Я шукаю...

Як працює унікальна екосистема Apple?

Екосистема Apple

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Що таке екосистема Apple?

Однією з головних фішок компанії Apple та вагомою причиною її великої популярності серед споживачів - взаємодія різної яблучної продукції між собою. Екосистема Apple – це один інформаційний простір, який об'єднує всю продукцію Apple навколо її власника. Компанія Apple має повний вертикальний технологічний стек, в її руках абсолютний контроль над виробкою заліза та створення Software. Сама це дозволяє їй володіти досконалою екосистемою, аналогів якій у світі немає. Схожу екосистему могла створити компанія Google, але для цього в них недостатньо гаджетів і немає такої великої кількості шанувальників. 

Цікавий факт: компанія Huawei має всі шанси в недалекому майбутньому створити власну екосистему, адже вже зараз для цього в них є все необхідне. Проте чи реалізують розробники Huawei цю ідею та чи зможуть стати гідними конкурентами Apple, варто лише гадати. 

Легкий переніс даних в екосистемі Apple

Скільки б ви не купували нових iPhone перекинути дані на новий не створює жодних проблем і займає ця процедура лічені секунди. Достатньо просто ввімкнути телефон, побачити анімацію, навести камеру старого iPhone на неї й дані почали синхронізуватися. А вже буквально за пів години у вас в руках новий гаджет з усіма старими встановленнями. Мабуть, кожному знайоме це відчуття, коли після купівлі пристрою від Android потрібно перенести на нього старі дані й цей процес настільки затяжний та енергозатратний, що вже простіше залишити все як є. Якщо ви справді жодного разу з таким не стикалися, то ви щасливчик або закоренілий прихильник Apple. 

Якщо говорити про iOS систему, то вона також є неідеальною і передача даних з одного iPhone на інший також може синхронізувати не все. 

Читайте також: що очікувати в новій iPadOS 15

Проте є ще один плюс на користь Apple.  iPhone в середньому можна експлуатувати близько п‘яти років. Та сама операційна система, яку зараз налічує ваш гаджет, може бути досконалою у вас і на старому. Таким чином простіше звикнути до будь-яких змін, оскільки операційна програма буде ідентичною на цих двох пристроях, за винятком деяких фішок та незначних особливостей. 

Отже, новим приладом Apple ви зможете набагато швидше користуватися повноцінно, чим від пристроїв Android. 

Синхронізація приладів в екосистемі Епл

Це ще один критерій, що доводить унікальність продукції Apple. Ви запросто можете перенести з одного пристрою на інший не лише усі дані та прикладні програми, а й усі: нагадування, будильники, нотатки. 

Також, якщо ви ввели пароль від вашого Wifi на iPhone, то вам не потрібне робити цього на Macbook чи iPad. Вони самі знаходять ці дані з iCloud та даних, які зберігаються в iPhone. 

Сюди можна віднести й автоматичне розблокування ваших приладів. До прикладу, щоб включити Apple Watch потрібно ввести пароль, але якщо ви щойно розблокували свій iPhone, то годинник розуміє, що потреби запитувати пароль немає. Також це можна налаштувати з Macbook. Якщо розблоковані Apple Watch знаходяться на вашій руці, то Mac не запросить у вас пароль. Але якщо ви відійдете на 10-20 метрів, то ноутбук це зауважить, зв‘язок буде втрачено і доведеться вводити пароль самому, що унеможливить стороннє проникнення до вашої інформації. 

На дзвінки також можна відповідати з інших пристроїв Apple, окрім iPhone. Ви зможете поговорити з абонентом, навіть через Macbook. 

До речі, якщо ваш iPhone погано працює, радимо зв’язатися з нами і скористатися вигідним ремонтом айфона за доступну ціну.

Airdrop в екосистемі Apple

Пригадуєте, ті часи, коли компанія Apple лише починала завойовувати всесвітній ринок й усі непокірні фанати гаджетів Android жартували, що в iPhone не можна надсилати зображення по Bluetooth? І частково вони мали рацію, адже для цього в Apple гаджетах існує Airdrop, через який ви зможете ділитися фотографіями, файлами, проте лише з іншими яблучними гаджетами. Не зважаючи на те, що ця функція працює лише в рамках Apple приладів, виконує свою роботу на найвищому рівні. Достатньо просто обрати файл, який бажаєте надіслати, натиснути на кнопку «поділитися» та обрати функцію «airdrop» і вже в цьому списку вибрати одержувача. Ця функція може бути доступною як для всіх, так і лише для ваших контактів. 

Пошук потрібного гаджет відбувається через Bluetooth, а передача файлу за допомогою Wife - ось в чому полягає робота airdrop. Цей процес займає декілька секунд, а сама передача відбувається як з малими, так і з важкими файлами. 

Також ви можете ділитися не лише зображеннями та документами, а й посиланнями, що дуже зручно в парі з Macbook. 

Apple Watch в екосистемі Apple? 

Зазвичай людина розпочинає свою яблучну залежність з iPhone, а далі поступово докупляють до нього й іншу техніку компанії Apple, доки не створить власну екосистему. Як цей процес відбувається? 

 

До прикладу, ви маєте iPhone і вирішуєте докупити собі ще Apple Watch - тепер ви можете керувати своїм телефон за допомогою нього. Вам будуть приходити на нього сповіщення, дзвінки, різноманітні нагадування і трекер активності. І багато з вас можуть заявити, що при купівлі Mi Band отримують те саме. І це не так. В Apple все функціонує таким чином, що кожен гаджет доповнює одне одного і жодним чином не конфліктують між собою. До вас приходить сповіщення, на вашій руці Apple Watch, але ви в цю секунду користуєтеся телефоном, то система розуміє, що не варто надсилати це сповіщення на годинник і транслює його просто на iPhone. А якщо екран заблокований, то сповіщення надсилається на Apple Watch і при натиску на екран iPhone, воно дублюється, щоб ви точно не забули його прочитати.

AirPods в екосистемі Apple

Теж саме стосується AirPods. В період експлуатації до вас приходить усвідомлення того, як просто використовувати ці навушники в під‘єднанні до вашого iPhone, MacBook  чи iPad. Достатньо просто відкрити кейс і на тому пристрої до якого ви плануєте їх під‘єднати, з‘являється віконце «під‘єднати». 

Apple TV в екосистемі Apple

Найглибша інтеграція в екосистемі Apple, на нашу думку, в Apple TV, бо під‘єднавшись до того ж Wifi, що й решту ваших гаджетів, вона створить «хаб», в який ви зможете під'єднати все решту. Найкраща це видно у прикладній програмі «Дім», де ви зможете за допомогою Apple TV, навіть на відстані декількох кілометрів, включати чи виключати свої розумні пристрої (наприклад світло). 

Рекомендуємо до прочитання: як розблокувати iPhone, якщо забув пароль?

Також однією з фішок Apple TV є AirPlay, який дозволяє зі свого iPhone, MacBook та iPad транслювати зображення на екран телевізора. І це ви можете робити як і в форматі mirroring, коли те, що відбувається на екрані зображається в телевізорі, так і просто надсилати окремим файлом бажану картинку. 

Ви можете слухати музику на своєму iPhone і буквально за допомогою одного кліка, вона вже звучатиме на вашому телевізорі. Хіба не круто? 

Розумний дім в екосистемі Apple

Через те що всі ваші пристрої прив‘язані до вашого облікового запису в iCloud, ви можете керувати розумним будинком з Apple Watch, iPad, MacBook, iPhone. На жаль, в Україні та Росії з Apple TV цього зробити неможливо, оскільки нашої мовної версії немає в Siri й вона просто не зрозуміє заданої команди. Але це лише питання часу і будемо надіятися, що скоро Siri в Apple TV стане доступною в усіх мовних версіях. 

Спільнота Apple та її екосистема

Аналогічної спільноти з однаковою операційною системою, яку має Apple, не має в будь-якого іншого виробника техніки. У компанії Apple дуже лояльна аудиторія, яка також може впливати на видозміни в нових оновленнях Apple. І хоча новацій стало менше, компанія Apple продовжує рухати ринок вперед. Ще буквально декілька років тому ми не могли й подумати, що вже зовсім скоро зможемо слухати музику за допомогою бездротових навушників. 

Мінуси екосистеми Apple

Першим мінусом є те, що Apple створює такі умови, за якими поза межами власної екосистеми, користуватися пристроями стає проблематично і дуже незручно. Яблучна техніка фактично взагалі не поєднується з будь-якою іншою і вам залишається або повністю оточити себе нею, створивши власну екосистему, або не користуватися нею взагалі. Хоча тепер це більше походить на плюс чим мінус, якби не ціна.

Вартість гаджетів від компанії Apple найвища на ринку технологій. З нею може змагатися лише Samsung, який все одно завжди залишається в програші. Адже користувачам Apple, щоб почати користуватися телефоном не достатньо просто його придбати. Їм потрібно окремо до нього купити навушники та зарядний пристрій, а такої наглості не дозволяє собі ніхто, тому в цьому в Apple немає конкурентів. А тепер уявіть, що цю екосистему потрібно постійно оновлювати, щоб прилади в ній були на одному рівні iOS та могли синхронізувати між собою. Хоч і  ця фішка Apple суттєво спростовує життя, але дозволити собі її може далеко не кожен. Звичайно, можна наважитися та створити власну екосистему Apple з iPhone ES (першого покоління), iPad Air та перших AppleWatch, але тоді який в цьому сенс, якщо техніка вже не підтримує половини функцій доступних у 2021 році. У такому випадку краще залишити створення власної екосистеми від Apple на потім і купити один, зате новий iPhone, який даруватиме вам новітні можливості. 

Рекомендуємо також ознайомитися з асортиментом наших відновлених смартфонів та купити айфон за найнижчою ціною в Україні.

Ваша оцінка: