Я шукаю...

Тенденція екологічних подорожей: що таке екотуризм

фотографія природи

Не можна не відзначити те, що кожен мріє зробити світ трішки краще, а також відвідати величезну кількість країн і місць. Якщо поєднати ці дві мети, то ми отримаємо ініціативу, яка може змінити світ. Усвідомленість приходить тоді, коли людина починає замислюватися про свій вплив на навколишнє середовище. На щастя, на цей час все більше людей і великих компаній схиляються в бік екологічно чистого життя. І якщо компанії віддають перевагу позбавленню від вуглецевого сліду, прості жителі вважають за краще усвідомлене споживацтво та екотуризм.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Екотуризм - що це?

Напевно, кожен сам для себе повинен вирішити, що для нього означає екотуризм. Можливо, він складається в волонтерства на природі, суботниках та висаджування дерев, а може це відпочинок далеко від цивілізації в натуральних хатинах з солом'яною стріхою на березі моря. Комусь здасться, що екотуризм - це вилазка на природу з наметом, величезним рюкзаком і гітарою. А може піти на природу з друзями й не залишити там ніякого сміття і не вбити тварин є екологічно чистим дозвіллям?

туристи йдуть

Експерти, не церемонячись, виставляють своє позначення даного терміну. У правильному розумінні, екотуризм - це значить здійснювати відповідальні подорожі в місця, де царює природа, сприяти охороні природної території та покращувати добробут місцевого населення. Якщо ви бажаєте зробити відповідальну подорож з ухилом на захист навколишнього середовища, то важливо перед цим побудувати маршрут самостійно.

Екологічне житло під час подорожі

Велика частина готелів, тепер розуміє, що їх потенційні клієнти хочуть зробити світ кращим. Тому великі мережі починають відмовлятися від пластикових пляшок, які містять базові гігієнічні та косметичні засоби. Власники знайшли простий аналог - встановлення у ванних спеціальних дозаторів, які наповнені шампунем або гелем. Також рушники віддаються на прання тоді, коли цього захоче клієнт, а не кожен день. Все це спрямовано на економію ресурсів. Наприклад великі мережі готелів, які розташовані в Центральній Америці та Азії більше не будуть надавати пластикові соломинки для напоїв і в принципі пластиковий одноразовий посуд. Замінити їх вирішили на соломинки з бамбука і посуд з картопляного крохмалю, який легко розкладається. До того ж таким чином готелі можуть підтримати місцеве виробництво, оскільки в тих регіонах зростає багато бамбука. Та й зменшення пластикових відходів, які потім потрапляють в океани, розкладаються на дрібні шматки та створюють цілі острівці, добре діло. Це врятує жителів океану від загибелі, бо багато риби й птиці приймають сміття за їжу і поїдають його.

Боротьба з пластиковим сміттям

Взагалі пластикове сміття - хвора тема для всього людства. Немає жодного куточка суші або води, де не був би помітний слід людини. Мабуть, найнебезпечнішим видом такого сміття є одноразові пакети. Вони не розкладаються, вільно літають з місця на місце і виявляються там, де їм явно не раді. Пакети постійно забивають дренажні труби, та й в цілому сприяють забрудненню грунту і водних ресурсів планети.

туристи радіють

Вам також може бути цікаво: Цифрове сміття, екологія та безпека: чому потрібно видаляти зайві файли

У Кенії люди змушені пасти тварин буквально на смітті. Невдоволення натовпу змусило країну прийняти дійсно радикальне рішення, завдяки якому ті, хто використовує поліетиленові пакети сядуть до в'язниці на чотири роки. Простіше кажучи, Кенія  вводить заборону на поліетилен. Так що будьте уважні, і перед поїздкою в Африку переконайтеся, що при вас немає ніяких зайвих токсичних кульків.

Грузія також втомилася терпіти невігластво співгромадян, тому ввела систему штрафів. Їх будуть виписувати тим, хто наважився викинути сміття на вулиці. Так, за викинутий недопалок, фантики та шкурку від насіння можуть оштрафувати на 30 євро. Викинувши на вулицю щось вагою більше ніж два кілограми, доведеться заплатити близько 58 євро. Причому карати будуть як жителів країни, так і туристів, адже незнання не скасовує винність.

корова на полі

Не можна сказати, що такі радикальні рішення сприяють повному свідомому позбавленню від проблеми. Можливо, найкращим рішенням буде не заборона сміття, а відмова від його виробництва? Не секрет, що основне сміття жителя міста - це упаковка. Тому свідомі громадяни Чехії просто відкрили мережу магазинів, в яких продають товари без упаковок. Придбати в таких шопах можна товари господарського призначення, косметичні засоби та харчові продукти. Такий же магазин відкрився в місті Прага в тестовому режимі, і зміг протриматися на плаву кілька років до цього дня включно. Він пропонує купити будь-які крупи й бобові. Нещодавно магазин заявив, що розширює свій асортимент і відкривається на правах комерції. Аналогічна ситуація в Італії, Німеччині та інших країнах.

Екологічний транспорт для подорожей

Новина, в яку важко повірити, але це так: громадський транспорт у Лондоні, а саме автобуси, незабаром переведуть на нове паливо з кавової гущі. Відходи кави планують збирати на фабриках, в барах, кав'ярнях, кафе і ресторанах по всьому місту. По-перше, це скорочує кількість сміття, через те, що лондонці за рік залишають близько 200 000 тонн відходів від кави. За планом, масло, яке вичавлять з відходів, слід змішати з дизелем в певних пропорціях - ось і виходить нове паливо, яке здатне скоротити шкідливі викиди на більш ніж 10%. Ось так виходить подвійна вигода.

Німці вирішили не відставати й пустили в розробку екологічний і практично безшумний поїзд, який працює за допомогою водню. Це стане першим транспортом такого типу, який проходить далекі відстані й викидає в повітря всього лише пар або конденсат.

туристи на дорожці

Норвегія з 2019 перейшла на електроавтобуси та планує до 25-го року повністю відмовитись від автомобілів з паливом, оскільки цей ресурс не може бути поновлено і, до того ж він залишає великий шкідливий слід в екології.

Збираючись в подорожі, не забувайте про велосипед, ролики й інший подібний транспорт, який точно не буде ніяк шкодити атмосфері та навколишньому середовищу.

Екологічне життя в місті

Величезний галасливий мегаполіс, з вічними пробками, грубими особами та гонитвою за кращим життям встиг набриднути? Хочеться спокійне невелике містечко з безліччю зелені, екологічним транспортом і повільним ритмом, який не буде відволікати й дозволить насолодитися неспішністю? Тоді необхідно обов'язково відвідати місто Вільнюс в Литві, Краків у Польщі, Остін в США, Цюріх в Швейцарії або Тернопіль в Україні.

Як влаштувати екологічну подорож

Якщо ви хочете принести частинку чогось хорошого в наш світ, а саме постаратися поліпшити екологію навіть через прості подорожі, то вам може допомогти невелике нагадування.

туристи море

Ці прості дії скоротять негативний вплив на навколишнє середовище:

  • Транспорт. Якщо є можливість вибору, то спробуйте їздити по місту не на таксі, а на велосипеді, або громадському транспорті. Для далеких подорожей віддавайте перевагу автостопу або поїзду.
  • Харчування. Заздалегідь підберіть собі заклади, які готують страви, використовуючи сезонні продукти місцевого походження від фермерів. Або ж купуйте товари з сертифікатом, який підтверджує органічне походження продуктів.
  • Покупки. Забудьте про торгові центри, відвідайте місцевих ремісників, секондхенди або ринки. Так ви зможете не тільки зменшити негативний вплив, а й перейнятися місцевим колоритом.
  • Локальні пам'ятки. Зараз в кожному місті встановлено будь-які «зелені» ініціативи міста. Відвідайте їх, це може бути весело.

Читайте також інші статті нашого блогу: Екологія: вплив техніки на утворення вуглекислого газу

Ваша оцінка: