Я шукаю...

Названі найвпливовіші компанії у світі

Найвпливовіші компанії

Американський журнал Time відомий тим, що протягом 22 років публікує рейтинг найвпливовіших людей світу, представив новий рейтинг, продемонструвавши знову свою впливовість на медійному ринку. У 2021 році команда Time вирішили представити широкому загалу список компаній. Цей рейтинг дозволить ближче придивитись до тих компаній, які розвивають власний бізнес на світовому ринку, та мають надзвичайний вплив завдяки своїй діяльності на соціальне та особисте життя людей у всьому світі. 

Як складався список компаній, які потрапили у рейтинг топ 100 компаній світу? Для формування рейтингу враховувались рекомендації експертів, думка яких має значення у певній галузі, та журналістів американського журналу Time, що висвітлюють діяльність найвпливовіших компаній у світі. Для того, щоб потрапити в рейтинг найвпливовіших компаній, оцінювалась інноваційність та успішність їх на світовому ринку, хоча серед обов'язкових критерії була й актуальність компанії. 

Варто прочитати: як змінити програму електронної пошти за замовчуванням на iPhone.

Найвпливовіші компанії

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Хто очолив рейтинг найвпливовіших компаній у світі?

Список найвпливовіших компаній у світі згрупували за п'ятьма категоріями, у кожну з яких було включено десятки компаній, які й змагались за звання кращої у своїй категорії. Першопрохідці, Лідери, Інноватори, Гіганти та Руйнівники — це і є тих пʼять категорій, за якими групуються найвпливовіші компанії у світі між собою. 

Серед компаній, які боролись за право отримати статус однієї із найвпливовіших у світі у 2021 році за версією американського журналу Time, опинились фармацевтичні компанії, автомобільні концерни, а також соціальні мережі, якими користуються мільярди людей у всьому світі. 

Якщо все ж перейти до найголовнішого, хто ж став лідером у своїй категорії, то NBA завоювала звання однієї з найвпливовіших компаній в категорії Лідери, у той час, як медіакомпанія Hello Sunshine, яка належить американській актрисі та продюсерці Різ, отримала лаври першості в категорії Першопрохідці. Аналітична компанія Gro Intelligence виборола заслужене перше місце в категорії Інноватори. Окрім NBA, Hello Sunshine, Gro Intelligence, у списку найвпливовіших компаній опинилась й General Motors, яка випередила конкурентів у категорії Гіганти, у той час, як Illumina очолила список найвпливовіших компаній у світі в категорії Руйнівники. 

Варто прочитати: Ліза Джексон розповідає про екологічну й соціальну справедливість у новому інтерв'ю.

Найвпливовіші компанії

Компанії, що змагались за першість

В категорії Першопрохідців разом з Hello Sunshine опинились й такі компанії, як Savage X Fenty, Tilray, Klutch Sports, Beyond Meat. Якщо Savage X Fenty — це бренд спідньої білизни Ріанни, то Tilray є фармацевтичною компанією, штаб-квартира якої базується у Канаді, Beyond Meat — виробник \ мʼяса, Klutch Sports Group — спортивне агентство, яке представляє інтереси відомих NBA гравців. В Першопрохідцях можна було знайти й спортивний застосунок під назвою Strava для бігунів та велосипедистів. Таким чином, в категорії є компанії з різних галузей, що ще більше підігріває інтерес до рейтингу. 

Попри те, що у категорії Лідери стала переможницею саме компанія NBA, проглянувши список учасників, можна сказати, що вибір був не з легких. Адже в категорії Лідери є найменування таких відомих брендів, як Apple, Sony, Pfizer & BioNTech, Johnson & Johnson, Nike, Twitter, Mastercard, Volkswagen, Maersk. От, наприклад, фармацевтична компанія Pfizer & BioNTech та виробник косметичної та гігієнічної продукції Johnson & Johnson є розробниками вакцин від COVID-19, Maersk відповідає за ринок вантажних перевезень, а з іншими брендами знайомі.  

У категорії Інноваторів, де перемога дісталась аналітичній компанії Gro Intelligence, є досить багато дійсно впливових компаній. Moderna, розробник вакцини від COVID-19, Nintendo, LEGO, Spotify, TikTok, IKEA, Zoom, Netflix тощо є частиною життя звичайної людини, тому досить важко віддати першість одній, хоча журналу Time все-таки вдалось зупинились на одному найменуванні.  

Нехай у категорії Гіганти General Motors отримала перше місце, та все ж в списку найвпливовіших компаній згадуються такі бренди, як Facebook, Disney, Microsoft, Google, Samsung, Amazon, Coinbase, Walmart. Погодьтесь, щоб опинитись у верхівці рейтингу серед таких компанії, слід зробити дійсно вагомий вклад у розвиток людського суспільства. Серед Гігантів є й одна криптовалютна біржа під назвою Coinbase. 

Категорія Руйнівники є цікавою тим, що компанія представляє світу технології, що підривають цінність технологій конкурентів, тому їм важне конкурувати на ринку, а то й взагалі неможливо. Illumina якраз й перемогла в цій категорії, залишивши позаду у списку Tesla, Clubhouse, SpaceX, OnlyFans, Huawei, Airbnb. Тільки за списком компаній можна скласти уявлення про те, хто все-таки є рушійною силою певної галузі. 

Найвпливовіші компанії

Пʼять обкладинок Time100

Представники компаній, які опинились на вершині списку у своїй категорії, з'являються на обкладинці журналу Time, але спеціального випуску під назвою TIME100. Оскільки є п'ять категорій, є й п'ять обкладинок. П'ять обкладинок TIME100 розділили між собою є Різ (Hello Sunshine), Адам Сільвер (NBA), Мері (General Motors), Френсіс де Соуза (Illumina), Сара (Gro Intelligence), адже саме вони та їхня команда стоять за успіхом компаній, переможців рейтингу найвпливовіших компаній у всьому світі. 

Головний редактор Time Едвард (Edward Felsenthal) вважає, що поява спеціального випуску Time100 демонструє глобальний вплив бізнесу на соціальне та особисте життя людини. Тому завдяки цьому проєкту вдалось зробити акцент на тих компаніях, які формують майбутнє всього людства. 

Едвард додає, що у 2013 році, коли він почав працювати у Time, місія журналу була трохи іншою, адже, пояснюючи світ, журнал виконував поставлену перед ним основну задачу. Сьогодення диктує інші правила, тому журнал сфокусувався на розповідях про людей та ідеї, що формують сучасний світ з метою зробити його кращим, пояснив головний редактор Time.

Ваша оцінка: