Я шукаю...

Чому робота в Apple залучає фахівців з усього світу? І як пройти співбесіду та отримати посаду мрії

Працевлаштування в Apple

Робота в Apple - для багатьох залишається мрією. Про специфіку працевлаштування в Google знає практично кожен, але яка атмосфера панує в Apple невідомо. Цікавить в першу чергу, ставлення керівництва до підлеглих, а також технічні особливості робочого місця кожного співробітника.

Починаючи з 2009 року по сьогоднішній день, враховуючи дані Glassdoor, компанія Apple вважається одним з кращих місць для працевлаштування. Співробітникам доступні інноваційні технології, висока заробітна плата, знижки на продукцію, пільги, а також комплексне медичне страхування.

Варто прочитати Еко-тренди 2021.

Компанія піклується про безпеку

Фахівці, яким довелося попрацювати в компанії, стверджують, що тут серйозно ставляться до безпеки. Так в спробі захистити свої ідеї вони готові перечитувати листування своїх співробітників, і навіть розмови з близькими. А в документації іноді навіть допускають помилки для того, щоб визначити витік інформації.

Робота в Apple

Один зі співробітників, який раніше працював в компанії, стверджує, що там все секретно. Часом доводиться працювати над проектом, про який працівникам нічого не повідомляють. Не кажучи вже про те, що розсекречувати будь-яку інформацію про дані проектів не можна. Робота в Apple повна секретів.

Раніше говорили, що в компанії Intel багато параноїків, але в Apple вони буквально знаходяться в радіусі витягнутої руки. Співробітники працюють над створенням одного проекту, але дуже часто навіть не розуміють багато чого, адже це заборонено.

Як влаштуватися на роботу в Apple

Apple - це одна з найвідоміших компаній у світі, тут тільки професіонали. Відповідно підбір персоналу - процес відповідальний. На роботу сюди потрапити не так просто, як може здатися, на перший погляд.

Як влаштуватися в Apple

Будь-яка технічна вакансія тут вимагає від кандидата не тільки досвіду, але і високого рівня знань. Так необхідно буде показати свої навички за допомогою тестів, які й дадуть всі відповіді роботодавцю.

Процес працевлаштування

Фахівці, які були на співбесідах в інших відомих компаніях, стверджують, що приймання на роботу в Apple абсолютно відрізняється.

Так, наприклад, коли наймають людини в Facebook, то ще не знають, чим саме він буде займатися, його влаштовують в певний відділ. Після оформлення вирішується, на яку саме позицію він буде влаштований.

У «яблучної» компанії вже під час співбесіди знають, на яку саме вакансію прийшла людина. А розмову з потенційним кандидатом проводить керівник проекту, над яким при вдалій співбесіді й буде працювати людина.

Нетворкінг

Не завжди розглядають резюме кандидатів через онлайн-заявки. Так, наприклад, з 1000 фахівців, тільки 55% подавали онлайн заявку. Інші 45% - прийшли за рекомендаціями інших співробітників, рекрутерів.

Фахівці отримують бонуси за те, що запрошують на роботу в Apple професіоналів, саме тому вони зацікавлені привести якомога більше кандидатів.

Резюме

Перш ніж подавати свою заявку необхідно добре попрацювати над резюме. Якщо воно буде мати вади, то малоймовірно, що такого кандидата запросять на співбесіди. Резюме - це перше враження про людину, тому воно повинно бути ідеальним і унікальним.

Як розміщуються вакансії

Щомісяця на Glassdoor з'являється понад 6000 вакансій, які розміщує компанія, тому в охочих є всі шанси з наявністю досвіду і необхідних навичок потрапити сюди на роботу.

Стажування

Після того як питання як влаштуватися на роботу в Apple було вирішено і співробітника прийняли на певну посаду починається стажування.

Apple випускає по кілька продуктів на рік, і для цього потрібні тільки кращі співробітники. Саме тому, під час пошуку кандидата шукають певну людину.

Для молодих фахівців організовується зустріч з керівництвом, яке розповідає про життя компанії і робочі процеси. І це унікальна можливість яка дозволяє дізнатися більше про всі процеси. Після оформлення на роботу фахівець про свою посаду може розповідати тільки сім'ї, а ось розміщувати інформацію про це в соціальних мережах суворо заборонено.

Напої, печиво

У Купертіно ніколи не шкодували грошей на створення ідеальної атмосфери в офісі. У штаб-квартирі є невелике кафе, яке за рівнем сервісу цілком могло б бути рестораном. Звичайно, оплачувати обіди та сніданки доводитися з власної кишені, але ціни там не захмарні.

Фахівці не приносять їжі з дому, але при цьому обід співробітників проходить, не віддаляючись від робочого місця.

Як все влаштовано в Apple

В Apple все влаштовано зовсім по-іншому, якщо порівнювати з іншими компаніями.

Як влаштуватися в Apple

У Купертіно лояльно ставляться до співробітників, відповідально до питань безпеки, вимагають тільки професіоналізму, але за все це пропонують гідну заробітну плату.

Зворотній зв'язок від керівництва

Щотижня керівники обговорюють процеси у всій компанії й кожного співробітника окремо.

Можуть похвалити за гарну роботу або ж попросити перестати продовжувати творити всякі нісенітниці.

Тут не витрачають часу на «тугодумів»

Так, наприклад, один з фахівців у сфері дизайну намагався влаштуватися на роботу в компанію. Він пройшов цілих 3 онлайн аудіоспівбесід, 5 з наявністю відео і ланч. Але, навіть при цьому всьому він отримав негативну відповідь.

Як причину відмови йому повідомили, що не наймають «тугодумів».

Лояльність співробітників

Коли фахівець приходить на роботу сюди, то дуже часто залишається тут надовго. В Apple немає плинності кадрів. Так, наприклад в Google або Facebook співробітники працюють не тривалий період. Вже через деякий час вони влаштовуються в інші компанії або починають роботу над власним проектом.

Багато з них не мають вищої освіти. Корпорація досить величезна, тому їй необхідні різні люди. Але на відміну від інших роботодавців, навіть маючи пів ставки тут, співробітники залишаються задоволеними.

Всі співробітники в Купертіно перетворилися в справжню велику сім'ю. Дуже часто навіть після звільнення вони продовжують спілкуватися. Все це неспроста, компанія піклується не тільки про високий рівень віддачі співробітників, але і намагаються підтримувати умови, які дозволяють показувати хороший результат.

Зарплата у співробітників Apple

Як всім відомо, потрапити на роботу в одну з кращих корпорацій складно, бо в Купертіно ставлять досить високі вимоги.
Яка зарплата у працівників Apple

Керівництво має досить високі гонорари. Так Тім Кук отримує в рік понад 11 мільйонів доларів. І в компанії є ще і доплати, так можна отримати гроші за забезпечення безпеки, відпускні й так далі.

Зарплата у співробітників Епл досить висока, і в рік становить:

 • Спеціаліст по розробці апаратного забезпечення - 157780 доларів.
 • Старший інженер конструктор - 162000 доларів.
 • Менеджер по програмному забезпеченню - 163212 доларів.
 • Менеджер з управління закупівлями - 165000 доларів;
 • Старший фінансовий менеджер - 170000 доларів.
 • Головний інженер-розробник - 180000 доларів.
 • Технічний керівник - 197000 доларів.
 • Креативний директор 210000 доларів.

А місячна заробітна плата рядових співробітників варіюється від 3,8 тис. доларів до 13 тис. доларів.

Прочитайте також Що таке сталий розвиток.

Чому працювати в Apple це престижно

Стати одним зі співробітників в компанії Apple це справжня удача, і це думка багатьох. За дослідженням корпорація входить до трійки найбільш бажаних місць для роботи.

Чому працювати у Apple престижно

Можна виділити причини, які говорять про те, що люди мріють потрапити сюди:

 • Досвід отриманий тут дає можливість влаштуватися на будь-яку іншу роботу.
 • Гідна заробітна плата.
 • Є можливість досягти хороших результатів за короткий період.
 • Можливість кар`єрного росту.
 • Відмінне лояльне керівництво.
 • Є можливість працювати на пів ставки.
 • Робота тут дає почуття впливовості.

Особливість роботи в компанії полягає в тому, що не обов'язково бути відмінником. Більше шансів влаштуватися на роботу людині з новими ідеями, але необхідно при цьому бути розумним. На склад розуму тут звертають не менше уваги, ніж на професійні навички.

Ваша оцінка: