Я шукаю...

Не працює безконтактна оплата iPhone: що робити?

Безконтактна оплата iPhone

Сучасні телефони від виробника Apple можуть використовуватися не тільки в ролі пристроїв для спілкування та розваг, а і як спосіб оплати. Проте може статися так, що необхідна перевірка NFC в iPhone й Apple Watch. Як це робити — дізнаєтеся далі.

Безконтактна оплата iPhone

Рекомендуємо прочитати: Як неправильно побудовані будівлі впливають на якість повітря.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Як активувати систему NFC: прості рекомендації

Якщо ви придбали новий пристрій або просто ще не знаєте, як налаштувати й користуватися системою Apple Pay, пропонується поглянути на наступну інструкцію.

Завантажити банківський додаток, послугами котрого ви користуєтеся.

 • Активувати свій профіль.
 • Знайти у меню програму «Wallet».
 • Натиснути на значок «+».
 • За допомогою камери зчитати дані вашої банківської картки з обох сторін.
 • Підтвердити дії за допомогою паролю та натиснути «Готово».

Можна додавати одразу декілька карток, проте кожного разу перед оплатою доведеться натискати на ту, якою ви збираєтеся скористуватися.

Чому не працює Apple Pay на iPhone та як це перевірити?

Найпростіший варіант, як перевірити NFC на iPhone, — спробувати провести будь-яку транзакцію. Якщо виникає помилка або ж операція просто не проходить, то, скоріше за все, чип не працює.

Тут може бути декілька причин: проблеми з терміналом, додано неправильну карту, в телефон потрапила вода, або ж стався збій в IOS. Спочатку рекомендується перезавантажити пристрій. Якщо це не допомогло, можна скинути налаштування мережі, видалити й знову додати картку.

Немає результату? Скоріш за все, проблема саме в пристрої й потребується ремонт NFC iPhone. Слід звертатись у сервісний центр, де майстер огляне телефон та назве причину, строки, вартість робіт. А поки що розберімо більш детально, які ж причини можуть викликати збої та призвести до того, що Apple Pay не працює.

Рекомендуємо прочитати: Як змусити смартфон заряджатися швидше.

Найпоширеніші причини

Найчастіше сплата рахунків через телефон відсутня тому, що користувач обирає карту, яка несумісна з системою і не підтримує функцію Apple Pay. Але можуть бути й інші.

 • Неправильне налаштування часу і дати. Банальний збій, але саме він може не дозволити сплату, тому що верифікувати операцію, коли на телефоні показує не той час, неможливо.
 • Недостатньо місця в пам’яті пристрою. Щоб здійснювати оплату, треба щонайменше 8 мегабайтів вільного простору. 
 • Закінчився термін дії картки. Особливо це актуально, коли раніше ви вільно сплачували рахунки та все працювало. Щоб поновити таку можливість, слід звернутися до банку й поміняти картку на нову.

Звичайно, це найпростіші ситуації, з якими можете зіткнутися користувач. Але є й інші проблеми, які інколи навіть вимагають втручання спеціаліста – без нього розібратися буде дуже складно. Розглянемо їх далі.

Безконтактна оплата iPhone

Апаратна несправність

Справа стосується збоїв в iOS, які також можуть призвести до того, що розрахуватися за допомогою Apple Pay стає неможливо. Більшість користувачів айфонів, на жаль, стверджують, що система стала не такою надійною, як була ще декілька років тому. В чому причина – сказати важко. Можливо, це якось пов’язано з тим, що постійно додається новий функціонал чи щось інше. Факти говорять самі за себе.

Як же зрозуміти, що саме в апаратному збої суть проблеми? Виконайте прості дії.

 • Примусово перезавантажте пристрій.
 • Зробіть скидання налаштувань.
 • У «Гаманці» видаліть картку, в потім знову «прив’яжіть» її.
 • В налаштуванні спробуйте змінити регіон, інколи це допомагає.
 • Перепрошийте пристрій і перевірте, чи працює безконтактний платіж.

Якщо хоча б одна з цих дій допомогла, справа дійсно в апаратному збої. Якщо нічого не принесло результату, слід далі шукати першопричину, яка може полягати в наступному.

Безконтактна оплата iPhone

Зовнішні фактори, які перешкоджають сплаті

Насамперед перешкоджати проведенню платежу може чохол. І мовиться не про звичайний пластик чи силікон – такі чохли навряд чи стануть перешкодою. А от ультразахисний кейс цілковито може бути причиною. В цьому разі просто зніміть пристрій, і функція знову буде поновленою.

Якщо Apple Pay не працює, не слід одразу панікувати та шукати найближчу майстерню, щоб розібрати пристрій і відшукати внутрішні пошкодження. Можливо причина зовні. Часто збої трапляються через те, що не працює термінал, банк або сама картка. В цьому випадку просто спробуйте розрахуватися телефоном в іншому магазині. Або зателефонуйте до свого банку і спитайте, чи у звичному режимі він працює.

Несправність NFC антени

Антена і чип NFC в Айфонах розташовані під задньою кришкою. Через випадкові падіння вони інколи стають непрацездатними, особливо це стосується iPhone 7 і 6, у яких кришка занадто тонка. На жаль, якщо причина саме в цьому, усунути її власноруч не вийде. Треба тільки звертатися до спеціаліста сервісного центру. Там не просто замінять NFC, але й перепрограмують модуль криптографічного захисту. Процедуру проводять тільки в авторизованих центрах, які спеціалізуються саме на продукції Apple, у звичайних майстернях усунути проблему не зможуть.

Ваша оцінка: