Я шукаю...

Способи як врятувати планету: це може зробити кожен

фотографія планети екологія

Захисники навколишнього середовища кожен день тут і там намагаються донести до людей, що неекономне використання природних ресурсів впливає на нинішній стан планети. Йдеться про швидку зміну клімату Землі, зменшення запасів питної води та щоденних викидів сміття того чи іншого виду в води Світового океану. Людина також посприяла руйнуванню грунту землі, що спричинило зникнення деяких видів рослин і тварин.

свалка паросток

Будь-які дії людства відображаються на життєздатності планети, ось чому екоактивісти так наполегливо закликають населення до розумного споживання ресурсів природи й любові до планети. І не можна сказати, що їм це не вдається, адже з кожним роком збільшується кількість відповідальних громадян, які розуміють, наскільки важливо всіма силами оберігати нашу природу. Будь-яка велика компанія, чий товар завжди на слуху, робить все, щоб зменшити негативний слід свого виробництва, прості люди відкривають магазини з екологічними товарами, а уряд приймає закони про заборону пластика і пакетів. Все частіше на полицях супермаркету можна помітити не пластиковий посуд, а паперовий. А дизайнери намагаються привчити людей до свідомої моди, роблячи свій одяг екологічно чистим та безпечним. Також не можна не згадати тенденцію на косметику з природних компонентів, яка, до того ж не використовувала в дослідженнях тварин. Та й банки з флаконами незабаром будуть з безпечних матеріалів, що розкладаються.

І ось, коли світ навколо нас починає стрімко змінюватися, та ще й в кращу сторону, то будь-який забажає допомогти в цій благій справі. Однак не завжди зрозуміло з чого варто почати і як можна врятувати планету, починаючи з себе. Можна відзначити, що ті поради, які ви прочитаєте далі, не викликають ніяких труднощів, адже це дійсно базові речі, яких слід дотримуватися. І якщо кожен візьме до уваги дані гайди, то шанс на порятунок Землі збільшиться. Дані поради не віднімуть у вас багато часу і сил. Все що від вас буде потрібно, трохи поміняти деякі свої звички, щоб зробити навколишнє середовище трішки чистіше і безпечніше.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Загальна інформованість

При переході на свідоме споживання відразу ж виникає невелика проблема - необхідно зрозуміти, з чого слід почати. На щастя, допомогти з цим може як інтернет з його численними тематичними форумами та статтями, так і будь-який знайомий, який вже встиг долучитися до екологічного напрямку.

корзинка з паростком

Але інформованість не повинна бути односторонньою. На вас також лягає відповідальність в інформуванні свого оточення. На щастя, в епоху технологій з цим не виникне ніяких труднощів. Фейсбук і Інстаграм з радістю допоможуть вам у цьому. Дані соціальні мережі мають спеціальний алгоритм, який вивчає те, що ви лайкаєте, на які історії реагуєте, а потім видає це в рекомендаціях ваших підписників. Також ніхто не скасовує пости та міні статті, в яких можна ділитися своїми думками, робити тематичні публікації, які точно побачать і оцінять ваші друзі, близькі, колеги та просто гості.

Скажіть ні одноразовому посуду

Одноразові судочки, вилки, ложки, стаканчики коштують копійки, саме тому ними до цього дня активно користуються як в побуті, так і в великих компаніях, які займаються розвезенням обідів в офіси й столові. Зрозуміло, це не означає, що тепер потрібно скрізь носити з собою особисту тарілку або чашку. Однак, сучасний ринок надає можливість купити недорого багаторазовий судочок або термокружку. Їх не обов'язково носити з собою, можна залишати в офісі. А набори з ложки, вилки й трубочки займуть в сумці трохи місця. Все це допоможе позбутися від використаного пластика, що значно очистить міські вулиці або найближчі смітники від токсичного сміття.

Підтримуйте місцевих фермерів

Купуючи продукти місцевого виробництва, ви покращуєте екологію вашого міста. Фермери володіють сільськогосподарськими землями, де активно вирощують фрукти або овочі, дарують тваринам і комахам місце проживання. А також блокують землю від промислового або комерційного використання.

До того ж доставити такі продукти на ринок або в магазин набагато швидше і безпечніше для екології, адже не доведеться використовувати різний транспорт, як при імпорті. Так викиди вуглекислого газу скоротяться, так само зменшиться виділення парникових газів.

екологія планети

Покупець знає, в яких умовах вирощувався товар, саме цей факт і змушує місцевих фермерів використовувати тільки чисті методи ведення господарства. Так фермер може відмовитися від пестицидів тощо.

Альтернативи пластику

Якщо немає можливості обійтися без пластикового посуду, наприклад, під час поїздки на пікнік, то можна віддати перевагу одноразовому посуду з паперу. А воду краще купувати в скляних пляшках. Так, на перероблювання скла піде на чверть менше ресурсів, ніж на пластик, а значить, забруднення повітря і води буде значно менше.

Однак дуже часто вода в склі коштує дорого, щоб купувати її кожен раз. Так можна купити спеціальну пляшку для води, або, ж використовувати пластикову пляшку кілька разів, але цей варіант на крайній випадок.

Вас може зацікавити: Зміни клімату в Україні: причини й наслідки. Електротранспорт і закриття фабрик

Час почати економити електроенергію

Економія електроенергії не тільки врятує планету, але і допоможе заощадити. І, здається, що ці правила досить повсякденні та прості, але далеко не завжди ними користуються.

вітряки хмари

  • У денний час користуйтеся природним освітленням, не вмикайте без потреби світло;
  • Виходячи з кімнати, не забувайте вимикати світло;
  • Вимикайте комп'ютер, не залишайте його в сплячому режимі;
  • Також не вмикайте телевізор для фону, коли перебуваєте в іншому приміщенні;
  • Якщо є можливість, використовуйте енергозберігаючі лампочки в будинку. Якщо вона здасться вам тьмяною, то її можна вкрутити в комору або туалет;
  • Якщо ви використовуєте електроплиту, то бажано не користуватися звичайним чайником, краще електричним. Та й приготувати щось в пароварці виходить економніше, ніж на тій же плиті;
  • Сушіть речі традиційним способом, а не режимом сушіння в пральній машині;
  • Завантажуйте пральну машинку і посудомийку повністю - це заощадить як воду, так і електроенергію.

Не забувайте про очисні фільтри

Якщо у вас вдома з крана тече жорстка вода, яку неможливо пити, то вашим порятунком стануть фільтри для води. Так вам не доведеться витрачати гроші на те, щоб набрати воду в спеціальних автоматах або купувати постійно бутильовану воду для пиття. Таким чином, ви не просто збільшите свій бюджет, але і посприяєте поліпшенню екології. Адже бутильовану воду потрібно ще доставити в супермаркет або в фірму.

Економія води врятує екологію

Любителям поніжитися в гарячій ванні пару раз в тиждень доведеться відмовитися від такого задоволення на користь душа, адже це заощадить загальну витрату води. Інший спосіб, це зменшити час перебування в душовій на 2-3 хвилини. Не забувайте також вимикати воду, коли намилюєте голову або робите інші процедури, натираєте сковорідку миючим засобом або чистите зуби. Так, в середньому з крана витікає близько 10 літрів води за хвилину. Погодьтеся, це немало.

За покупками зі своєю сумкою

Це раніше купити різнокольоровий поліетиленовий пакет можна було за великі гроші, та й то тільки з рук. Тому носилися такі пакети багато місяців, постійно пралися і заклеювалися в тих місцях, де з'являлися дірки. Так що з таким поняттям як одноразовий пакет ми зіткнулися відносно недавно. Однак, не дивлячись на це недавно, шкода, яку встигли нанести такі пакети - колосальна. Багато тварин на суші й у воді загинули через зневажливе ставлення людини. Не дуже райдужні новини.

екомаркет

Купити такий пакет зараз можна за копійки, та й всі супермаркети з радістю продадуть якомога більше пакетів будь-якого розміру. Зараз ми потроху почали відходити від цього, і вже частіше можна зустріти мережі магазинів, які використовують папір замість поліетилену. Або ж людей, які пакетам воліють багаторазові тканинні сумки - шоппери. Ці сумки прослужать вам довго, і вже тільки цей факт є доказом того, що ресурси Землі не постраждають. Та й в плані зручності й естетики такі шоппери прийдуть до душі користувачам.

Економна витрата паперу

Якщо можна обійтися без роздрукованих листів або документів, то цим явно варто скористатися. Так, на звалище з одних тільки офісів відправляється понад 21 мільйон тонн паперу А4, і це за рік! Ми самі можемо скоротити витрату паперу, адже зараз в світі правлять цифрові технології, а значить в багатьох аспектах можна обійтися цифровим варіантом. Також можна налаштувати свій принтер таким чином, щоб він друкував з двох сторін листка, або ж віддати вже використані папери дитині, щоб вона малювала з чистого боку.

Сплатити рахунки за комунальні послуги також можна через спеціальні додатки банку або в терміналі, адже там можна й роздруковувати чек. Таким чином, відбувається економія часу, грошей, адже комісія буде менше ніж через оплату в касі, а також ви врятуєте світові ліси від вирубування. Навіть одне не вирубане дерево - це вже перемога.

Скажіть ні фосфатам

Побутова хімія містить нереальну кількість фосфатів, які при попаданні в природні ресурси: водойми й грунти, загрожують планеті справжньою екологічною кризою. Фосфати провокують бурхливе цвітіння, адже вони працюють як добриво. Це, своєю чергою, прискорює старіння водойми.

Так що, для порятунку Землі важливо підбирати безфосфатну побутову хімію, тим паче сучасний ринок надає масу різних варіантів. Ви не тільки зможете позбутися від алергічних реакцій, а й посприяєте порятунку водойм планети.

Розумне споживання речей

Зараз дуже часто можна почути про вторинне використання речей. Так, пляшки, подарункові коробки, конверти пакети, скейти та багато інших несподіваних речей спритними руками переробляються в якісь предмети інтер'єру. Це не тільки не забруднює навколишнє середовище відходами, а й дозволяє наповнити інтер'єр незвичайними предметами.

еко маркування

Не беріть в магазинах упаковування, якщо воно вам в майбутньому не знадобитися. При покупці будь-яких дрібних речей, будь то шпильки, колготки, панчохи, ручки й так далі, продавці дуже часто складають все це в маленькі пакетики, які потім викидаються покупцями. Але ж можна його просто не брати, і тим самим трохи зберегти навколишнє середовище від сміття.

Не бійтеся проявляти ініціативу зробити світ красивішим і чистішим, адже якщо є ідея, потрібно її розвивати. Так можна придумати свій екопроєкт, за допомогою якого можна, наприклад, інформувати населення про кроки по збереженню природи. На щастя, зараз можна виграти гранти на такі проєкти, а значить допомога і перші внески вам забезпечені.

Читайте інші статті в нашому блозі: Як неправильно побудовані будівлі впливають на якість повітря

Ваша оцінка: