Я шукаю...

Використовувати VPN на Вашому iPhone чи iPad дуже просто. Ми розповімо, як його налаштувати!

Налаштування VPN

VPN – це безпечне зашифроване підключення користувача до мережі, яке дозволяє зберігати конфіденційність і можливість користуватися місцевими обмеженнями в Інтернеті. 

Що таке віртуальна мережа? Це фізична мережа, яка не належить ні користувачу, ні будь-яким каналам. А особиста мережа – це обмеження окремих людей. Данні мають захист від небажаних особистостей завдяки шифруванню, а завдяки VPN конфіденційність гарантована, адже немає можливості доступу чужих користувачів до певної інформації. 

Для того, що почати користуватися VPN потрібно дише його налаштувати на своєму iPhone або завантажити відповідний додаток. До пристрою присвоюється IP-адрес, коли користувач заходить в мережу. Адже це дає змогу ідентифікуватися і сидіти в різних сайтах, які буди спочатку недоступні. Але при активації IP-адреса не видно, буде лише адрес віртуальної персональної мережі.

Якщо Ви обираєте іноземний VPN, то можна забути про місцеві заборони, тому що Вам будуть доступні всі заблоковані сайти, які належать певній країні.

Наприклад, додаток Telegram був недоступний для росіян у 2018 році. Але використовування VPN розв’язало цю проблему. 

Також, треба знати, що під час процесу VPN гарантує анонімність, адже підключення до Інтернету зашифроване. Для того, щоб його перекласти потрібен ключ шифрування, але він доступний лише для учасників мережі на пристроях, де відбувається процес передачі даних. 

До речі, багато службових компаній з безпеки рекомендують користуватися VPN, бо ця захищена шифруванням мережа може захистити від хакерів. 

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

VPN поділяють на два типи: 

 1. Віддалений доступ, який може поєднуватися до корпоративної мережі, що може допомогти при випадку, коли поруч «слабенький» Wi-Fi.
 2. «Вузол» – цей тип VPN чудово підходить для компаній, де декілька офісів різного місцеположення. Тобто, створюється замкнена внутрішня мережа, яка підключає офіси між собою.

Які переваги користування VPN?

 1. Зміна геолокації. Вся інформація стосовно місцеположення йде від VPN, а не від гаджета. Також сервіс може не вказувати на список дій користувача. Це є додатковий захист і конфіденційність. 
 2. Надійність. Інформація доступна лише при умові наявності ключа шифрування.
 3. Захист. Іноді потрібен доступ до конфіденційної інформації при віддаленій роботі. Є підключення шифрування даних. 
 4. Доступ до регіонального контенту. За кордоном Ви можете відвідувати сайти й переглядати контент, який призначений для їхнього регіону. Для перегляду забороненого контенту відбувається зміна Вашого місцеположення. 
 5. Швидкість. Коли підключений VPN, то решта медіаресурси й інші програми працюють швидше. Тому, якщо хочете подивитися фільм чи відео на YouTube без відключень, то краще включайте VPN. 
 6. Безкоштовний перегляд телебачення інших країн. Завдяки Інтернету можна дивитися майже всі телеканали світу, але бувають й обмеження, тому що глядачі повинні бути в країні, де транслюється телебачення. Для уникнення цього використовується VPN. 

До речі, є цікава стаття про топ-15 додатків для iOS за перший квартал 2021 року.

DNS – це особиста система VPN і її додатковий захист. Ця система перекриває доступ до особистої інформації користувача за допомогою шифрування. 

Є один цікавий факт. У 2020 році під час коронавірусу кількість сервісів, які підтримують VPN, піднялась на 33% (від 7,5 до 10 мільйонів). Причиною цьому стало переведення працівників на дистанційну форму роботи, а це вплинуло на підключення до внутрішніх мереж.  

VPN також бувають безкоштовні й платні. Безкоштовний VPN ще може заробити кошти завдяки Вам. Адже, під час користування відбувається процес через сервер оператора, а рекламодавці готові платити кошти за те, щоб про них більше дізнавалися. 
Платна версія працює по-іншому. Вона не навантажує Вас непотрібною рекламою. І великим плюсом є те, що присутня чітка політика конфіденційності. 

Перейдемо до підключення VPN на iPhone чи iPad. Це точно нікому не завадить, тому що це можливість забезпечити собі конфіденційність роботи в Інтернеті. 

Отже, щоб налаштувати VPN на Вашому пристрої треба зробити таким чином:

 1. Спочатку зайти в «Налаштування» і на головному екрані натисніть на розділ «Загальні». 
 2. Ви одразу побачите пункт «VPN», а потім натисніть на «Додати конфігурацію VPN».
 3. Оберіть розділ «Тип», де потрібно обрати варіант з’єднання: L2TP, IPSec, IKEv2.
 4. Потрібно ввести в налаштуваннях VPN назву сервера й віддалений ідентифікатор.
 5. Потім треба вказати логін автентифікації, ім’я і пароль. 
 6. Тоді можна натиснути «Готово» й активувати VPN.

Є ще один простий спосіб з’єднання VPN з Вашим смартфоном:

 1. Завантажте додаток VPN з AppStore. Відкрийте й авторизуйтесь.
 2. Після попередніх дій прийде сповіщення щодо додавання нової конфігурації VPN. Тому, натисніть «Дозволити» для налаштування автоматичного з’єднання. 
 3. Потім потрібно ввести Touch ID чи код доступу для дозволу змін налаштувань VPN. Введіть свій пароль.
 4. Відкрийте «Налаштування» – «Загальні» – «VPN». Тоді Ви вже можете змінити налаштування з’єднання.

Рекомендується використовувати саме ім’я DDNS, але воно не завжди буде актуальним для деяких країн. 
Також Ви можете встановлювати нове з’єднання до сервера в будь-який момент. Для цього потрібно лише обрати необхідну конфігурацію в налаштуванні й встановити перемикач в режим «включено».

Чи правда буде смартфон від компанії Tesla? Дізнайтесь тут.

Види VPN-з’єднань:

 1. L2TP – непоганий захист і можливість зміни місцеположення, але дуже низька швидкість роботи.
 2. PPTP – базовий варіант. Достатньо швидка робота і зміна геолокації, але слабкий захист.
 3. OpenVPN – найкращий варіант, де присутні надійність висока швидкість і зміна місцеперебування.

Отже, встановлюйте VPN-сервіс на своєму iPhone чи iPad, адже це можливість додаткової безпеки, конфіденційності й швидкості роботи в Інтернеті. 
Тепер Ви дізнались про типи таких сервісів, їхні можливості, переваги й види їх з’єднань. Під’єднання VPN ні в якому разі не завадить, тому дійте!

Ваша оцінка: