AliExpress - досить суперечливий майданчик. З одного боку - приваблива ціна, з другого – якість, яка не завжди на найвищому рівні. Саме тому, багато користувачів з обережністю ставляться до придбання дорогої техніки в інтернет-магазині, а особливо довго роздумують чи купити Айфон в Китаї на AliExpress. Жоден клієнт не може бути застрахований від того, що його посилка прийде до нього і не загубиться десь по дорозі. І залишається без відповіді питання, до кого звертатися за обслуговуванням придбаного товару. Але, чи виправдана фобія придбання техніки в даному магазині?

Варто врахувати, що AliExpress - не єдиний майданчик, на якому торгують китайські продавці. У магазина є і регіональні підрозділи, в деяких країнах навіть знаходяться склади. Тому, клієнт може отримати придбаний гаджет з підрозділу, який знаходиться в його країні і не чекати місяць і більше, щоб отримати своє замовлення.

На Алі продаються не тільки бу iPhone дешево. При бажанні тут можна знайти техніку і від інших популярних брендів. Але, перш ніж купити смартфон на AliExpress, тут необхідно врахувати всі підводні камені.

Підводні камені придбання гаджетів на AliExpress

Купуючи Айфони в інтернет-магазині, є ймовірність отримати відновлений телефон або б/у.

Відновлені iPhone

Якщо на товарі присутня відмітка refurbished, це означає, що смартфон був відремонтований після заводського браку і виставлений на продаж. Це означає, що гаджет раніше не був у використанні. Досить багато брендів ремонтують свою техніку і продають її за зниженою ціною. Це нормальна практика, яка зустрічається досить часто.

Але, на AliExpress з Айфонами все йде трохи інакше. Процесом відновлення телефону займаються самі китайці. Іноді це професійні майстри, а іноді і недосвідчені фахівці.

Якщо уважно вивчити відгуки, які є в інтернеті, то з них негативних всього лише 1-2%. Тому, отримати якісний смартфон з Алі Експрес - велика ймовірність. Але, важливо врахувати, що іноді деталі не просто ремонтують, а повністю змінюють. І найчастіше на неоригінальні. Тому, можуть зустрічатися такі поломки:

  • зношений на 10-20% акумулятор;
  • дисплей, навушники або зарядка можуть бути неоригінальними.

Але, важливо після покупки смартфона відразу ж виявити дані проблемні моменти. AliExpress захищає своїх покупців, тому в магазині є можливість відкрити суперечку і відшкодувати частину коштів і далі продовжувати користуватися гаджетом.

Б у Айфони

Тут все гранично ясно, телефон вже раніше був у користуванні. І визначити поломки досить важко, зрозуміти проблеми можна вивчаючи відгуки, часто покупці скаржаться на:

  • Поганий акумулятор (мало тримає);
  • Не працює wi-fi;
  • Проблеми з мікрофоном і динаміком.

Іноді на сторінці товару написано, що телефон вже був у використанні і пройшов після цього ремонт. Але, невідомо в якому саме стані він був прийнятий на відновлення. Якщо покупець зважився придбати за заниженою ціною такий iPhone, і після отримання товару побачив серйозну поломку, то завжди зможе відремонтувати гаджет в майстерні, а гроші компенсувати за це.

Найпоширеніші проблеми, з якими стикаються покупці iPhone на Aliexpress

Деякі користувачі впевнені, що представлені моделі на AliExpress не мають нічого спільного з гаджетами, які продаються з відміткою refurbished.

І при покупці в даному магазині покупець зіткнеться з цілим рядом несправностей і проблем.

Неоригінальні аксесуари

Часто замовлення приходить в іншій упаковці, в якій немає оригінального блоку живлення та інших аксесуарів. Багато покупців стверджують, що в будь-якому випадку аксесуари будуть не оригінальними. Але, є можливість отримати якісну комплектацію, а даний момент вже залежить від обраного продавця. Одні кладуть найдешевші кабелі, інші роблять досить якісну репліку, треті – кладуть середні непримітні аксесуари. Але, все це можна придбати самостійно, особливо якщо смартфон був узятий за заниженою ціною.

Неякісна батарея

Практично вся техніка приходить з акумуляторами стороннього походження. З одного боку, їх необхідно все одно міняти кожні 2-3 роки, але якщо китайці поставлять не найякісніший аналог, то це необхідно буде зробити набагато раніше.

Перевірити якість батареї можна досить швидко. Якщо в ході перевірки з'ясувалося, що батарея вже зношена, то можна повернути частину коштів. Продавці можуть запропонувати надіслати новий акумулятор, але якщо твердо стояти на своєму і залучити до суперечки адміністрацію магазину, то можна відшкодувати від 15 до 20 доларів.

Отримані кошти необхідно буде витратити на заміну акумулятора в майстерні, в іншому випадку час автономної роботи iPhone буде дуже малим і прийдеться звертатися в сервісний центр Apple.

Неякісний екран

Збірка гаджета, як правило, на гідному рівні. Але смартфон може бути зібраний з неоригінальних деталей, а саме, до прикладу, у ньому буде вбудований не рідний дисплей і батарея.

Екран в деяких випадках може бути поганої якості, і це видно під час використання Айфона. Недоліки матриці можна побачити тільки в порівнянні з оригінальним смартфоном.

Тому, покупець може або змиритися з поганим екраном і користуватися тим, що є, або поміняти його в найближчому сервісному центрі.

Інші модулі та неоригінальні компоненти

Перерахованими вище компонентами все не обмежується. Купуючи Айфон на Алі можна отримати гаджет з заміненою камерою, блоку контролера заряду і багато чого іншого.

І не оригінальність деталей зможе замінити тільки професійний майстер в сервісному центрі. Так наприклад, з заміненим вібромотором можна жити, а ось інша камера або ж слабкий wi-fi модуль, точно позначиться на роботі техніки. А для того щоб з'ясувати в чому саме проблема необхідно буде проводити повноцінну діагностику, щоб переконатися в наявності всіх модулів.

Особливості доставки та оплати iPhone з AliExpress

Рекомендується купувати настільки недешеву техніку, тільки у перевірених продавців. Таким чином, буде до кого пред'являти претензії в разі їх наявності.

Як правило, всі замовлення доставляються на пошту і якщо клієнт не підтверджує отримання, то гроші продавець не отримує. Тому, у покупця є час добре оглянути гаджет і виявити всі несправності, якщо вони є. Іноді часу досить багато: від декількох днів до тижнів. Покупець може протестувати Айфон, після чого підтвердити отримання посилки.

Необхідно переконатися в тому, що замовлення відповідає всім характеристикам. Після цього, можна або підтвердити отримання і при бажанні залишити позитивний відгук, або ж попросити продавця повернути частину коштів або замінити товар.

Варто врахувати, що іноді продавці погоджуються повернути значну частину коштів, але в замін просять покупця залишити позитивний відгук, тому необхідно уважно вивчати інформацію, перш ніж здійснювати покупку на даній платформі.

Але, AliExpress намагається захистити своїх покупців, тому в суперечках досить часто приймається позиція саме клієнта. Тому в разі виникнення претензій, покупець завжди буде захищений.

AliExpress або ж вторинний ринок?

Головний конкурент Алі по відновленим смартфонам є вторинний ринок. Але, останній має ряд переваг в порівнянні з першим.

На вторинному ринку будь-яку покупку вживаного Айфона можна здійснювати з докладним оглядом і вивченням техніки. І якщо покупець знаходить похибки, то має можливість попросити у продавця знизити вартість або ж і зовсім відмовитися від придбання. Таким чином, відразу відсіваються проблемні гаджети.

Багато хто впевнений в тому, що завжди краще потримати смартфон в руках і оцінити його, перед тим як придбати, ніж вже після придбання з'ясовувати відносини з продавцем і просити його повернути кошти.

Що в підсумку?

Для тих, хто хоче придбати «яблуко» дешевше, є можливість випробувати удачу і замовити iPhone на Аліекспересс. Але, для того щоб не отримати поганий гаджет необхідно відповідально підійти до даного питання. А саме вивчити відгуки, всю інформацію про магазин і репутації продавця.

Варто пам'ятати, що в 90% гаджет прийде з неоригінальними аксесуарами, а можливо і деталями. iPhone може виявитися справжнім "Франкенштейном", який буде мати не тільки неоригінальні запчастини, але і кілька прихованих недоліків, які згодом проявляться.

Всі ці проблеми легко вирішуються в майстернях, але вимагають додаткових капіталовкладень. Що стосується самого інтернет-магазину, то він частково захищає покупця. І якщо клієнту приходить неякісний товар, який абсолютно не відповідає опису, то є можливість компенсувати більше 50% вартості гаджета.

Купити iPhone 6 або будь-яку іншу модель на AliExpress можуть тільки ті користувачі, які не бояться ризикувати і готові після отримання смартфона витратити час на похід в сервісний центр, якщо це буде необхідно.