Я шукаю...

Поява нових роз’ємів у майбутніх MacBook Pro

Роз’єм MacBook Pro

У кінці квітня 2021 року інформагентство Blomberg повідомило про те, що Apple стала жертвою атаки Ransomware, основною метою якої є блокування доступу до певних файлів шляхом їх шифрування для отримання викупу за відкриття доступу до необхідної інформації. Креслення останніх розробок, де є інформація й про нові роз'єми Apple, можуть стати доступними широкому загалу до офіційного релізу. 

Варто прочитати: невідкладна допомога при падінні Айфона у воду.

Роз’єм MacBook Pro

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Квітнева хакерська атака на одного з постачальників Apple

Російські хакери REvil, не просто вимагали від американської компанії викуп, але й погрожували зробити їх публічними. 

Слід зазначити, що атака Ransomware відбувалась якраз тоді, коли американська корпорація представила нову лінійку продукції, а саме iPad та iMac. Так звані чорні капелюхи, як ще називають хакерів, що порушують комп'ютерну безпеку різноманітних компаній та організацій, запевнили, що викрали креслення останніх продуктів американської компанії. Звісно, така інформація наробила галасу в інформаційному просторі. 

У Bloomberg зазнають, що хакери розмістили інформацію про злом у своєму блозі у DarkNet. Вони запевняють, що отримали доступ до комп'ютерної мережі Quanta Computer Inc. Що знаємо про Quanta Computer? Тайванська компанія є одним з основних постачальників Apple, й займається питаннями, пов'язаними з виробництвом MacBook.

За перевіреними джерелами Bloomberg, які побажали залишитись невідомими, REvil назвала цю атаку однією з найбільших в історії, й в цей час набирає нових членів у свою команду. Ще слід зазначити, що за словами представників REvil, що знову було опубліковано у їхньому публічному блозі у DarkNet, Quanta стане їх останньою жертвою. Розмір викупу складає 50 млн USD. Таку ж суму група хакерів раніше запросила й у компанії Acer. 

Дійсно, тайванська компанія Quanta підтвердила інформацію про хакерську атаку. У Apple вивчають ситуацію, що склалася, та ніяких подробиць щодо інциденту не надають. 

Варто прочитати: найбільші скандали в Apple.

Роз’єм MacBook Pro

Роз'єми повертаються? 

Саме завдяки публікації деяких креслень, отриманих незаконним шляхом хакерам REvil, вдалось розширити уявлення про те, що якими будуть нові версії MacBook Pro. Схоже на те, у комп'ютерах нової генерації з'являться нові роз'єми. 

Покладаючи на те, що пишуть експерти у мережі Інтернет щодо розробок Apple за останні 10 років, коли вже Стів Джобс покинув Apple, багато чого змінилось, адже поціновувачі продукції американської корпорації досить критично оцінюють розробки останнього десятиліття. Причиною тому став й випуск компактного розміру iPad, який не дуже то й подобався засновнику корпорації.

Потім Apple пішла ще далі, та взагалі вирішила випускати комп'ютери без розʼємів, що шокувало багатьох шанувальників бренду. Вже не було ні магнітного конектора MagSafe, ні слоту для карт памʼяті, ні USB-A. Спираючись на нові креслення, не пройшло й 10 років, як Apple вирішила піти на примирення з користувачами лінійки продукції Apple, та повернулась до того, чого так не вистачало. Йдеться у тому числі про роз'єми. 

Нехай MagSafe буде у двох нових версіях комп'ютера від Apple, слот для SD-карт повинен з'явитися лишень у професійному варіанті. 

Роз’єм MacBook Pro

Повернення MagSafe в MacBook Air 2021

MagSafe вважають дійсно крутою деталлю, відмова від якої у свій час стала помилкою Apple. Це думка постійних користувачів продукції Apple, у той час, як у розробників, була трохи інша позиція щодо MagSafe, скоріш за все. Втім поява MagSafe вже не стала приголомшливою для поціновувачів Apple тільки тому, що новий телефон iPhone 12 вже випускається з магнітною зарядкою. Тому те, що з'являться MacBook з підтримкою магнітної зарядки, вже було більш ніж очевидним.

Буде MagSafe таким, як раніше? Скоріш за все, ні, адже Apple вміє дивувати. Та й шанувальники продукції американської корпорації стають вже жорсткішими у своїх висловлюваннях щодо оновлень. Не встигла Apple серйозно послабити позицію щодо зміни звуку під час підключення зарядки або іншого функціоналу, як користувачі більш вимогливими. Так що ж зробить Apple?

Експерти вважають, що підключати магніт через роз'єм USB-С не є доцільним. Ідея MagSafe полягає у просторі користування та кріплення. Через USB-С не вдасться досягти поставленої мети, адже заважає глибока посадка конектора. Тому, скоріш за все, розробники запропонують новий варіант роз'єму.

Роз’єм MacBook Pro

Слот для карт памʼяті в MacBook Pro

Звичайно, за останні 5 років, поки не було слоту для карт пам'яті, користувачі знайшли інші способи, як все ж обійтись без них. Тут йдеться й про хмару, де можна зберігати фотографії та відео. Багатьом стали у нагоду перехідники. Та все ж користувачі були незадоволені, адже це незручно, та ускладнює прості процеси. Тому повернення слоту для карт пам'яті є проявом турботи Apple. Адже користувачі ще 5 років тому не зрозуміли, що комп'ютери зі слотами для карт памʼяті випускались з турботою про кожного. Apple розклала все по поличках, і всім стало все зрозумілим.  

У Bloomberg підкреслюють, що MacBook Pro з новими можливостями є підтвердженням того, що все-таки Apple прислухається до всіх, хто є користувачем Mac. Розробка професійних комп'ютерів зі слотами для карт пам'яті дозволить просто та швидко заливати фотоконтент та відеоконтент на комп'ютер. Відсутність слоту вкрай здивувала професійних фотографів у 2016 році, у той час, як зараз вони можуть знову користуватись звичним функціоналом. 

Так склалось, що навіть з появою хмари не стало простіше або зручніше перекидати фотографії та відео з камер на комп'ютер. Використання ж перехідників пов'язане з ускладненням досить простих задач. 

Аналітик TF Securities Ming-Chi Kuo, який є досить впливовим експертом, запевняє, що у нових версіях MacBook буде ще декілька нових конекторів, окрім MagSafe. Попри те, що Ming-Chi Kuo не надав більш детальної інформації, все ж у шанувальників продукції Apple варіантів не так багато. Багато, хто не ставить на порт Ethernet, який використовується не так часто. Є припущення, що, можливо, у нових моделях вже буде Smart Connector, який є частиною традиційної комплектації iPad від Apple ось уже кілька років.

Ваша оцінка: