Я шукаю...

Компанії Apple, Google й Amazon вирішили зробити технічний переворот в системі «Розумний будинок»

Розумний будинок

Інноваційні технології постійно змінюють майбутнє. У давнину ніхто навіть не міг припустити, що всі домашні справи можна буде доручити машинам, а вулицями будуть їздити автомобілі, керовані штучним інтелектом. Під кінець 2019 року багато компаній-гігантів заявили про розробку нового проєкт, що дозволяє об'єднати різні гаджети розумного будинку в єдину систему. 

Новий універсальний стандарт за підтримкою Apple, Google й Amazon проходить завершальну стадію розробки та незабаром з'явиться на ринку. Оновлена система з назвою Project Connected Home over IP дозволить спростити підключення розумної техніки від різних виробників до обраної користувачем платформи й голосового помічника.

Що таке розумний будинок, і чому технологія стала популярною

Технологія з назвою «Розумний будинок» – це комплексна система для об'єднання та автоматизації техніки, розташованої в будинку. Популярність подібних гаджетів обумовлена стрімким розвитком технологій і впровадженням їх в усі сфери життєдіяльності. Перша поява розумної техніки відбулася в середині XX століття, але тільки в наш час пристрої змогли поширитися і почати заповнювати життя людей.

Мета установки розумного будинку, як стверджують розробники гаджетів і її власники, полягає в наступному:

  • підвищення безпеки в будинку;
  • поліпшення комфорту і рівня життя;
  • економія споживання ресурсів.

Поняття «комфорту» для кожної людини суб'єктивно, тому в цьому факторі не можна дати оцінку. А ось поліпшення безпеки в будинку і зменшення споживання ресурсів – це фактори, які в основному впливають на вибір системи розумного будинку. За допомогою гаджетів стає легше контролювати дітей, доглядати за літніми людьми, домашніми вихованцями.

Переваги та недоліки розумного будинку

Основна перевага системи розумний будинок полягає в простоті управління – використовується спеціальний мобільний додаток, що об'єднує гаджети в будинку і допомагає максимально ефективно використовувати їх функції. Всі частини управління об'єднані в одному додатку, відмінно контролюються і не запускаються в непотрібний момент – наприклад, якщо відкрито вікно, то система не буде включати кондиціонер. Додатково плюсами розумного будинку називають:

  • підвищення безпеки — в будь-який момент вийде дізнатися, що відбувається в будинку;
  • економія на комунальних витратах – згідно зі статистикою, розумний будинок вже за перший рік роботи економить до 30 % грошей від суми витрат на ресурси;
  • автоматизація багатьох процесів в будинку, що забезпечує більше часу на відпочинок;
  • престиж – родичі та друзі, потрапивши у квартиру, оснащену розумним будинком, будуть у захваті.

Як би привабливо не виглядала б система автоматичного управління гаджетами, у неї все ще є кілька недоліків. Головним мінусом вважається висока вартість, тому що при установці потрібно придбати велику кількість обладнання для заміни та оплатити установку. Не можна виключати і ймовірність збоїв в системі, через які окремі частини розумного будинку не будуть працювати, адже техніка любить ламатися, і з цим нічого не можна зробити. Також існує теоретичний недолік, що полягає в витоку інформації про будинок в мережу – кіберзлочинці завжди придумують багато нових методів для обману.

Ще є цікава інформація про iOS 14.5.

Об'єднання Apple, Google й Amazon – які технології нас чекають в майбутньому

З ініціативи Apple, Google, Amazon і понад 170 інших технологічних компаній був запущений новий проєкт CHIP (Connected Home over IP). Згідно з офіційними даними, викладеними в публічний доступ альянсом Zigbee, буде видана оновлена сертифікація, що дозволяє випускати на ринок універсальні гаджети, здатні підключатися і нормально функціонувати на будь-якій обраній користувачем платформі.

Мета проєкту – спрощення використання системи розумного будинку, адже в більшості випадків користувачі керують технікою від різних виробників. Новий стандарт буде ґрунтуватися на виділенні IP-адреси та дозволить вибрати зручний додаток і об'єднати всі частини системи.

Особливості нової сертифікації Project CHIP

Головна перевага проєкту Project CHIP полягає в тому, що користувач зможе за своїм бажанням переходити з одного мобільного додатку для контролю на інше без заміни всієї техніки в будинку. Гаджети з позначкою CHIP і новим значком будуть з'являтися на ринку і поступово замінять інші моделі, впевнені компанії, які беруть участь у проєкті. Вся універсальна техніка буде створюватися на основі трьох основних технологій.

  • Bluetooth LE – оновлений Bluetooth буде використовуватися для налаштування гаджетів і їх синхронізації з додатком.
  • Wi-Fi – модуль для інтернету буде додаватися до тих моделей, які повинні підключатися до мережі.
  • Thread – протокол, що використовується під час створення комірчастих мереж, він служить для техніки з низькою пропускною здатністю, наприклад, для датчиків руху у квартирі.

Ті користувачі, які мають систему розумний будинок з гаджетами, що працюють на протоколах Zigbee і Z-Wave, швидше за все отримають можливість під'єднати їх до загальної системи, без необхідності заміни.

Додатково прочитайте про статистику продажу iPhone 12.

Коли новий розумний будинок з'явиться у продажу

Американське інтернет-видання The Verge опублікувало прогноз термінів виходу нових універсальних гаджетів на ринок. Згідно з зібраною інформацією, перші моделі з новим логотипом і сертифікацією випустять в кінці 2021 року. Спочатку на ринок вийдуть базові гаджети, такі як: лампочки та інші освітлювальні прилади, пульти для кондиціонерів, маршрутизатори, замки на двері квартири й гаражів, штори та інші побутові дрібниці.

Згідно з прогнозами багатьох експертів, спільна робота Apple, Google, Amazon та інших популярних виробників змінить майбутнє. Установка розумного будинку тепер буде простішою й трохи дешевшою – не потрібно вибирати пристрої тільки однієї марки, нехтуючи іншими. Project CHIP розкриє нові можливості автоматизації домашніх справ і дозволить зробити життя комфортнішим і безпечнішим.

Ваша оцінка: