурити Face завдяки маскам, але обличчя кожної людини унікальне. Вся інформація залишається всередині смартфона, завдяки чому  зламати дані в хмарі просто неможливо.

Варто прочитати: Що таке функція True Tone і чому вона насправді є корисною

Однак, Apple згодна з тим, що додаток може обдурити ваш близнюк, тому в цій ситуації варто задуматися про додаткові заходи безпеки. Деякі запитують, чи працює система, якщо надіти окуляри для зору або від сонця. З приводу цього компанія відповіла, що люди, які ставлять такі питання, просто не знають принцип дії систем, не можуть зрозуміти, як саме працює Touch Id на iPhone. Інфрачервоні пристрої здатні проникнути в навіть захисні окуляри, завдяки чому система чітко бачить стан ваших очей (закриті вони чи відкриті), в який бік вони дивляться. Дана можливість дуже актуальна для розпізнавання, завдяки чому попереджається відключення телефону, поки ви на нього дивитеся.
Сканування пальця

В ідентифікації особистості Face ви повністю захищені можливістю уваги, в той час, як в Touch така функція відсутня. Якщо ви не боїтеся, що ваш iPhone хтось розблокує, то просто відключіть цю функцію в розділі налаштувань. Завдяки цьому прискориться процес розблокування, правда, знизитися рівень безпеки. Якщо почати порівнювати Face Id проти Touch Id, то більшість користувачів вважають, що перший варіант більш повільний. Він також виконує проєктування інфрачервоних рівнів на особу власника, сканує їх, перевіряє справжність інформації, що зберігається в хмарі. Процедура досить тривала, правильно виконане розблокування робить роботу системи процесу більш удосконаленою, оскільки вивчення особи відбувається при різному освітленні.

Під час сканування Face Id основна увага приділяється таким частинам особи, як рот, ніс та очі. Якщо одну з перерахованих частин чим-небудь закрити, процес не буде відтворюватися.

У деяких ситуаціях робота ідентифікатора може дати збій (наприклад, якщо на особу надіта захисна маска лижника). Touch Id перестає працювати, якщо ваш палець занадто мокрий або брудний, на руки нанесений крем або бальзам, є шрам або ранка. Багато абоненти скаржилися, що не можуть виконати розблокування, якщо пальці стиснулися після басейну. В цьому випадку Face Id краще через те, що систему не бентежать порізи, бруд, опухле обличчя.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Який сканер краще обирати

Внаслідок того, що в наше життя увійшли різноманітні пристрої, були придумані різні заходи безпеки для збереження особистої інформації. Компанія Apple розробила спеціальні механізми розблокування, які не дозволяють користуватися смартфоном третім особам.
Спеціальний механізм розблокування

Найбільш популярними є сканери, про які говорилося вище:

 • Touch Id – ідентифікація власника за відбитком пальця. Розблокування відбувається за допомогою дотику до місця, розташованому на планшеті або телефоні. У момент торкання пристрій починає шукати, порівнює з уже занесеним в систему варіантом, при наявності збігів відбувається розблокування.
 • Face Id – суть полягає в тому, щоб інфрачервоні промені просканували ваше обличчя за допомогою 30 000 точок, потім також здійснюється порівняння з занесеним раніше еталоном.

Якщо перший скан може іноді давати збої, то з другим такого не трапляється. Особа сканується в темряві, в окулярах, не виникає жодних труднощів з розблокуванням. Врахуйте, для виконання даного процесу необхідно зробити рух головою. Єдиний нюанс – якщо у вас є близнюк, він без проблем зможе скористатися вашим телефоном.

Що краще й безпечніше вирішувати вам, ми не рекомендуємо гнатися за новинками. Варто вибирати найбільш відповідний особисто для вас варіант. Для цього ми надаємо інформацію про плюси та мінуси даних систем сканування:

 • Завдяки Face Id досить просто подивитися на смартфон, відпадає необхідність тримати його під певним кутом. Розблокування Touch Id більш звична: при діставанні смартфона можна відразу натиснути необхідну клавішу. Виходячи з цього, перший варіант більш безпечний.
 • Якщо у вас мокрі руки, то ви не зможете виконати розблокування пальцем. У випадку з обличчям сканеру неважливо який ви маєте вигляд.

Всупереч всім перевагам, пристрої слід тестувати. Apple збирається покращувати Face Id, внаслідок чого користувачі забудуть про сканування за допомогою відбитка пальця. Дана технологія є перспективною, цікавою, простою.
Покращений Face Id

Принцип дії Face на Android

Навчити смартфон відразу запам'ятовувати обличчя завдання досить-таки складне. Спочатку він вчиться пізнавати окремі частини, виділяти конкретні ознаки, відрізняти їх від інших. Процес виконується за допомогою надточної нейронної мережі й певних фільтрів.

Нейросеть містить в собі кілька шарів:

 • перший – потрапляє зображення з вашим обличчям;
 • другий – використовуються фільтри, виділяються окремі ознаки;
 • третій – відбувається визначення людини.

Останній шар нам не потрібен, все закінчується на другому. Тому якщо вам цікаво, чим відрізняється Face Id на андроїді, ми відповімо – розробник навчає нейронну мережу збирати окремі ознаки. Однак це ще не дозволяє повністю ідентифікувати особу. Кожна ознака асоціюється з конкретною частиною, повністю весь набір називається вектором, який можна зобразити у просторі. У нейросеть відбувається подача людини зі світлою шкірою та блакитними очима, на виході виходить два числа. Якщо подати фото людини з темною шкірою й очима, також отримаємо два числа, але зовсім інші. При наявності трьох ознак вийде тривимірний вектор.
Цікава інформація: ТОП програм для створення презентацій на iPhone

 Правильне застосування сенсорного розпізнавання Face Id

Під час розблокування варто приділити увагу деяким нюансам, в іншому випадку ви не досягнете бажаного результату:

 1. Варто враховувати освітлення. Виконувати калібрування слід при якісному світі, хоча розпізнавання може відбуватися в напівтемряві.
 2. Під час зчитування особи необхідно триматися на доступній відстані. Краще залишити невеликий запас, ніж потім постійно прикладати обличчя до дисплея.
 3. Не намагайтеся повертатися занадто швидко. Вертіти головою необхідно дуже повільно, таким чином, вийде кращий скан.
 4. Не варто здійснювати настройку на ходу або лежачи. Положення повинно бути виключно спокійним та вертикальним.
  Розпізнавання Face Id

Якщо калібрування виконане правильно, можете блокувати гаджет. Дослідження показали максимальну надійність даного процесу: шанс, що розблокувати смартфон зможе сторонній один на мільйон. Обдурити систему за допомогою фото та зліпків неможливо. Дані зберігаються в блоці процесора, в якому постійно підвищується рівень безпеки.

Де буде розміщений Touch Id на iPhone 13

За останній час було отримано кілька підтверджень, що компанія Apple поверне сканування пальця. Причому воно буде знаходитися відразу під екраном iPhone 13. Правда, присутній натяк на те, що трапиться це як мінімум через рік. Однак, знаючи розробників фірми, все може бути переграно в будь-який момент. Зараз повернення Touch Id найбільш актуально. Це обумовлено періодом пандемії, адже велика частина людей носить маску, внаслідок чого розпізнавання особи не спрацьовує або її необхідно постійно знімати.

Обіцяють, що сканер пальця буде швидшим, надійним, охоплювати приблизно 77% (що значно більше минулого покоління). Наприклад, Qualcomm хоче розмістити його в кнопці джерела живлення. Якщо Apple піде їхній прикладом, точно знадобитися близько року на розробку. Традиційний Touch Id для більшості людей практичний та зручний, ніж нововведення, яке вже запущено в телефонах Samsung Galaxy S21.

Ваша оцінка: