Я шукаю...

Як створити безпечний пароль і не забути його

Безпечний пароль

«Як створити безпечний пароль і не забути його?» - подібне питання виникає не часто. Як правило, про пароль ми вказуємо лише після того, як зловмисники проникли в ваш обліковий запис. У момент створення коду, більшість користувачів, ідуть шляхом найменшого спротиву. Вони вказують своє ім'я та дату народження. Інші, більш хитрі, замість дати народження вказують цифри, на зразок, 123. Так поступає більшість.

Який пароль встановлений у вас на пошті? Ім'я та дат народження? 123456? zxcvbn? Якщо у вас один з цих списків або схожий пароль, його необхідно терміново змінити.

Ситуація може бути серйозною. З вашої адреси може розсилатися спам, образлива інформація. Завдяки викраденню особових даних, зловмисник може отримати доступ і до вашого банківського рахунку.

Створити безпечний пароль

Можна прочитати: Як змусити смартфон заряджатися швидше.

В чому небезпека простих кодів?

70% користувачів у світі використовують прості паролі. Зламуються вони дуже легко.

Щоб зламати код від 5 цифр, спеціаліст витратить 5 хвилин. Хоча тут ми бачимо 100 тис. комбінацій, це не проблема.

Зламати пароль, котрий складається з 10 цифр важко. На це прийдеться витратити більше часу, кілька годин.

Деякі користувачі в якості паролю використовують рідкісні слова,  знайдені в енциклопедії. Рано чи пізно спеціальна програма підбере це слово.

Складне слово і цифри

Розумніше роблять ті, хто складне слово доповнює цифрами. Зламати такий пароль буде важко. Хоча, все одно, спеціальна програма підбере комбінацію.

Найкращий пароль

У нього не повинно бути менш як 10-12 символів. Тут повинні бути великі та прописні букви, цифри, спеціальні символи, роздільні знаки та ін. Якщо є букви, вони повинні бути подані у випадковому порядку і не створювати словосполучення.  Приклад подібного пароля jshW14 ^ d22a.

Створити безпечний пароль

Можна прочитати: Додатки, що допомагають почистити динамік на iPhone.

«Менеджер паролів»

Якщо ви не хочете записувати паролі, можна скористатися «Менеджером паролів». Це непогане рішення, адже окремий шифр потрібен для поштової скриньки, Фейсбуку, Інстаграм, ВКонтакте, інших програм і сервісів. Перевага роботи через «Менеджер паролів» полягає в тому, що запам'ятати доведеться тільки один код, від самого менеджера, інші забиті в програмі. Вам не доведеться самостійно вигадувати хитромудрі шифри, «Менеджер» згенерує їх замість вас.

Варіантів «Менеджера паролів» може бути багато, є з чого вибрати. Іноді хакери зламують цю програму. Після будь-якого випадку хакерської атаки на додаток, адміністратори пропонують змінити паролі всім клієнтам сервісу. Рекомендуємо це зробити.

  • 1Password — найкращий варіант для сімей і компаній
  • Dashlane — більше, ніж просто менеджер паролів, із повним набором засобів безпеки
  • Bitwarden — наш улюблений безкоштовний менеджер паролів із відкритим кодом

Інші варіанти

Як пароль можна використовувати цілі фрази. Це може бути рядок вірша або фраза з улюбленого фільму. Є спеціальні сервіси, які можуть згенерувати фразу з вірша. Можна взяти будь-яку фразу, яку часто говорили ваші батьки, і записати її латинськими буквами. Для цього можна скористатися спеціальними сервісами, які російські фрази записують латиницею і навпаки.

Скільки має бути паролів

Якщо ви думаєте, що для всіх облікових записів вистачить одного складного коду, то робите помилку. Для кожного облікового запису вибирайте свій окремий шифр.

Коли створюєте пароль, вказуйте адресу електронної пошти та номер телефону. Щоб у разі злому можна було відновити доступ до облікового запису. Рекомендуємо вказати та резервний номер телефону, і перевіркове слово.

Номер телефону потрібен ще й для того, що зараз багато поштових сервісів висилають на телефон попередження, якщо хтось з незнайомої IP-адреси намагається зайти на сервіс. Так що навіть якщо хакер зміг успішно підібрати код, без підтвердження з телефону, він не отримає доступ.

Підсумуємо вищесказане. Створюйте шифр не менше ніж з 10-12 символів. Не використовуйте слова, чергуйте малі літери з великими, цифрами й спецсимволами.

Запам'ятайте правило - для кожного актанта свій пароль. Не розраховуйте на свою пам'ять, записуйте інформацію. Добре, якщо копії будуть зберігатися в декількох місцях.

Спростити життя може програма «Менеджер паролів». Правда, є ризик, що її зламають хакери та вкрадуть базу. Але тут ризик мінімальний, після кожної атаки, адміністрація сервісу пропонує змінити шифр на новий.

Не забудьте прочитати про те, як скачати кап кут: найкращий редактор відео для Тік Ток

Ваша оцінка: