Я шукаю...

Що таке iPod: функції, призначення, особливості

iPod компанії Apple

Що таке iPod?

iPod - це портативний програвач мультимедійних файлів, розроблений і випущений компанією Apple Inc. Це пристрій, який почав свою історію у 2001 році. Оригінальний iPod був спроектований для прослуховування музики, і він став першим успішним масовим програвачем музики в цифровому форматі.

Основним елементом iPod є його жорсткий диск або флеш-пам'ять, на якому зберігаються медіафайли, такі як музика, фотографії та відео. iPod також має дисплей, на якому можна переглядати інформацію про вміст програвача і навігаційні меню. Звук відтворюється через навушники або інші підключені аудіосистеми.

Згодом Apple розширила лінійку iPod, випустивши різні моделі, такі як iPod mini, iPod Nano, iPod Shuffle і iPod Touch. Деякі з цих моделей отримали додаткові функції, такі як відео відтворення, фотоапарати та доступ до Інтернету.

Протягом останніх років, з появою смартфонів і стрімінгових сервісів, ринок iPod значно скоротився. Apple більше не випускає нові моделі iPod, але раніше випущені продовжують бути доступними для покупки в обмеженому асортименті.

Варто зануритися в минуле, згадати коротку історію виходів iPod починаючи з 2001 року. Отже, еволюція iPod охоплює в собі різні моделі, яким варто приділити увагу.

 • 23.10.2001 – дебют двох класичних моделей на 5 і 10 гігабайтів. Акумулятор міг працювати 10 годин безперервно, було колесо, прокручування якого виконується механічно, вага становить 184 грами.

 • 17.07.2002 – випуск другого покоління, місткість акумулятора була збільшена у два рази, колесо вже сенсорне, а не механічне.
 • 28.04.2003 – модель стала тоншою, мала немеханічний пульт управління, стала менше розміром, завдяки чому зменшився час праці (без підзарядки 8 годин). Пам’ять плеєра: 10, 20, 30, 40 гігабайтів.
 • 06.01.2004 – дана серія змогла пережити тільки два покоління. Характеристики: важить 103 грами, працює 8 годин, пам'яті всього 4 гігабайти, сенсорне колесо з можливістю натискання.
 • 26.10.2004 – з'явилися кольорові моделі, внаслідок чого зображатися фото.
 • 11.01.2005 – музика слухалась навмання, правда вага виробу всього 22 грами, час роботи – 12 годин.
 • 22.02.2005 – час роботи тривав до 18 годин, візуально має вигляд найпершої версії.
 • 7.09.2005 – вага 42 грами, 15 годин безперервної роботи, дисплей на 16 біт, є два кольори: білий та сірий.
 • 12.10.2005 – дозвіл дисплея на 320 біт, можна дивитися відео, пам'ять 80 гігабайтів, після прошивки можна було запускати певні відео.
 • 25.09.2006 – версія Nano має п'ять барвистих кольорів. Правда, обсяги пам'яті були у всіх різні.
 • 05.09.2007 – робота від 30 до 40 годин, можна було 5–6 годин дивитися відео, передня частина виготовлена ​​з алюмінію. З 2014 року більше не випускається, що призвело до кінця ери класичних версій. Третє покоління було трохи удосконалено: кольоровий екран 320х240, новий, більш зрозумілий, інтерфейс, підтримка додаткових ігор. Водночас з'явився iPod Touch з екраном в 3,5 дюйма, дозволом 480х320, в режимі ауді робота акумулятора становила 22 години, відео – 5.

До речі, а ви знали, що компанія Apple значно покращила автономність iPhone 14. Ці пристрої стабільно працюють в робочому режимі 2 доби!

Айподи з кольоровим екраном

 • 09.09.2008 – плеєри стали більш витягнутими, поміняли кольори, з'явилася можливість вертикального й горизонтального екрана. У деяких моделях додали bluetooth. Акумулятор істотно збільшився до 36 годин безперервної роботи, режим відео становить 6.
 • 11.08.2009 – була застосована технологія VoiceOver, основна перевага якої полягала в озвучуванні пісні й співака на 20 різних мовах. Вага моделі просто нереально маленька – 10,7 грама, обсяг пам'яті – 2–4 гігабайти.
 • 09.09.2009 – вийшла п'ята модель Nano, зовні схожа на попередній варіант. Дисплей 376х220, вбудована відеокамера. Також виходить третя версія Touch: додавання мікрофона, збільшення обсягу пам'яті й потужності процесора, додалася можливість «голосове управління».
 • 01.09.2010 – найбільш мініатюрний варіант плеєра. У наші дні вона актуальна у людей, які займаються спортом, через наявність кліпси та компактного розміру. Вага 12,5 грамів, можна 15 годин насолоджуватися музикою, корпус виготовлений зі спеціального алюмінію. У 2015 році отримав різні кольори. Також в цей час було випущено чергове покоління Touch.
 • 12.09.2012–плеєр моделі Nano був в черговий раз витягнута. Вага становить 31 грам, а у квітні 2015 року колірна палітра була змінена.
 • 31.05.2013 – п'ята модель Touch: дозвіл дисплея 1136х640, пам'ять становить 512 мегабайтів, поліпшена камера, змінився порт для зарядки, в комплект входить USB шнур.
 • 15.07.2015 – нове покоління Touch. Візуально не має відмінностей від п'ятої версії. Правда присутні кілька поліпшень: оновлення кольорів, покращений процесор, восьми мегапіксельна камера, відсутня виїмка для фіксації кабелю.

Різнокольорові айподи

З огляду на сучасні смартфони, у 2021 році iPod вже не актуальний, як раніше. Зараз можна слухати музику на смартфоні в бездротових навушниках. В наші дні купити Айпод істотно простіше, попри те, що його вже не випускають. Деякі моделі досі користуються популярністю. Сама концепція iPod 2021 для багатьох вже не потрібна.

Різновиди моделей iPod від початку і до кінця

На момент випуску даний плеєр був самим мініатюрним. Пропонуємо згадати всі види iPod:

 • Classic – кольоровий екран модель отримала тільки в четвертому поколінні. Також з'явилася можливість безплатно завантажувати пісні. П'ята версія вже відтворювала відео, присутня сенсорна прокрутка.
 • Mini – існування лінійки обмежилося двома роками. Такі плеєри були менших внаслідок чого отримали свою назву, володіли яскравим корпусом, були цілісними, діагональ дисплея становила 4 сантиметри, буле регулювання рівня яскравості.
 • Shuffle – в цій лінійці компанія Apple почала використовувати флешки. У моделі був відсутній дисплей, управління відбувалося за допомогою клавіш. Музика відтворювалась довільним списком. Кожна версія ставала більш компактною, отримувала більший обсяг пам'яті.
 • Nano – взяла краще від попередніх варіантів. Четверта лінія отримала різноманітний функціонал: календар, список контактів, ігри, замітки. Плеєр синхронізувався з гарнітурою iPhone.
 • Touch – відразу була надана можливість переглядати відео, слухати та качати пісні. Надалі був доданий Bluetooth й динамік. У четвертій версії з'явилася HD–камера.
   

Якщо у людини є бу смартфон, ймовірність, що він купить плеєр, мінімальна. Деякі люди вважають за краще плеєр, щоб не залежати від заряду планшета або телефону.

iPod Touch

Чому iPod втратив свою актуальність

У 2019 компанія Apple вирішила всіх здивувати, випустивши нову модель Touch. Вона являє собою оновлену версію 2015 року, має поліпшений процесор й пам'ять. Чим же відрізняється iPod Touch двох різних моделей? За зовнішнім виглядом абсолютно нічим: LCD–дисплей 4 дюйми, роздільна здатність 1136х640, спереду 1,2 Мп камера, запис відео всього лише 720 р, ззаду застарілий об'єктив 1080 р. Плеєр тонкий, легкий, є роз'єм для навушників, процесор став набагато швидшим та в 3 рази поліпшилася графіка. Єдина його відмінність від смартфона полягала в тому, що по ньому не можна дзвонити. Пристрій досить-таки бюджетний, поєднується з додатком Apple Arcade. Завдяки процесору А10 підтримує групові дзвінки, потужні ігри та інше.

Багато хто задає собі питання, чому більше не випускають айпод. Цьому є цілком логічне пояснення:

 1. Пристрій не працює з Apple Music – вам доведеться купувати альбоми та пісні окремо для вашого плеєра, завантажувати їх з різних джерел.
 2. До нього більше немає нікому діла – оновлення вийшло досить посереднім, внаслідок чого плеєр істотно відстає від iPone.
 3. У кожного є смартфон – єдині люди, яким може знадобитися плеєр це ті, хто ходить з простим телефоном. Однак, незабаром навіть ці користувачі перейдуть на смартфони, старі моделі просто не тягнуть нові оновлення.
   

Випуск айпода необхідний лише малій кількості його фанатів, іншим даний гаджет зовсім не потрібен. Все менше людей хочуть купувати продукт, який не цікавий навіть Apple.

Огляд iPod – призначення, особливості, що собою являє в цілому

Варто більш детально відповісти на питання, що таке iPod та навіщо він потрібен. Основна функція пристрою полягала в прослуховуванні музики. Перше, що слід знати, перед його придбанням, всі види моделей та їх характеристики, про які говорилося вище. Вже писалося про те, що перша версія була розроблена у 2001 році та використовувалася тільки для музики. Щороку, аж до 2015, впускають нові вдосконалені моделі.

Представлені кольори

У 2019 була запущена остання на даний день лінійка, яка уявляє собою практично повноцінний планшет. Варто враховувати, що зі своєю головною функцією, кожен варіант відмінно справлявся. Модель Touch, що має сенсорний дисплей, можна назвати самою функціональною. Також вона дозволяє дивитися відеоролики, набирати текст та інше.

При виборі слід приділити увагу таким характеристикам:

 • Якщо вам потрібен пристрій тільки для прослуховування пісень, оптимальним варіантом стане U2 або айпод п'ятого покоління. Дата їх виходу 2005–2006 роки, тому вартість досить-таки низька.
 • Не хочете розщедрюватися, але бажаєте більш потужний прилад, тоді приділіть увагу Classic. Основна відмінність полягає в більшому обсязі пам'яті (120 або 160 гігабайтів), що дуже непогано навіть для наших днів. Присутній широкоформатний екран, що радує любителів якісної техніки.
 • Моделі Mini або Shuffle відрізняються мініатюрними розмірами, але невеликою пам'яттю. На них комфортно насолоджуватися музикою.
 • Для любителів не просто слухати пісні, але також дивитися відео, відмінним рішенням стане відомий Touch. В наші дні випущено сім версій, кожна зі своїми індивідуальними особливостями й вартістю.
   

Крім прослуховування пісень, iPod має такі властивості: під'єднання до мережі інтернету для використання браузера, дає дивитися відео та фото, знімати, слухати радіо, користуватися сервісами, встановлені за допомогою ноутбука або комп'ютера, а також диктофоном. Варто враховувати, що дані можливості доступні тільки на iPod Touch, адже він має сенсорний дисплей, високі технічні особливості.

Можливості айпода

На питання, чи варто купувати айпод, відповідь неоднозначна. Якщо ви любите якісне звучання, займатися фізичною активністю, то вам даний пристрій може стати у пригоді. Невибагливим користувачем оптимально підійде версія Shuffle. Більш примхливим – Nano. Хто ж хоче отримати все відразу, варто приділити увагу Touch.

До речі, якщо ви досі не знаєте, як скачати відео з ютуба на айфон, тоді натискайте на лінк та дізнавайтесь цікаву інформацію першими!

Ваша оцінка: