Я шукаю...

Вихід бета-версії Android 12, її установка на смартфон

Операційна система Android 12

Дата виходу андроїд 12 – 18 травня 2021 року. Вона вже доступна для установки та завантаження на деякі види телефонів. Але поки ще не всі в курсі, як правильно встановити Android 12. Ми представляємо покрокову інструкцію даного процесу:

 1. Зайти на сторінку даної бета-версії та виконати реєстрацію свого телефону (вибрати гаджет із запропонованого списку).
 2. Почекати спеціального повідомлення, яке говорить про те, що оновлене ПО можна встановлювати. У разі відсутності повідомлення про оновлення перевіряється розділ «система – оновлення систем» (стандартно пише, що час очікування становить від кількох хвилин до кількох годин).

Виходячи з продуктивності пристрою, оновлення можуть злегка відрізнятися. Практично в кожній інструкції зазначено, що основна частина функцій може почати працювати з деякими збоями: сканування особи або пальця неправильно спрацює, початися неполадки під час знімання відео, браузер не дасть зайти на деякі сайти та інше. Якщо під час установки буде порушений хоча б один пункт, смартфон може стати непотрібним.
Цікава інформація: ТОП 15 кращих стратегій на Android та iOS

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Які смартфони отримують Андроїд 12

Дана система відрізняється новим дизайном, системою безпеки та різними функціями. Якщо вас цікавить питання, які смартфони можуть отримати Android 12, то ось повний список підтримуваних пристроїв андроїд 12:

 • Google Pixel 3 (версії XL і a), 4 (XL, a, 5G), 5.
 • Asus ZenFone 8.
 • Nokia X20.
 • OnePlus 9 (простий і Pro).
 • Oppo Find X3 Pro.
 • Realme GT.
 • Vivo iQOO7.
 • Sharp AQUOS sense 5G SH–M17.
 • Tecno Camon /
 • TCL 20 Pro.
 • Xiaomi Mi 11 (Pro, I, X Pro).
 • ZTE Axon 30 Ultra.

На питання, чи буде даний список пристроїв оновлюватися та чи можна Android 12 встановити на інші моделі, точної відповіді поки немає.
Управління однією рукою

Дизайн системи Андроїд 12: від чого зречеться Google

В операційній системі Android 12 буде повністю змінена ідея дизайну, до назви Material Design додасться Next, тобто буде виконана остаточна заміна. Що новенького нас чекає в андроїд 12? Зміни торкнуться різних деталей, наприклад, додадуться функції, керувати якими можна буде однією рукою. Дана необхідність обумовлена ​​постійним зростанням параметрів екрану. У нинішніх версіях ця функція відсутня, хоча айфони популярні вже багато років. Деякі виробники телефонів самостійно реалізували її у своїх моделях. Наприклад, Samsung та Xiaomi. У прошивці такого режиму дія відбувається за допомогою свайпа з лівого боку в праве по кнопках навігації дисплея.

Режим «картинка в картинці» істотно удосконалився, тепер можна дивитися ролики по YouTube поверх різних програм в невеликому віконці. Користувачі можуть плавно змінювати параметри віконця, поки не отримають максимально комфортні для себе розміри.

Міні-віконця з відео можна буде приховати частково за межами дисплея. В андроїд 11 подібна дія тягне за собою повне завершення роботи програми, в новій же бета-версії вони ховаються приблизно на 2/3, при цьому залишаються активними. Такий варіант розроблений спеціально, щоб звільнити простір на дисплеї під час роботи з головними програмами.

Шторка повідомлень може працювати в горизонтальному режимі експлуатації гаджета. Всі повідомлення знаходяться у вертикальному положенні справа, завдяки чому не займається велика частина всієї верхньої поверхні. Надається можливість налаштувати параметри повідомлень.

Також з'явиться більш покращений акселерометр, який максимально точно визначить положення гаджета в просторі, поміняє орієнтацію картинки. У нинішніх версіях ця функція працювала не особливо коректно.
Покращений акселерометр

Android 12 зможе відстежити стан вашого обличчя. На базі цих даних підібрати найбільш правильну орієнтацію зовнішнього вигляду меню. Для виконання даного завдання використовується фронтальна камера. Така функція буде оцінена користувачами, які не хочуть, щоб прилад зайвий раз за ними спостерігав.

Надається можливість установки індивідуальної колірної схеми інтерфейсу, замість стандартної темної чи світлої. Смартфон зреагує на постукування по задній кришці бампера, включить необхідні програми виходячи з налаштувань. Зовнішність трохи нагадує iOS. Це виражається у відмові від спецефектів, що відповідають за прозоре меню, наприклад, в шторці повідомлень, велике число деталей інтерфейсу зі злегка округленими кутами.

Що спільного між android 12 vs iOS 14

Компанія Google вирішила відкинути пристойності та більшу частину фішок скопіювала в Apple. Варто приділити увагу порівнянні android 12 vs iOS 14:

 • Кастомізація – були внесені зміни не тільки в зовнішній вигляд інтерфейсу, але також користувачі отримали штатні інструменти для даного процесу. Все так грамотно інтегровано й частково автоматизовано, що відразу не згадати, що саме Apple перша запропонувала подібний механізм. Вона дозволила користувачам змінювати вид іконок, віджетів та інших елементів.
 • Індикатор камери – завдяки оновленню android 12 було запроваджено механізм відстеження активних дій камери та мікрофона, дебют якого відбувся ще в iOS Варто віддати Google належне: якщо в Apple просто спалахує зелена або помаранчева крапка (дивлячись, що працює: камера або мікрофон), то Гугл не просто намалювала точки, але крім цього зробила їх клікуючими. Завдяки цьому можна в будь-який момент відключити запис.
 • Віджети – компанія вирішила відновити їх самостійно, без шпаргалки Apple (хоча до цього років п'ять їх просто ігнорувала). Дизайнери якісно промалювали всі віджети, розширили область їх використання. Тепер вони стали доступні для більшості системних деталей. Ця функція істотно полегшує застосування операційних систем. Завдяки цьому перед очима не тільки іконки необхідних додатків, ще й доступ з робочого столу до механізмів.

Ми виконали порівняння андроїд 12 та айос 14. Користувачі самостійно вирішують, яка система їм ближче й комфортніше. Кожна має свої переваги та недоліки.

Віджети android 12 vs iOS 14

Більш детально, як встановити та оновити android 12

Якщо вас цікавить питання, як оновити смартфон до андроїд 12, то для цього слід виконати певні кроки. Насамперед зайти на офіційну сторінку даної бета-версії, знайти з запропонованого списку бренд свого телефону, перейти по спеціальному посиланню «отримати бета-версію». Після цього ви опинитеся на сторінці обраного бренду. Далі необхідно виконати завантаження файлу оновлення, ознайомитися з інструкцією через те, що у кожного виробника дії трохи відрізняються. Наприклад, для деяких моделей телефонів заряд повинен бути мінімум на 30%, також має бути вільно близько 3 ГБ внутрішньої пам'яті. Варто враховувати, що доведеться включити VPN американського сервера через те що на деяких сторінках може бути «заглушка».
Варто знати: Чи потрібно калібрувати батарею iPhone

Підвищена секретність – приватність android 12

У новій системі андроїд 12 було багато уваги приділено приватності. Збір інформації програм буде більш прозорим. Нові інструменти дозволять користувачам здійснювати контроль над різними функціями, щоб доступ до персональної інформації був максимально скоректований. З'явилася панель аналізу конфіденційності, що дозволяє побачити, яким саме способом додатки виконують збір даних. Також тепер можна бачити, які програми отримали доступ до вашого місця перебування.

З'явилася технологія Private Compute Core, завдяки якій конфіденційність істотно підвищилася. Завдяки їй деякі функції обробляються на телефоні локально, відправляються на сервер Google.
Технологія Private Compute Core

Деякі додатки потребують точного доступу до геолокації, в іншому випадку їх робота відбувається некоректно. Для метеорологічної програми досить вказати регіон. З'явилася функція, що дозволяє залишати неточне розташування, а приблизне. Саме цю інформацію аналізує програма. Параметр показує не точне ваше перебування.

Системні вимоги для установки нового android 12

Для установки андроїд 12 необхідні певні системні вимоги. Телефон повинен бути заряджений не менше, ніж на 30%, вільного місця на внутрішньому сховищі – приблизно 3 Гб, пред'являються більш високі вимоги до обсягу оперативної пам'яті (512 МБ не підходить), бажано наявність максимально потужного технічного оснащення. Завдяки таким нововведенням ваш телефон почне краще справлятися з різними функціями.

Ваша оцінка: