Я шукаю...

Огляд Notion: корисні функції та на що здатна програма

Notion додаток для Айфона

Notion на Mac та Айфон – це зручна програма для планування справ. Є аналогом таких відомих інструментів, як Evernote, Google Docs та Trello.

Перша версія Notion з’явилася ще у 2013 році, розробником програми є відомий програміст з Сан-Франциско Айван Чжао.

Програма об’єднує у собі велику кількість інструментів, серед них: таблиці, списки справ, бази даних, дошки тощо. Тут знайдеться все що необхідно для щоденного використання. Мало того, всі інструменти представлені у вигляді єдиного робочого простору. Адже головне завдання додатку полягає у тому, щоб замінити інші програми і цим самим спростити планування справ, створення таблиць і так далі. Відтепер користувач має можливість тримати всі справи під контролем і не використовувати при цьому велику кількість додаткових сервісів.

Notion програма на Mac та Айфон

Notion на Айфон – це щось зовсім нове, не схоже на подібні додатки, він швидше схожий на досконалий додаток з покращеними можливостями. Особливо популярністю програма користується серед дизайнерів. Тут можна не просто планувати, але й зберігати текстові документи, коди і багато чого іншого. Програма чимось схожа на конструктор, де зміни здійснюються в режимі реального часу. І тут практично немає обмежень. Напевно за це додаток і люблять користувачі.

Читайте також: Топ-15 додатків та ігор для iOS за перший квартал 2021 року.

Notion на Айфон: що це таке і як тут все влаштовано

Notion – це додаток з широкими можливостями. І за задумом розробників, даний додаток повинен позбавити користувача від необхідності використовування інших подібних програм. Адже дуже часто трапляється ситуація, у якій необхідна інформація знаходиться в одному місці, завдання – в зовсім іншому. А такого бути не повинно, адже така ситуація не є зручною.

Більше немає потреби переключатися між додатками і витрачати свій час на це. Адже набагато кращою ідеєю є об’єднання всього в єдиний інтерфейс і оптимізація таким чином всієї роботи.

Є можливість:

 • здійснювати управління базами;
 • занотовувати власні замітки та вести роботу з документами;
 • вести таблиці та зберігати бази даних;
 • здійснювати управління власними замітками та планами;
 • контролювати всі процеси.

Іншими словами, Notion – це не просто зручний інструмент, але й досить гнучкий, в якому можна вести будь-які справи, навіть якщо це командна робота. І на відміну від звичайного паперового записника де можна просто записувати і робити невеликі замальовки, тут також значно ширші можливості.

Окрім звичайного тексту, користувач зможе додати відео, зображення, малюнки і багато чого іншого. Налічується понад 30 варіантів зі всього відомого контенту. І завдяки цьому на одну сторінку можна додати що завгодно і розмістити це все на одному носієві.

Особливості додатку Notion

Всі створені сторінки об’єднують у групи й пов’язувати між собою. В результаті цього можна створити єдиний організований простір, де буде збережено все.

Крім цього, офіційний сайт пропонує додаткові можливості. Кожен охочий може детально ознайомитися з програмою без завантаження, за допомогою демоверсії у мережі.

Notion на Mac: кому та для яких справ підійде

Завдяки тому, що Notion об’єднує всі важливі інструменти в одному просторі, програма ідеально підійде для:

 • Для роботи. Програмою сьогодні користуються: дизайнери, редактори, програмісти та працівники інших сфер діяльності. Варто зазначити, що додаток дуже часто використовується й фрилансерами, які складаються з великих та невеликих команд. Програма допомагає відбудовувати важливі процеси та стати якісною заміною корпоративного порталу. А особливо все це є важливим, якщо працівники працюють віддалено.
 • Для навчання. Для учнів та вчителів особливо може бути корисною дана програма. Адже додаток ідеально підійде для розв'язання різноманітних задач. Наприклад, вчитель зможе тут задавати домашнє завдання, учень зберігати конспекти уроків і так далі.
 • Для особистих справ. Тут можна планувати власні справи. Наприклад, вести сімейний бюджет, записувати звички, список справ на тиждень/місяць/день і так далі. Особливо програма може знадобитися в процесі планування свята, подорожі, або ж іншої важливої події.

Однак не дивлячись на необмежені можливості додатку, все ж є і такі дії які йому не під силу. Наприклад, якщо користувачеві необхідно оптимізувати процеси, то малоймовірно, що Notion у цьому допоможе. Тут все доведеться створювати та заповнювати вручну, і це варто врахувати перед тим, як розпочинати користуватися програмою.

Корисні функції

Notion дечим схожий на блокнот, який допомагає організувати замітки, а також синхронізувати їх з іншими пристроями. В найпростіші дії, які під силу кожному користувачеві, це:

 • опублікувати у мережі необхідну інформацію у вигляді інтернет-сторінки;
 • запросити колег для сумісної роботи над проєкт;
 • завантажити на Mac, або Айфон.

При цьому сервіс досить зручний для колективної роботи, тому з легкістю можна створювати замітки, таблиці, документи й будь-що інше і працювати над ними разом з іншими користувачами.

Блокова система редагування

Всі дані у додатку зберігаються в спеціальних блоках: списках, кодах, текстах, зображеннях, тощо. І буквально за декілька хвилин один зі списків можна перемістити зі звичайного у головний. А текст у цитату, або будь-що інше.

А ключовою особливістю є наявність блоку пам’яті. В кожному файлі користувач може розмістити фотографію, відео, таблицю і будь-що інше на власний смак.

Завдання та управління проєктами

В програмі існує маса можливостей для створення нових завдань та управління вже наявними. При цьому, набагато простіше вести прості справи за допомогою контрольних списків. А от для складних зручніше буде використовувати канбан-дошки.

Управління проєктами в Notion

При цьому останні мають практично такий же вигляд як на іншому подібному сервісі Trello. Також тут користувач зможе знайти дорожні карти, календар і планувальник на тиждень.

Бази знань

Без будь-яких навичок у програмі можна створювати так звані, бази знань. І для цього потрібно просто створити пусту сторінку, та додати до неї інші. При цьому варто придумати коректний заголовок, адже він буде працювати нічим іншим як прямим лінком. А в середині файлу може бути що завгодно в тому числі інші сторінки.

На головну сторінку користувач може додати розділи. При цьому доступна можливість оформлювати сторінку на власний смак.

Документи та замітки

В даному додатку створюють будь-які файли, напевно у цьому й головна особливість Notion.

Створеним матеріалом можна ділитися з іншими людьми працюючи над редагування у режимі реального часу.

Таблиці

Ще одна важлива особливість це наявність можливості створювати таблиці. При цьому, така функція цілком може замінити Excel. Але якщо користувачеві необхідно працювати з важкими формулами, то таблиці у даному додатку може виявитися не достатньо. Відповідно, таблиці програми підійдуть лише для неважких завдань.

Таблиці Excel на Айфоні можна непросто створювати, але й імпортувати, вставляти з інших додатків, або ж навпаки.

Як користуватися, та сценарії використання всіх наявних інструментів

В першу чергу, програма використовується для створення заміток і написання тексту. Проте на цьому корисні функції не закінчуються.

Інструменти Notion

Так, в самій програмі існує понад 20 різноманітних шаблонів, які користувач може використовувати для різних потреб. Але, якщо це необхідно, то є можливість створювати власний шаблон, який підійде під щось конкретне.

Крім всього вище згаданого, є й інші сценарії використання. Серед цікавих варіантів можна виділити:

 • Цілі. Потрібно занотувати основні прагнення, щоб прямувати до цілі й не забути про основні завдання.
 • Сховище. Тут зберігають всю важливу інформацію таку як посилання, фотографії, або будь-що інше до чого необхідно повернутися пізніше.
 • Подорожі. Можна зберігати всю інформацію про місце в яке планується подорож і пізніше ці дані обов’язково стануть у пригоді.
 • Бюджет. Користувач може контролювати всі надходження та витрати, а також планувати все на будь-який період.
 • Домашні справи. Можна записувати плани, зберігати ідеї для ремонту, а пізніше цим усім користуватися.
 • Календар. Можна планувати публікації, які згодом з’являться у блозі, або будь-що інше.
 • Тренування. Користувач тут також може фіксувати тренування, вести щоденник харчування.

Інтерфейс додатку на Айфоні

Інтерфейс додатку складається з наступних блоків та розділів, з якими користувачеві й доведеться активно працювати:

 • Робоче поле. Це основний простір з яким і доведеться працювати.
 • Профіль. Містить налаштування інтерфейсу де можна під себе облаштувати робочий простір.
 • Нова сторінка. Це звичайне створення сторінки нового рівня, яка необхідна для подальшої роботи.
 • Оновлення. Звіти про зміни у файлах.
 • Робочий простір. Це створені файли, які вже мають певні налаштування.
 • Імпорт. Це розділ, який пов’язаний з перенесенням документів.
 • Приватна область. Це всі файли, доступ до яких є лише в одного користувача.
 • Налаштування сторінки. Блокування, шрифти тощо.

Щоб скачати безкоштовно на Айфон Notion потрібно перейти на офіційний сайт, або ж знайти утиліту в App Store, а також пройти реєстрацію. Необхідно:

 • ввести адресу електронної пошти;
 • відкрити повідомлення та перейти по вказаному посиланню;
 • здійснити вхід використовуючи власні дані.

Після цього користувач потрапить до власного облікового запису, де потрібно буде ввести особисті дані після чого можна буде повною мірою використовувати всі можливості Notion.

Як завантажити на Айфон і варіанти використання додатка

Є три варіанти використання Notion:

 1. Через браузер. Для цього потрібно завантажити програму Notion на офіційному сайті, після чого з’явиться можливість працювати в онлайн режимі.
 2. На ПК. Програму також потрібно завантажувати на офіційному сайті, є версія як для Mac, так і Windows.
 3. На смартфон. Завантажити додаток необхідно в App Store якщо на Айфон, й на Play Market, якщо на Андроїд-пристрій.

Виникати запитань, як користуватися Notion не буде. Інтерфейс утиліти досить простий, тому підійде для будь-якого користувача.

Як користуватися додатком Notion з Айфона

Варто прочитати: Огляд GTasks. Чи можна сьогодні завантажити додаток GTasks.

Переваги та недоліки

Як і будь-яка інша програма Notion має свої переваги та недоліки. Серед позитивних моментів виділяють:

 • швидкий імпорт файлів;
 • гнучкість;
 • простий інтерфейс;
 • багатофункціональність.

Серед негативних моментів:

 • відсутність українського та російського інтерфейсу;
 • командну роботу можна виконувати лише у платній версії.

Все ж завантажити Notion на Айфон варто. Це унікальний додаток, який поєднує у собі велику кількість можливостей і підійде практично кожному користувачеві.

Ваша оцінка: