Я шукаю...

Bank of America оцінив інвестиції корпорації Tesla в біткоїни в викидах вуглецю в атмосферу, та порівняв їх з річною роботою 1,8 мільйона автомобілів

Tesla та екологія

Як стверджують фахівці, майнінг, необхідний для видобутку біткоінів, робить істотний вплив на екологічну ситуацію. Інвестиції корпорації Tesla сприяли споживанню енергії, а також стали причиною подальшого збільшення викиду вуглецю в атмосферу.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Що таке біткоїни та майнінг і як вони в'язані між собою

Криптовалюта була розроблена як альтернатива валютному фонду. Будь-яка грошова одиниця може бути схильна до девальвації, оскільки підкріплена золотим резервом країни. Біткоіни (Bitcoin) ‒ це електронна грошова одиниця, яка видобувається в мережі при вирішенні спеціальних завдань. У колах видобувачів і власників цей процес називається майнінгом.

Існує біржа, на якій можна переглянути курс електронної валюти, здійснити її покупку і продаж. Уся різниця між звичайними грошима і біткоінами в тому, що останні не мають під собою ніякого підкріплення. Вони не залежать від видобутку золота і не порівнюються за курсом валют. Однак електронні монети визнані не всіма країнами. У багатьох суб'єктах вони заборонені як інструмент проведення товарно-грошових відносин.

Отримати криптовалюту можна декількома способами:

  • купити її за грошові одиниці будь-якої країни;
  • отримати як оплату праці за будь-яку роботу;
  • майнінг.

Біткоїни і майнінг

Спочатку останній варіант придбання був єдиним. Цей процес передбачав генерацію електронних монет за допомогою математичних обчислень. У теорії цим могли займатися власники будь-яких комп'ютерів, досить було тільки встановити необхідний для цієї мети додаток. Однак на практиці цей варіант не був ліквідним.

Це пов'язано з тим, що швидкість майнінгу постійно збільшується або зменшується, тому техніка працює цілодобово. Одна машина споживає багато енергії, що призводить до збільшення витрат, також необхідні потужні відеокарти.

Читайте також про вплив техніки на утворення вуглекислого газу.

Однодумці стали об'єднуватися в пул (групи). Завдяки спільним зусиллям процес заробітку прискорився. Однак деякі люди створювали майнінгові ферми. Вони являють собою велике приміщення, в якому встановлено материнські плати з повністю заповненими слотами під відеокарти. Всі ці елементи об'єднані в одну велику систему. Однак мінусів у такого виробництва немало.

  • Велика тепловіддача. Материнські плати сильно нагріваються при роботі. Тому необхідно передбачити ефективну систему охолодження.
  • Наявність приміщення. Чим більше площа кімнати або ангара, тим простіше буде вивести з нього гаряче повітря. Також майнеру необхідно купувати або орендувати приміщення.
  • Електроенергія. Велика кількість обладнання вимагає немалих енергетичних витрат. Тому на ці ферми приходять чималенькі рахунки.
  • Вартість обладнання. Топові відеокарти та хороші материнські плати на ринку електронного обладнання коштують чимало. Тому потрібно бути готовим до того, що доведеться витратитися на їх придбання і повне обладнання майнінгової ферми.

Майнинг ферма

Спочатку ферма вимагає великих витрат на ресурси, але потім, за твердженням фахівців, завдяки вартості криптовалюти ці вкладення швидко окупаються.

Причини, за якими Tesla інвестував в криптовалюту, і які можуть бути наслідки

Корпорація Tesla була створена мільярдером Ілоном Маском. Її робота спрямована на розробку, створення і втілення в життя моделей електромобілів бізнес-класу. Маск є одним з популярних розробників на сьогодні. На його рахунку числиться не лише екологічний транспорт з високим рівнем безпеки, а й космічні розробки. Оскільки Ілон Маск просуває вперед технічний розвиток, ні у кого не викликало здивування його рішення вкласти гроші в розробку біткоінів і зробити монети одним з варіантів здійснення платежів.

Аналітики з дослідницької групи інвестиційного банку Bank of America зробили висновки, що видобуток криптовалюти істотно впливає на екологічну обстановку. Ними були проведені розрахунки, що підтверджують цю теорію. Вони стверджують, що інвестиційний внесок в 1 мільярд доларів стає платформою для різкого стрибка споживання електроенергії. Через це може відбутися різкий викид вуглецю в атмосферу, який можна порівняти з роботою 1,2 мільйона бензинових автомобілів у рік. Тому вкладення від компанії Tesla в розмірі 1,5 мільярда доларів стануть еквівалентними роботі 1,8 мільйона машин і залишать за собою вуглецевий слід.

Викиди вуглецю в атмосферу

Після проведення досліджень групою були викладені деякі факти, що підтверджують небезпеку видобутку.

  • Енергоспоживання при майнінгу можна порівняти з енерговитратами Чехії, Нідерландів або Греції.
  • За останні два роки цифра енергетичних витрат зросла на 200%. Тому біткоіни споживають близько 0,4% світової енергії.
  • Понад 75% всієї комп'ютерної потужності для видобутку криптовалюти розміщені в Китаї. У цій країні більш ніж половина всіх електростанцій, як і раніше, працюють на вугіллі та є основним фактором забруднення навколишнього середовища.

Bank of America заявив, що ці вкладення явно не пов'язані зі стабільністю електронної валюти, оскільки на сьогодні вона також схильна до інфляції. Основною причиною покупки є зростання вартості криптовалюти, тому, що курс продажу одного Bitcoin дорівнює 59 тисячам доларів США.

Дізнайтеся, чому потрібно турбуватися про екологію.

Рішення Ілона Маска про інвестиції в криптовалюту викликало такий ажіотаж через те, що початкова ідея корпорації Tesla була пов'язана зі створенням екологічного транспорту. Він стверджував, що майбутнє необхідно рятувати вже сьогодні та переходити на безпечний вид пересування. Така позиція була повністю схвалена організаціями по захисту навколишнього середовища.

Tesla та екологічна ситуація

Однак на сьогоднішній момент рішення про вкладення коштів у криптовалюту викликало хвилю несхвалення. У першу чергу через розбіжності початкових екологічних ідей з дійсністю.

На цей час інтерес навколо криптовалюти Bitcoin не вщухає. Всіх нових власників привертає постійне зростання її курсу, а також велика кількість варіантів видобутку. Також після вкладення Ілона Маска в біткоіни його курс виріс одразу на 3 тисячі доларів.

Ваша оцінка: