Я шукаю...

На оригінальних кабелях Lightning чорніють контакти

Колір контактів Lightning

Останнім часом користувачі почали скаржитися на те, що контакти на кабелі Lightning чорніють. Золотистий колір перетворюється в чорний. Ситуація досить дивна, адже подібне спостерігається не в одиничному випадку. З чим пов'язано така різка зміна кольору контактів?

Найцікавіше, що походження до цього не має ніякого відношення, адже як стверджують користувачі, подібне відбувається і на оригінальних пристроях.

Якщо спробувати стерти чорні плями з контактів, швидше за все нічого не вийде. І причина такої зміни кольору досить банальна, але ось рішення, яке б допомогло в даній ситуації не існує.

Читайте також: Гнучкі смартфони й до чого тут Apple?

Що знаходиться всередині кабелю Lightning, і чому необхідно вибирати оригінальний виріб?

Напевно, кожен користувач «яблучної» продукції знає, що всі оригінальні аксесуари обходяться за ціною дорого. Але, якщо ознайомитися з усіма матеріалами й компонентами, які використовуються у виробництві можна зробити висновок, що подібні витрати цілком виправдані.

Що знаходиться всередині Lightning

Якщо порівнювати кабель від корейського виробника Samsung і від Apple, то різниця в ціні досить відчутна. Так оригінальний виріб від першого бренду може обійтися в 10 доларів, а ось від «яблучної» компанії в цілих 30 доларів. Чому така суттєва різниця?

Усередині Apple Lightning знаходиться повноцінний мікрокомп'ютер. З його допомогою відбувається детальний аналіз підзарядки iOS пристрою. І ціна Lightning в першу чергу пов'язана з матеріалами й компонентами, які знаходяться всередині пристрою.

Як працює кабель Apple Lightning?

Під захисною кришкою металевого типу знаходиться схема. На даній платі встановлено 4 чипи й допоміжні обчислювальні пристрої, які відповідають за передачу даних на ПК. Після того як Lightning під'єднати до Айфона всередині схеми починають відбуватися досить цікаві процеси.

Як працює кабель Lightning

Два чипи мають елементарну конструкцію і складаються всього лише з декількох транзисторів, головне завдання яких полягає в передачі сигналу.

Магія Apple полягає в тому, що користувачеві не потрібно думати про те, яким боком встановити кабель, за це відповідає невеликий процесор і асиметричне розміщення контактів. Тому, відразу після установки шнура, він автоматично визначає в який бік подавати напругу.

Подібна технологія була створена на підставі багатьох раніше зареєстрованих патентів. Що стосується підробок від китайських виробників то в магазинах можна відшукати вироби різної якості. А ось до дотримання закону китайцям справи немає.

Тому, компанія Apple вирішила виділити свою продукцію серед інших неоригінальних пристроїв сертифікатом якості MFI.

Чим небезпечні підроблені кабелі для Айфона?

Компанія Apple не тільки дбати про прибутковість, але і про свою репутацію. Тому, створена велика кількість ключів.

Небезпека від неоригінальних кабелів

Щодня в мережі з'являється все нова інформація про пошкоджені екрани, удари струмом, роздуті акумулятори. Все це результат використання неоригінальних зарядних пристроїв.

Тому, приймаючи рішення про покупку китайського кабелю необхідно, перш за все, задуматися про наслідки. Використання неоригінальних кабелів може призвести до виникнення ряду проблем, серед яких:

  • він швидко приходить в несправність, тріскається люфт штекера і так далі;
  • при виході нового оновлення, може спостерігатися повна несумісність зі смартфоном;
  • при виникненні проблем смартфон може включатися після чергового використання кабелю в кращому випадку, а ось в гіршому навіть вибухнути;
  • якісний кабель набагато довше прослужить.

Також дізнайтеся. Чи варто купити Айфон 13 у 2024 році?

Чому в оригінального кабелю Lightning контакти змінюють колір?

Багато власників техніки від Apple впевнені, що контакти Lightning чорніють через корозію, але чи так це насправді? Адже водночас, деякі власники гаджетів від Apple стверджують, що їх зарядка не контактувала з водою, то чому спостерігається почорніння контактів.

Чому контакти кабелю для Айфона змінюють колір

Можливо, на виникнення подібної ситуації впливає конденсат. Наприклад, користувач бере з собою в ванну кімнату смартфон і це вже може стати причиною виникнення корозії. Але, однозначної відповіді з даного питання все ще немає.

Один з активних користувачів соціальних мереж, який представився електриком, стверджує, що зміна кольору цілком нормальне явище. Контакти в кабелі для Айфона або Айпада мають Напруга, коли порт, вставляється в Айфон або Айпад може виникати невелика іскра, яку користувач не помічає. І цього цілком достатньо. Через «перестрибування» електричного струму між контактами, як результат відбувається їхнє почорніння.

Чим загрожує почорніння контактів Lightning?

Фахівці стверджують, що зміна кольору контактів Lightning може по-різному позначатися на смартфоні й кожен випадок індивідуальний. Трапляється і таке, що сторона, на якій почорніли контакти й зовсім перестає працювати.

Чим загрожує кабель з почорнілими контактами

А іноді нічого не відбувається, і користувач може спокійно продовжувати користуватися кабелем, без будь-яких проблем.

Що зробити, щоб контакти Lightning не чорніли?

У мережі можна знайти кілька порад стосовно даної проблеми. Деякі користувачі радять використовувати спирт, щоб знову зробити працездатним чорний контакт. Все ще залишається невідомо, чи допоможе подібна процедура.

Досить дивно, чому в Apple не зуміли передбачити подібного. При цьому кожен Lightning має невеликий вбудований чіп MFi. Це означає, що кабель оригінальний і сертифікований.

Чому після підключення Lightning може з'являтися помилка «не сертифікований кабель»?

Далеко не кожен користувач купує оригінальний кабель і в більшості випадків причина цього - велика вартість.

Після придбання неоригінального пристрою смартфон спочатку без проблем приймає його. Але, проходить трохи часу і може з'являтися помилка «не сертифікований кабель». Причина цього - вихід з ладу китайського чипа. В один момент пристрій може почати нестабільно працювати через те, що китайські виробники часто економлять на подібних чипах. Позначається на цьому погана пайка і поганий корпус.

Також варто прочитати: Як відрізнити оригінальний кабель на Айфон від підробленого.

І на недорогих китайських кабелях дуже часто, після використання може також зникати один з контактів.

Ваша оцінка: